ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"06" червня 2022 р. Справа № 924/311/22
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Смаровоза М.В., розглянувши матеріали
за позовом фізичної особи-підприємця Будяка Олександра Васильовича
до акціонерного товариства "Укрзалізниця" в особі виробничого підрозділу "Старокостянтинівська дистанція колії"
про визнання права власності на майно та зобов`язання усунути перешкоди в користуванні та розпорядженні майном,
В С Т А Н О В И В:
До господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява фізичної особи-підприємця Будяка Олександра Васильовича до акціонерного товариства "Укрзалізниця" в особі виробничого підрозділу "Старокостянтинівська дистанція колії", в якій просить суд: визнати за фізичною особою-підприємцем Будяком Олександром Васильовичем право власності на майно: зазначене в договорі купівлі-продажу від 02.10.2003р. - під`їзну жд. дорогу до заводу 1600 м. та залізничний тупік до бурякопункту 156 м., які знаходиться за адресою: Хмельницька область, Красилівський р-н., с. Кременчуки, у вигляді: шпала ЖБ - 1500 шт.; підкладака - 50а - 3000 шт.; болт кляпний - 6000 шт.; накладка - 50а - 304 шт.; рейса - 50 (25 м./п.) -76 шт.; рейса - 65 (25 м./п.) - 8 шт.; накладка - 65а-16 шт.; болт стиковий - 960 шт.; зазначене в договорі купівлі-продажу від 10.03.2004р. залізничний тупік сільхозхімії 450 м.п., який знаходиться за адресою: Хмельницька область, Красилівський р-н., с. Кременчуки, у вигляді: шпала ЖБ - 675 шт.; підкладака - 50а - 1350 шт.; шуруп -2700 шт.; болт клямний - 2700 шт.; накладка - 50а - 72 шт.; рейса - 50 (25 м./п.) - 36 шт., зобов`язавши AT "Укрзалізниця" в особі Виробничий підрозділ "Старокостянтинівська дистанція колії" усунути перешкоди у здійснені мною права користування та розпорядження своїм майном, зазначеним в договорах купівлі-продажу від 02.10.2003р. та від 10.03.2004р.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31.05.2022р. справу передано для розгляду судді Смаровозу М.В.
За правилами господарського процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.
Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України (зокрема, ч.3) встановлено вимоги до позовної заяви, а саме, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи підприємця (для фізичних осіб підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, позовна заява не відповідає вимогам ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки позивачем не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Також, згідно із ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
При цьому, судом зауважується, що позивачем, у переліку доданих до позовної заяви документів зазначено квитанцію про направлення копії позовної заяви з додатками відповідачу в якості доказу надіслання копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Як передбачено ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов"язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Однак, в доданих до позовної заяви документах відсутній опис вкладення як доказ надіслання копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу.
Крім того, як передбачено ст. 123 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Статтею 3 Закону України „Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ч.1 ст. 4 даного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною другою статті 4 даного Закону встановлено розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" було установлено з 1 січня 2022 року прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 2481 гривня.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач звернувся до суду з вимогами про: 1) визнання права власності на майно; 2) зобов`язання усунути перешкоди в користуванні та розпорядженні майном. Однак, як вбачається із наявного в матеріалах справи платіжного доручення № 14 від 25.05.2022р., позивачем сплачено лише 2535,86 грн. судового збору.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, позивачем, в порушення вимог статті 164 ГПК України, не додано документів про сплату судового збору у встановленому розмірі.
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позивачем належним чином не виконано вимоги ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
У разі неусунення позивачем недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною та буде повернута особі, що звернулась із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).
Керуючись ст. ст. 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Для усунення вказаних в даній ухвалі недоліків надати строк - 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили 06.06.2022р. та оскарженню не підлягає.
Суддя М.В. Смаровоз
Віддруков. 4 прим.: 1 - до справи; 2 - позивачу - 21050, м. Вінниця, вул. Князів Коріатовичів, 15, кв.1; 3, 4 - позивачу - 03680, м. Київ, вул. Єжи Гедройця, 5; підрозділу - 31103, Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. Гончара, 20.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 104634747 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про приватну власність щодо визнання права власності |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Смаровоз М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні