Справа № 172/342/17
Провадження № 1-і/191/2/22
У Х В А Л А
іменем України
03 червня 2022 року м. Синельникове
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Синельникове клопотання прокурора Синельниківської окружної прокуратури ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в с. Павлівка, Васильківського району Дніпропетровської області, громадянина України, маючого неповну середню освіту, не одруженого, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимого,
обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 289 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області перебуває обвинувальний акт відносно ОСОБА_6 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 289 КК України, та ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 289 КК України.
Ухвалою судувід 05.05.2021року булозадоволено клопотанняпрокурора Синельниківськоїокружної прокуратурипронадання дозволу на затримання з метою приводу обвинуваченого ОСОБА_4 з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.Зупинено провадження з розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно обвинуваченого ОСОБА_4 до затримання останнього та доставлення його до суду.
03.06.2022 до суду надійшло клопотання прокурора Синельниківської окружної прокуратури ОСОБА_7 про застосування до обвинуваченого ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, яке обґрунтовано тим, що останній ухиляється від прибуття до суду, тим самим порушує встановлені ст.42 КПК України
процесуальні обов`язки та перешкоджає розгляду кримінального провадження
судом, які в своїй сукупності є достатніми вважати про існування з боку
обвинуваченого ОСОБА_4 спроб продовжити переховуватися від суду та вчинити
інше кримінальне правопорушення. Вважає, що достатнім для забезпечення виконання покладених на обвинуваченого ОСОБА_4 обов`язків, є запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, обрати більш м`який запобіжний захід, окрім взяття під варту, до ОСОБА_4 буде недоцільно.
Захисникобвинуваченого адвокат ОСОБА_5 заперечував проти клопотання прокурора та просив обрати його підзахисному більш м`який запобіжний захід, не пов`язаний з триманням під вартою.
Обвинувачений ОСОБА_4 у судовому засіданні просив суд призначити йому заставу.
Вислухавши учасників судового провадження щодо доцільності обрання обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, суд приходить до таких висновків.
В провадженні судді Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області ОСОБА_8 перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 289 КК України, ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 289 КК України.
Ухвалою суду від 05.05.2021 року надано дозвіл на затримання обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження №172/342/17, які були надані суду для огляду, обвинувачений ОСОБА_4 неодноразово не з`являвся у судової засідання, про причини неявки суду не повідомляв, до нього судом застосовувалися примусові приводи, але виконані не були. ОСОБА_4 раніше судимий,обвинувачується увчиненні тяжкогокримінального правопорушення,умисно ухиляєтьсявід кримінальноївідповідальності тапереховується відсуду.
Відповідно до ч.1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього кодексу.
Так, у відповідності до п.5 ч.2 ст.183 КПК України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як до раніше судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад три роки.
Кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_4 , відноситься до тяжких злочинів та передбачає покарання від п`ятидо восьмироків позбавлення волі, раніше ОСОБА_4 неодноразово судимий за вчинення умисних злочинів, судимості зняті та погашені.
Вирішуючи питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно обвинуваченого, також, слід обов`язково враховувати вимоги п.п. 3 і 4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише у передбачених законом випадках за встановленою процедурою, при цьому ризик переховування обвинуваченого від правосуддя не може оцінюватися виключно на підставі суворості можливого судового рішення, а це слід робити з урахуванням низки відповідних фактів, які можуть підтверджувати існування такого ризику або свідчити про такий його незначний ступінь, який не може служити підставою для запобіжного ув`язнення.
З урахуванням особи обвинуваченого, який раніше судимий, характеризується задовільно, обвинувачується у скоєнні тяжкого злочину, при цьому судовий розгляд кримінального провадження триває, не вчинені всі необхідні дії для встановлення об`єктивної істини у справі, а також з огляду на тяжкість вчиненого злочину, характеру інкримінованого обвинуваченому діяння, строку покарання, яке може бути йому призначено, беручи до уваги обставини, визначені у ст. 178 КПК України, суд приходить до висновку про неможливість застосування до обвинуваченого іншого більш м`якого запобіжного заходу, який зможе забезпечити виконання покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігти зазначеним вище ризикам, а отже, суд вважає за необхідне застосувати до обвинуваченого ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Крім того, керуючись ч.3 ст.183, п.2 ч.5 ст.182 КПК України, суд вважає можливим у даному кримінальному провадженні визначити розмір застави, який повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків в розмірі 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб , що становить 62025 грн., що буде достатньо для забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_4 обов`язків, передбачених цим Кодексом.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 177,178, 183, 197, 331, 372 КПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора задовольнити.
Застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до обвинувачуваного ОСОБА_4 на строк 60 (шістдесят) днів,тобто до01серпня 2022року.
Для забезпечення виконання обов`язків обвинуваченим ОСОБА_4 визначитийому заставув розмірі25прожиткових мінімумів для працездатних осіб , що становить 62025, 00 гривень.
У разі внесення обвинуваченим визначеного розміру застави покласти на ОСОБА_4 виконання наступних обов`язків:
-прибувати до суду за кожним викликом;
-не відлучатися з населеного пункту, в якому обвинувачений проживає, без дозволу суду.
Роз`яснити обвинуваченому ОСОБА_4 , що у разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо обвинувачений, будучи належним чином повідомлений, не з`явився за викликом до суду без поважних причин чи не повідомить про причини своєї неявки, або якщо порушить інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язків, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору. У разі звернення застави в дохід держави суд вирішує питання про застосування до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу з урахуванням положень частини сьомоїстатті 194 КПК України.
Застава, що не була звернена в дохід держави, повертається обвинуваченому, заставодавцю після припинення дії цього запобіжного заходу. При цьому застава, внесена обвинуваченим, може бути повністю або частково звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень. Застава, внесена заставодавцем, може бути звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень тільки за його згодою.
Ухвала припиняє свою дію 01 серпня 2022 року.
Обвинувачений звільняється з-під варти у разі внесення застави, визначеної в ухвалі суду.
Вручити копію ухвали обвинуваченому негайно після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 104652119 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Кримінальне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Прижигалінська Т. В.
Кримінальне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Прижигалінська Т. В.
Кримінальне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Прижигалінська Т. В.
Кримінальне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Прижигалінська Т. В.
Кримінальне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Прижигалінська Т. В.
Кримінальне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Прижигалінська Т. В.
Кримінальне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Костеленко Я. Ю.
Кримінальне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Костеленко Я. Ю.
Кримінальне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Бондаренко Г. В.
Кримінальне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Бондаренко Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні