ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
м. Чернівці
06 червня 2022 року № 926/2001/22
Господарський суд Чернівецької області у складі судді Марущака І.В., розглянувши матеріали
про стягнення заборгованості в сумі 316 665,71 грн,
В С Т А Н О В И В :
Комунальне підприємство «Міжнародний аеропорт «Чернівці» імені Леоніда Каденюка» звернулося до Господарського суду Чернівецької області з позовом до Публічного акціонерного товариства «Мотор Січ» про стягнення 316 665,71 грн заборгованості за договором про надання послуг з наземного та аеропортового обслуговування № 59 від 19.03.2021.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на виконання зазначеного договору позивач надав комплекс послуг з наземного та аеропортового обслуговування повітряних суден за заявкою замовника за період з 14 квітня по 09 червня 2021 року на загальну суму 271 915,21 грн, однак останній не здійсним оплату послуг, внаслідок чого заборгував позивачу суму основного боргу.
Крім того, за прострочення виконання грошового зобов`язання позивач нарахував відповідачу пеню в розмірі 44 750,50 грн за період з 09.06.2021 року по 21.01.2022 року.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.06.2022 вказану позовну заяву передано до провадження судді Марущака І.В.
Дослідивши зміст та форму позовної заяви на предмет її відповідності вимогам статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про залишення позову без руху з огляду на таке.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно з частиною першою статті 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до п. 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009 року, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Згідно з пунктами 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Із сукупного аналізу наведених вище норм вбачається, що належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів є поштова квитанція, опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі або належним чином засвідченій копії.
Однак в матеріалах позовної заяви відсутній опис вкладення про направлення на адресу відповідача копії позову та доданих до нього документів.
Позивачем до позовної заяви додано підтвердження про направлення копії позовної заяви з додатками відповідачу на електронну адресу.
Разом з тим, процесуальним законом не передбачено надіслання учасникам справи копії позовної заяви та копії доданих до неї документів електронною поштою чи іншим способом, окрім як листом з описом вкладення.
Крім того, за приписами частини третьої статті 162 ГПК України позовна заява, крім іншого, повинна містити зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (пункт 8).
Однак ні у змісті поданої позовної заяви, ні в додатках до неї не міститься вказані вище відомості.
Таким чином, суд установив, що позовну заяву подано без додержання вимог пункту восьмого частини третьої статті 162, пункту 1 частини першої статті 164, частини першою статті 172 ГПК України.
Частиною першою статті 174 ГПК України унормовано: Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, частина друга статті 174 ГПК України.
Поряд з цим, суд вважає за належне роз`яснити позивачу, що якщо усунуто недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (частина третя статті 174 ГПК України).
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Чернівці» імені Леоніда Каденюка» залишити без руху.
2. Для усунення зазначених у цій ухвалі недоліків позивачу належить надати суду:
2.1 докази надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї матеріалів справи листом з описом вкладення;
2.2 зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
3. Встановити позивачу строк для виправлення недоліків позовної заяви десять днів з моменту отримання цієї ухвали.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя І.В. Марущак
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 104634793 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Марущак Ілля Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні