Справа №591/9499/21
Провадження № 2/591/1153/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 червня 2022 року м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми в складі судді Северинової А.С., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про уточнення позовних вимог
в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального закладу Сумської міської ради Сумська дитяча музична школа № 1 про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, -
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Зарічного районного суду м. Суми перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до Комунального закладу Сумської міської ради Сумська дитяча музична школа № 1 про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи.
Ухвалою Зарічного районного суду м. Суми від 03 лютого 2022 року відкрито провадження у вказаній справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено справу до судового розгляду.
Предметом спору у даній справі є вимога про скасування наказу Комунального закладу Сумської міської ради Сумська дитяча музична школа № 1 від 08 листопада 2021 року №25-ОД «Про відсторонення від роботи» ОСОБА_1
02 червня 2022 року від позивача ОСОБА_1 надійшла заява про уточнення позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що заява про уточнення позовних вимог підлягає поверненню особі, яка її подала, виходячи з наступного.
За приписами статті 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Отже, позовом у процесуальному сенсі є звернення до суду з вимогою про захист своїх прав та інтересів, який складається з двох елементів: предмета і підстави позову.
Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу. Відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача.
Позовна заява при первинному зверненні не містила вимоги про скасування наказу Комунального закладу Сумської міської ради Сумська дитяча музична школа № 1 від 31 січня 2022 року №8/к «Про відсторонення від роботи» ОСОБА_1 , отже позивачем за первісним позовом "уточненою" позовною заявою було змінено предмет позову.
Крім того, заява про уточнення позовних вимог не містить підстав позову, хоча зазначено, що наказ від 31 січня 2022 року №8/к було прийнято з аналогічних мотивів. Однак, зі змісту оспорюваних позивачем наказів вбачається, що підстави їх прийняття різняться. Отже, підстава позову також була змінена, що свідчить про одночасну зміну предмета і підстав позову.
Статтею 49 ЦПК України визначено процесуальні права та обов`язки сторін. Частиною другою даної статті закріплено, що крім прав та обов`язків, визначених у статті 43 цього Кодексу: 1) позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу; 2) позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження; 3) відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом. Частиною третьою даної статті визначено, що до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
У постанові від 03 серпня 2020 року у справі № 911/2139/19 Верховний Суд зазначає, що процесуальним законом не передбачено права позивача на подання заяв (клопотань) про "доповнення" або "уточнення" позовних вимог, або заявлення "додаткових" позовних вимог і т.п.
Тому в разі надходження до суду однієї із зазначених заяв (клопотань) останній, виходячи з її змісту, а також змісту раніше поданої позовної заяви та конкретних обставин справи, повинен розцінювати її як:
- подання іншого (ще одного) позову, чи
- збільшення або зменшення розміру позовних вимог, чи
- об`єднання позовних вимог, чи
- зміну предмета або підстав позову.
Водночас, доповнення немайнового позову немайновою вимогою про скасування ще одного наказу не є збільшенням розміру позовних вимог. Оскільки, під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві. Збільшено (чи зменшено) може бути лише розмір вимог майнового характеру.
За таких обставин, оскільки позивачем заявлено нову позовну вимогу немайнового характеру, що фактично є поданням іншого (ще одного) позову, суд вважає за необхідне заяву ОСОБА_1 про уточнення позовних вимог повернути позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 49, 185 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про уточнення позовних вимог в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального закладу Сумської міської ради Сумська дитяча музична школа № 1 про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи повернути позивачеві.
Ухвала суду набирання законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена безпосередньо до Сумського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 07 червня 2022 року.
Суддя А.С. Северинова
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2022 |
Оприлюднено | 23.06.2022 |
Номер документу | 104653443 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Зарічний районний суд м.Сум
Северинова А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні