Рішення
від 24.04.2022 по справі 160/26655/21
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 квітня 2022 року Справа № 160/26655/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Захарчук-Борисенко Н. В.

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гайдамацьке» про застосування заходів реагування,-

ВСТАНОВИВ:

22.12.2021 Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Гайдамацьке, в якому просить:

- застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Товариства з обмеженою відповідальністю Гайдамацьке (код ЄДРПОУ 30740883, с. Маяк, Солонянського району Дніпропетровської області), а саме:

а) заборонити експлуатацію складу паливо-мастильних матеріалів в частині заборони експлуатації наступних об`єктів:

-наземні резервуари для зберігання паливо-мастильних матеріалів в кількості 6 одиниць: для зберігання бензину - №1-5,0м3; №2-5,0м3; дизельного палива - №3-10,0м3; №4-10,0м3; №5-10,0м3; №6-25,0м3; знаходяться на території механізованого подвір`я;

- наземні резервуари для зберігання дизельного палива в кількості 3 одиниці об`ємом 1)5,4м3 №4510; 2) 5,4м3 №2770; 3) 10,0 м3 № відсутній, які знаходяться на території тракторної бригади №2;

- трубопроводи наземних резервуарів для зберігання паливо-мастильних матеріалів.

б) заборонити експлуатацію наступних об`єктів:

-вантажопідіймальні крани, а саме, кран-балки (3 одиниці - таль г/п3т. зав.№126548 тельфер г/п2т. №1247958, кран-балка опорна с талью г/п2т. б/н);

-заточний верстат (інв. № відсутній) (тракторна бригада №2);

-свердлильний верстат (інв. № відсутній) (тракторна бригада №2);

-компресорну установку (інв. № відсутній) (тракторна бригада №2)

-зварювальну установку (інв.№ відсутній) (тракторна бригада №2);

-ручний електроінструмент шліфмашинку, дриль (тракторна бригада №2);

-знімні вантажозахоплювальні пристрої (вила навантажувача MANITOU MLT-X 840140PS JD) держ. № 60266 АЕ) ;

-телескопічний навантажувач MANITOU MLT-X840140PS JD) держ. № 60266 АЕ);

-скребкові транспортери і люки для скидання гною (на МТФ);

-комбікормовий цех, який знаходиться на території МТФ.

В обгрунтування позовних вимог представником позивача вказані наступні обставини. У період з 02.11.2021 по 15.11.2021 відповідно до наказу Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області від 29.10.2021 №981-ПЛ посадовими особами останнього проведено планову перевірку додержання вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки в Товаристві з обмеженою відповідальністю «Гайдамацьке» за адресою: 52414, Дніпропетровська область, Солонянський район, с. Маяк. За результатами перевірки встановлені порушення, які викладені у акті від 14.04.2021 №94/5.4-03, який підписано та вручено заступнику директора з виробництва підприємства Данієлян Тиграну Погосовичу.

28.12.2021 ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду позовну заяву Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області залишено без руху встановлено десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до суду документу про сплату судового збору у розмірі 2270 грн. за наступними розрахунковими реквізитами.

Ухвалою від 21.01.2022 відкрито провадження в адміністративній справі №160/26655/21 за позовом Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гайдамацьке» про застосування заходів реагування за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи у письмовому провадженні в порядкустатті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суд в ухвалі від 21.01.2022 встановив відповідачу строк для подання відзиву на позов в порядку ч. 1 ст. 261 Кодексу адміністративного судочинства України протягом 15-ти днів з моменту отримання відповідачем ухвали суду про відкриття провадження.

Станом на 18.03.2022 до суду не поверталось поштове повернення з відміткою про вручення або невручення копії ухвали відповідачем. У зв`язку з чим у суду виникла необхідність повторно повідомити відповідача про відкриття провадження.

25.04.2022 до суду повернулись поштові відправлення за наступними номерами: 4930020130107 (копія ухвали від 21.01.2021) та 4930020459656 (копія ухвали від 21.01.2022 повторно), згідно яких вищевказані документи отримано відповідачем 23.02.2022 та 20.04.2022 відповідно. Оскільки, відповідач отримав копію ухвали 23.02.2022, проте у матеріалах справи станом на 18.03.2022 відсутнє підтвердження такого отримання, суд повторно надсилав копію ухвали. У зв`язку з тим, що поштові повернення повернулись на адресу суду лиш 25.04.2022, то 15-денний строк подачі відзиву відраховується з первинного отримання копії ухвали, а саме: 23.02.2022. Так як правом на подачу відзиву у встановлений строк відповідач не скористався суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.6 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно положень ст. 126 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач є належно повідомленим про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом.

Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Згідно з ст. 258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

За приписами ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

За викладених обставин, відповідно до вимог ст. ст. 258, 262 КАС України, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини справи.

29.10.2021 Головним управління Держпраці у Дніпропетровській області прийнято наказ №981-ПЛ Про проведення планового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю) у період з 02.11.2021 по 05.11.2021 плановий захід зі здійснення державного нагляду (контролю) у формі перевірки у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Гайдамацьке», код ЄДРПОУ 30740883, місцезнаходження: 52414, Дніпропетровська область, Солонянський район, с. Маяк, з питань додержавння законодавства у сферах промислової безпеки, охорони праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, гігієни праці. Для проведення перевірки призначено комісію у складі: голова Петровенко В.В., члени комісії: Носенко В.А., Коваленко О.В., Мунтян В.А., Леонов О.Б., Романов О.Л., Біла О.І.

Відповідно до копії направлення на проведення планового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю) від 29.12.2021 №894/5.4-н, перевірка має бути проведена у період з 02.11.2021 по 15.11.2021.

15.11.2021 складено Акт за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сферах охорони паці, промислової безпеки, гігієни праці №241/5.4-05, який підписано директором ТОВ «Гайдамацьке», ОСОБА_1 , та отримано 15.11.2021 примірник цього акту на 52 сторінках. У графі щодо відмітки про відмову від підписання відсутні записи.

Приписом про усунення виявлених порушень законодавства від 15.11.2021 №42/5.4-05 зазначено, що у присутності директора ТОВ «Гайдамацьке», ОСОБА_1 , у присутності з 10:00год. 02.11.2021 по 17:00год 15.11.2021 проведено планову перевірку дотримання вимог законодавства та зобов`язано усунути порушення, зазначені в акті. Даний припис підписаний директором ТОВ «Гайдамацьке», ОСОБА_1 .

Актом встановлені наступні порушення вимог законодавства:

1) інженер з охорони праці ОСОБА_2 не має IV групу з електробезпеки (п.1.3.2 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»);

2) працівники, безпосередньо зайняті на роботах, зазначених у Переліку робіт з підвищеною небезпекою, не пройшли навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці (стаття 13 ЗУ №2694; п.4.1 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці»);

3) інструктаж з електробезпеки; на І групу проводить особа, що не пройшла відповідне навчання та не має ІІІ групи з електробезпеки (стаття 13 ЗУ №2694; п.п. 1 п. 2.1.3 розділу 2 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»);

4) працівники, безпосередньо зайняті на роботах по розвантаженню, складанню і зберіганню зернових та олійних культур, не пройшли навчання і перевірку знань з Правил охорони праці для працівників, зайнятих на роботах зі зберігання та переробки зерна (відповідно до щтатного розкладу: начальник механізованого току - 1 особа, вагар 1 особа, машиніст зернових навантажувально-розвантажувальних машин - 2 особи, слюсар-ремонтник - 1 особа, підсобний робітник 7 осіб (стаття 18 ЗУ №2694; п.п.3.16, 4.1, НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці);

5) при прийомі на роботу не проводиться навчання з питань охорони праці працівників підприємства (стаття 18 ЗУ № 2694; п. 3.1., 3.17., НПАОП 0.00-4.12-05 Типового положення про порядок навчання і перевірки знань з питань охорони праці»);

6) на підприємстві, де немає професійної спілки, для здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про охорону праці не обрано уповноваженого з питань охорони праці (стаття 41 ЗУ № 2694 п. 1.3 НПАОП 0.00-4.11-07 «Типове положення про діяльність уповноважених найманими працівниками осіб з питань охорони праці»);

7) роботодавець не інформує про небезпеку, що може виникнути в робочій зоні або на майданчику дід час використання виробничого обладнання (стаття 13 ЗУ № 2694 р. II., п. 19 НПАОП 0.00-7.14-17 «Вимоги безпеки та захисту здоров`я під час використання виробничого обладнання працівниками»);

8) не розроблено графіки обстежень підрозділів підприємства (ЗУ № 2694 п. 5.1 НПАОП 0.00-4.21-04 «Типове положення про службу охорони праці»);

9) на підприємстві не створена комісія для проведення опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів (стаття 13 ЗУ № 2694; (додаток 8) п.8.2. НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»);

10) працівники підприємства, які зайняти на роботах із персональними комп`ютерами не пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці та безпечного використання екранних пристроїв (стаття 13,18 ЗУ № 2694; р. II, п. 2 НПАОП 0.00-7.15-18 «Вимоги щодо безпеки та захисту здоров`я працівників під час роботи з екранними пристроями»);

11) працівникам підприємства, які зайняті на роботах із персональним комп`ютером не проведено позаплановий інструктаж з питань охорони праці у зв`язку з набранням чинності нового НПАОП 0.00-7.15-18 «Вимоги щодо безпеки та захисту здоров`я працівників під час роботи з екранними пристроями» (стаття 13,18 ЗУ № 2694; п. п. 3.16; 6.6 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці».);

12) не складено перелік професій, посад і видів робіт, на які повинні бути розроблені інструкції з охорони (безпеки) праці, що діють в межах закладу (стаття 13 ЗУ № 2694; п. 3.8, НПАОП 0.00-4.35-04 «Типове положення про службу охорони праці»);

13) у журналі інструктажів на робочому місці відсутній запис про перевірку знань робітників (стаття 13 ЗУ № 2694; п. 6.9 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типового положення про порядок навчання і перевірки знань з питань охорони праці»);

14) на підприємстві не розроблено перелік посад і професій працівників, які повинні проходити стажування (дублювання), а також тривалість стажування (дублювання) (ст. 18 ЗУ № 2694; п. 7.4. НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці»);

15) новоприйняті на підприємство працівники після первинного інструктажу на робочому місці до початку самостійної роботи не проходять стажування протягом не менше 2-15 змін або дублювання протягом не менше шести змін стаття 18 ЗУ № 2694; п. 7.1 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці»);

16) на підприємстві відсутній план-графік проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці (стаття 13 ЗУ № 2694; п. 3.2 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці»);

17) роботодавцем не організовано належний облік і контроль за видачею у встановлені строки 313 працівникам (стаття 8 ЗУ № 2694; р. III, п. 8 НПАОП 0.00-7.17-18 «Мінімальні вимоги безпеки і охорони здоров`я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці»);

18) роботодавцем не забезпечено приймання і перевірку 313, що надходять на підприємство, на їх відповідність вимогам нормативних документів, не створено комісію з приймання і перевірки 313 (стаття 8 ЗУ № 2694; п. 4, р. III НПАОП 0.00-7.17-18 «Мінімальні вимоги безпеки і охорони здоров`я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці»);

19) не проведено ідентифікацію об`єктів підвищеної небезпеки по підприємству відповідно до небезпечних речовин за їх властивостями, а саме: паливо-заправного пункту ємність для зберігання ПММ: 6 одиниць: для зберігання бензину - №1-5,0м3; №2-5,03; дизельного палива №3-10,0м3; №4-10,03; №5-10,0м3; №26-25,0м3 (стаття 9 „ЗУ № 2245 «Про об`єкти підвищеної небезпеки», п.п. 3,28 постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002р. № 956 «Порядок ідентифікації та обліку об`єктів підвищеної небезпеки»);

20) на бригаді №2 не проведено ідентифікацію об`єктів підвищеної небезпеки по підприємству відповідно до небезпечних речовин за їх властивостями, а саме: пали- во-заправного пункту ємність для зберігання ПММ: д/п 3шт. об`ємом 1)5,4м3 №24510; 2)5,4м3 №22770; 3)10,0 м3 № відсутній (стаття 9 ЗУ № 2245 «Про об`єкти підвищеної небезпеки», п.п. 3,28 постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002р. № 956 «Порядок ідентифікації та обліку об`єктів підвищеної небезпеки»);

21) наказом не призначено відповідального за технічний стан та експлуатацію навантажувачів, у якого повинно бути відповідне навчання (стаття 13 ЗУ № 2694; розділу п.п. 10,11. НПАОП 0.00-1.83-18 «Правила охорони праці під час експлуатації навантажувачів»);

22) на підприємстві не призначене відповідальну особу за виконання вантажно-розвантажувальних робіт, у якого повинно бути відповідне навчання (стаття 13 ЗУ № 2694; р. III, п 1 НПАОП 0.00-1.75-15 «Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт»);

23) роботодавець ТОВ «Гайдамацьке» не набув права на виконання робіт підвищеної небезпеки на підставі поданої декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у п.6, додатку 2. групи Б переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2021 р. №77. (для технологічного транспортного засобу телескопічний навантажувач MANITOU MLT-X 840 140PS JD держ. № 60266AE) (стаття 21 ЗУ № 2694; п. 21 постанови КМУ №1107 «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки»);

24) роботодавець ТОВ «Гайдамацьке» не набув права на виконання робіт підвищеної небезпеки на підставі поданої декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці, що зазначені у п.19, додатку 2. групи Б переліку машин, механізмів, усталювання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2021 р. №77. (зварювальні, газополум`яні, а також наплавочні і паяльні роботи, що виконуються із застосуванням відкритого полум`я) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від З лютого 2021 р. № 77 (стаття 21 ЗУ №2694; п. 21, постанови КМУ №1107 «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки»);

25) роботодавець ТОВ «Гайдамацьке» не набув права на виконання робіт підвищеної небезпеки на підставі поданої декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці, що зазначені у п.З, додатку 2. групи Б переліку машин, механізмів, усталювання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2021 р. №77. (роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2021 р. № 77 (стаття 21 ЗУ № 2694; п. 21 постанови КМУ 1107 «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107);

26) роботодавець ТОВ «Гайдамацьке» не набув права на виконання робіт підвищеної небезпеки на підставі поданої декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці, що зазначені у п.8, групи Б переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (інші машини, механізми, устаткування, що не увійшли до групи А та до яких виробником встановлені вимоги щодо проведення технічного огляду, випробування та/або експертного обстеження (технічне діагностування) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2021 р. № 77 (стаття 21 ЗУ № 2694; п. 21 постанови КМУ 1107 «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011р. №1107);

27) роботодавцем ТОВ « Гайдамацьке » не одержано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки згідно Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, проведення яких потребує отримання дозволу, що зазначені у п.7, групи А переліку машин, механізмів устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2021 р. №77. (таль г/пЗт. зав.№126548, тельфер г/п2т. №1247958, кран-балка опорна с талю г/п2т. б/н), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2021 р. № 77 (стаття 21 ЗУ № 2694; п. 6 постанови КМУ 1107 «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107);

28) роботодавцем ТОВ « Гайдамацьке » не одержано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки згідно Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, проведення яких потребує отримання дозволу, що зазначені у п.20 додатку 2 групи А, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2021 р. №77. (вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2021 р. № 77 (стаття 21 ЗУ № 2694; п. 6 постанови КМУ 1107 «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107);

29) роботодавцем ТОВ « Гайдамацьке » не одержано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки згідно Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, проведення яких потребує отримання дозволу що зазначені у п.10, додатку 2 групи А переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2021 р. №77. (зберігання балонів із стисненим, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним газом), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2021 р. № 77 (стаття 21 ЗУ № 2694; п. 6 постанови КМУ 1107 «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011р. №1107);

30) роботодавцем ТОВ «Гайдамацьке» не одержано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки згідно Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, проведення яких потребує отримання дозволу, що зазначені у п.3, додатку 2 групи А переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2021 №77 (газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних та/або пожежонебезпечних іонах), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2021 р. № 77 (стаття 21 ЗУ № 2694; п. 6 постанови КМУ 1107 «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. №1107);

31) роботодавцем ТОВ « Гайдамацьке » не одержано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки згідно Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, проведення яких потребує отримання дозволу, що зазначені у п.8, групи А переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2021 р. №77. (устаткування напругою понад 1000 В, трансформаторна підстанція) (стаття 21 ЗУ № 2694; п. 6 постанови КМУ 1107 «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011р. №1107);

32) роботодавцем ТОВ « Гайдамацьке » не одержано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки згідно Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки та Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, проведення яких потребує отримання дозволу, що зазначені у п.10, групи А переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2021 р. №77. (обладнання та захисні системи, призначені для використання потенційно вибухонебезпечних середовищах, зазначені у додатку 1 до Технічного регламенту обладнання та захисних систем, призначених для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах) (стаття 21 ЗУ № 2694; п. 6 постанови КМУ 1107 «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011р. №1107);

33) на підприємстві відсутній журнал обліку, перевірки та випробування електроінструменту та переносних світильників (стаття 13 ЗУ № 2694; п. 6.7.36 НПАОП 40.1- 1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»);

34) на підприємстві не призначена відповідальна особа за збереження та справність електроінструменту (стаття 13 ЗУ № 2694; п. 6.7.7 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»);

35) відсутній журнал приймання та видачі пестицидів (стаття 13 ЗУ № 2694; порушено п. 1.1, гл.1., розділу V НПАОП 01.0-1.02-18 «Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві»);

36) не видається наряд по видам робіт із застосуванням пестицидів (стаття 13 ЗУ № 2694; порушено п. 1.1, гл.1., розділу V НПАОП 01.0-1.02-18 «Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві»);

37) працівникам не видається 313 для проведення робіт з пестицидами (стаття 8 ЗУ №2694; порушено п. 1.1, гл.1., розділу V НПАОП 01.0-1.02-18 «Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві»);

38) відсутній журнал обліку газонебезпечних робіт (ст. 13 ЗУ № 2694; п. 1.12, НПАОП 0.00-5.11-85 «Типова інструкція з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт»);

39) роботодавець не інформує про небезпеку, що може виникнути в робочій зоні або на майданчику під час використання виробничого обладнання (стаття 13 ЗУ № 2694 р. II., п. 19 НПАОП 0.00-7.14-17 «Вимоги безпеки та захисту здоров`я під час використання виробничого обладнання працівниками»);

40) не проведено експертне обстеження, після закінчення призначеного строку експлуатації, трансформаторам підстанцій 2 од.; інв.. № відсутні (ст. 13 ЗУ № 2694; п. 12, розділ IIНПАОП 0.00-7.14-17 « Вимоги безпеки та захисту здоров`я під час використання виробничого обладнання працівниками»);

41) електророзподільчі пристрої не замкнені запираючим пристроєм (стаття 13 ЗУ № 2694; п. 2.2.18 НПАОП 40.1-1.21-98 "Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів");

42) Список працівників, які мають право проведення оперативних переговорів з енергопостачальною організацією, не погоджено А представником Держпраці (стаття 13 ЗУ № 2694; п.2.2.11 НПА- ОП40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів».);

43) не надано перелік робіт, які можуть виконуватись за нарядом, розпорядженням та в порядку поточної експлуатації (ст. 13 ЗУ № 2694; п.8.7.3 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»);

44) не надано журнал обліку і зберігання засобів захисту (стаття 13 ЗУ № 2694; НПАОП 40.1-1.07-01 п.4.2.6 розділ 4 «Правил експлуатації електрозахисних засобів»);

45) не дотримуються норми комплектування засобами захисту зозподільчих пристроях напругою до 1000 В (захисні огородження, захисні окуляри, покажчик напруги) (стаття 13 ЗУ № 2694; п.4.1.1 НПАОП 40.1-1.07-01 «Правил експлуатації електрозахисних засобів»);

46) не надані протоколи випробування засобів захисту (діелектричні гумові рукавички, покажчики напруги, штанги та ін..) (стаття 13 ЗУ № 2694; додаток 10 НПАОП 40.1-1.07-01 «Правил експлуатації електрозахисних засобів»);

47) не проведено регламентні роботи по проведенню опосвідчення стану безпеки електроустановок відповідно до критерій тану безпеки. Відсутні акті опосвідчення стану безпеки ванних електроустановок до 1000 В (стаття 13 ЗУ № 2694; п.п. 8.1,8.2,8.7.1., НПАОП 40.1-1.21-98, «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів».);

48) не надано журнал протоколів перевірки знань (стаття 13 ЗУ № 2694; п.2.1.4 НПАОП40.1 -1.21 -98 Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачі);

49) не надана однолінійна схема електроустановок (стаття 13 ЗУ № 2694; п.8.7.3 НПАОП40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»);

50) на кабелях-подовжувачіх (2 од., інв.№ вітсутні) відсутня дата наступної перевірки (стаття 13 ЗУ № 2694; п.6.7.37,НПАОП40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»);

51) суб`єкт господарювання, не призначив обслуговувальний і ремонтний персонал (машиністів, їх помічників; слюсарів; слюсарів-електриків; електромонтерів; налагоджувальників; працівників, які керують вантажопідіймальними кранами з підлоги /з підвісного пульта чи по радіо/ або зі стаціонарного пульта, стропальників (стаття 13 ЗУ №2694; глава VI розділ 5 п. 1 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання»);

52) не надано паспорти вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, а саме, кран-балки (3 одиниці) (стаття 13 ЗУ №2694; глава VI розділу 1 п. З НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання».);

53) відсутній навчений персонал для управління вантажопідіймальним краном та відсутній стропальник (стаття 13 ЗУ № 2694; р. VІ гл.6 п. 10 НПА- ОП0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання»);

54) відсутні відомості про ремонти обладнання, передбачені системою , планово-попереджувальних ремонтів, які записуються до журналу технічних обслуговувань і ремонтів, що є порушенням (стаття 13 ЗУ №2694; глава V розділ 1 п. 7 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання».);

55) не розроблена інструкція, яка визначає порядок і методи огляду, а також методи усунення виявлених пошкоджень вантажозахоплювальних пристроїв (стаття 13 ЗУ № 2694; р. VІ. гл.З п. 40 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання»);

56) для працівників, які проводять ремонтні або інші роботи на однобалочному мостовому крані г/п2т. зав. №б/н не оформлюються наряди допуски (стаття 13 ЗУ № 2694;п.66, гл. 3, р.2 НПАОП 0.00-1.75-15 «Правила охорони праці під час вантаж- но-розвантажу-вальних робіт»);

57) у місцях проведення вантажно-розвантажувальних робіт із застосуванням однобалочного мостового крана г/п2т. зав. №б/н, по підприємству не розроблені та не затверджені роботодавцем схеми стропування вантажів, а також перелік вантажів, які завантажуються або розвантажуються, з вказівкою їх маси (стаття 13 ЗУ № 2694; п.62, гл.З, р.2 НПАОП 0.00-1.75-15 «Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт»);

58) Не проводяться планові періодичні огляди кранових колій під керівництвом працівника, який здійснює нагляд за утриманням та безпечною експлуатацією вантажопідіймальних кранів і машин, або працівника, відповідального за утримання в справному стані вантажопідіймальних кранів та машин (стаття 13 ЗУ № 2694; п.3, гл.5, р. IV НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання»);

59) стропи кран-балки (таль г/п3т. зав. №126548, тельфер г/п2т. №1247958, кран-балка опорна с талью г/п2т. б/н)) мають видавлювання осердя та обривів дротів (ЗУ № 2694; глава VI розділ 3 п. 40 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання».);

60) відсутні дані про проведення технічного огляду кран-балки (таль г/пЗт. зав.№126548, тельфер г/п2т. №1247958, кран-балка опорна с талью г/п2т. б/н) (стаття 13 ЗУ № 2694; глава VI розділ 3 п. 1 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання»);

61) відсутні відомості про періодичний огляд знімних вантажозахоплювальних пристроїв і тари (стаття 13 ЗУ № 2694; глава VI розділ 3 п. 39 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання»);

62) на дільниці знаходяться стропи на яких відсутня бірка (стаття 13 ЗУ № 2694;р. VІ гл.3 п. 50 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання»);

63) відсутня ключ-бирка пульта управління кран-балки (таль г/пЗпт. зав.№126548, тельфер г/п2т. №1247958, кран-балка опорна с талю -ч г/п2т. б/н) (стаття 13 ЗУ № 2694; Розділ VII, глава 1, п.12 НПАОП 0.00-1.80-18«Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання».);

64) відсутні таблички із зазначенням вантажопідіймальності стелажів для зберігання запасних деталей (ст. 13ЗУ № 2694; р.2 гл.4 п. 13 НПАОП 0.00-1.75-15 «Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт»);

65) на підприємстві не розроблені інструкція з охорони праці «Під час експлуатації обладнання, що працює під тиском» (стаття 13 ЗУ № 2694; п.п. 3; 4; розділу І та п. 4. розділу IV НПАОП 0.00-4.15-98 «Положення про розробку інструкцій з охорони праці»);

66) відсутній обліковий номер обладнання, яке працює під тиском (стаття 13 ЗУ № 2694; розділ VII глава 6, п. 1 НПАОП 0.00-1.81-18 «Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском»);

67) відсутня схема включення посудин на робочому місці (стаття 13 ЗУ № 2694; розділ VII, глава 1 п. 6 НПАОП 0.00-1.81-18 «Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском»);

68) відповідальний працівник призначений наказом за справ гай стан та безпечну експлуатацію обладнання під тиском те пройшов навчання та пере зірку знань з охорони праці, що є порушенням (стаття 13 ЗУ № 2694; розділ VII глава 1, п. 1 НПАОП 0.00-1.31-18 «Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском»);

69) обладнанню під тиском не проведено в встановлені строки періодичні технічні огляди (стаття 13 ЗУ № 2694; розділ -VIII, глава 1,п. 22 НПАОП 0.00-1.81-18 «Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском»);

70) не пройшов відповідне спеціальне навчання з НПАОП 3.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті», як відповідальна особа за випуск автомобілів па лінію ОСОБА_3 (стаття 13 ЗУ №2694; р.І, п.1.1,п. 1.3; р. II, п. 2.13.НПАОП 0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті);

71) члени комісії ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , ОСОБА_5 з перевірки знань з питань охорони праці підприємства (протокол від 27.04.21 № 09 перевірки знань водіїв), не пройшли навчання а перевірку знань з питань охорони праці нормативно правових актів, а саме: НПАОП 0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті» (стаття 13 ЗУ № 2694; п. 6.10, додаток 6 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці».);

72) у журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці у графі 8 відсутня підпис особи ОСОБА_6 якому проводився повторний інструктаж від 34.10.2021 (стаття 13 ЗУ № 2694; п. 6.10, додаток 6 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці»);

73) для організації безпечного зуху по території підприємства не складено схематичний план [схема) руху транспортних засобів та працівників з показом дозволених та заборонених напрямків, поворотів, зупинок, виїздів, в`їздів то що. Цей план (схема) доводиться до всіх працівників та вивішується при в`їзді на територій} підприємства (стаття 13 ЗУ № 2694; р. XIII, гл.1, п.1.8 НПАОП 0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті»);

74) на в`їзді до КТП відсутні дорожні знаки: «Проїзд без зупинки заборонено», «Обмеження максимальної швидкості 10км/год» (ст. 13 ЗУ № 2694; р.ІІІ, гл.6, п.6.4 НПАОП 0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті».);

75) на підприємстві відсутній «Порядок перевірки технічного стану транспортних засобів автомобільними перевізниками» № 974 від 05.08.2008 затв. наказом Міністерства транспорту та зв`язку України (стаття 13 ЗУ № 2694; р. X, гл.4, п.4.2 НПАОП 0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті»);

76) на підприємстві не забезпечена перевірка технічного стану при випуску транспортних засобів на лінію та повернення їх з лінії відповідно «Порядок перевірки технічного стану транспортних засобів автомобільними перевізниками» № 974 від 05.08.2008 затв. наказом Міністерства транспорту га зв`язку України. Не ведуться журнали: «реєстрації операцій перевірки технічного стану коле- :них транспортних засобів.........»; «перевірки укомплектованості і контролю за самовільним унесенням змін у конструкцію і комплектність колісних транспортних засобів», відповідно п. 8.2. додаток 3, п. 8.3. додаток «Порядок перевірки технічного стану транспортних засобів автомобільними перевізниками» (стаття 13 ЗУ № 2694; р. X, гл.4, п.4.2 НПАОП 0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті»);

77) на КТП відсутній затверджений роботодавцем перелік робіт з підвищеною небезпекою (стаття 13 ЗУ № 2694; р. X, гл.4, п.4.4 НПАОП 0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті»);

78) відсутня площадка для випробування гальм, розміри якої унеможливлюють наїзд транспортних засобів на людей, будівлі інше (стаття 13 ЗУ№ 2694; р. X, гл.4, п.4.11 НПАОП 0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті»);

79) не надано журнал щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв відповідно до додатку 3 «Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» (стаття 13,17 ЗУ № 2694; р. II, п.2.4 НПАОП 0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті».);

80) приміщення для проведення щозмінного передрейсового та ліслярейсового медичних зглядів водіїв не відповідає табелю оснащення відповідно до додатку 2 «Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» (стаття 13,17 ЗУ № 2694; р. II, п.2.4 НПАОП 0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті»);

81) під час перевірки не надані медичні довідки щодо прида- гності до керування транспортними засобами водіями ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та інші (всього 12 водіїв) за формою додатку 1 відповідно «Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» (стаття 13,17 ЗУ № 2694; р. II, п.2.4 НПАОП 0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті»);

82) у дорожньому листі від 30.10.2021 №б/н, після випуску на лінію, відсутній підпис водія ОСОБА_8 (транспортний засіб ГАЗ 53, державний № НОМЕР_1 ) (стаття 13 ЗУ № 2694; р. XIII, гл.1, п.1.12. НПАОП 0.00-1.62-12 «Правил охорони праці на автомобільному транспорті».);

83) на транспортному засобі: державний реєстраційний номер НОМЕР_2 що експлуатуються не працює ліва протитуманні фара, що є. порушенням і 31.4.3. пп а) «Правила дорожнього руху» (стаття 13 ЗУ № 2694; р. VII, гл.1 , п.1.1. НПАОП 0.00-1.62-12, «Правила охорони праці на автомобільному транспорті»);

84) причеп зеленого кольору (МТФ) державний № відсутній, який використовується в роботі для перевезення вантажів в зчепленні з трактором 39319АЕ, не пройшов реєстрацію у встановленому порядку, що є порушенням п.30.1 «Правила дорожнього руху» (ст. 13 ЗУ №2694 р. VII, гл.1, п.1.1. НПАОП 0.00-1.62-12, «Правила охорони праці на автомобільному транспорті»);

85) причеп зеленого кольору (МТФ) державний № відсутній, який використовується в роботі для перевезення вантажів в зчепленні з трактором 39319АЕ, не пройшов обов`язковий технічний контроль, що є порушенням п 31.3 пп б) «Правила дорожнього руху» (стаття 13 ЗУ №2694; р. VII, гл.1, п.1.1. НПАОП 0.00-1.62-12, «Правила охорони праці на автомобільному транспорті»);

86) Транспортні засоби державний № НОМЕР_1 , державний № НОМЕР_3 , державний № НОМЕР_4 , державний № НОМЕР_5 не укомплектовані медичною аптечкою, знаком аварійної зупинки (миготливим червоним ліхтарем), місця розміщення вогнегасників та аптечки не позначені відповідними написами, символами або знаками (стаття 13 ЗУ № 2694; р. VII, гл.1, п.1.12., п.1.13. НПАОП 0.00-1.62-12 «Правил охорони праці на автомобільному транспорті».);

87) під колеса автотранспортних засобів державний №37268АА, державний № НОМЕР_6 які знаходяться на майданчику для зберігання автотранспортних засобів з ухилом більш ніж 1%, не встановлені упорні колодки (стаття 13 ЗУ № 2694; р. IX, п.V. 15.НПАОП 3.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті»);

88) причеп до транспортних засовів державний № 26057АА, ш має позначення номінально: вантажопідіймальності і граничнодопустимої швидкості руху (стаття 13 ЗУ № 2694; р.ІІ, гл.5, п.7. НПАОП 0.00-1.75-15 «Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт»);

89) площадки і підлога в приміщеннях для зберігання транспортних засобів повинні мати розмітку, яка виконана незмивною фарбою або іншим засобом і визначає місця установлення автомобілів та проїздів (ЗУ № 2694; р.ІІІ, гл.3, п.3.5. НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання»);

90) допущена експлуатація (ремонтному боксі автогаражу) ка латного стропа 1 од., із наявністю видимих перекрученні ланок, наявності видимих обривів зовнішні дротів, відсутністю маркувальної бірки (стаття 13 ЗУ №2694; р. VI гл.3 п.50 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання»);

91) відсутні схеми строповки ш дільницях виконання робіт (стаття 13 ЗУ №2694; р.VІ, гл.6, п.2 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правилі охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання»);

92) ворота ремонтних боксів необладнані пристроями, що виключають їх самовільне закриття або відкриття (стаття 13 ЗУ №2694; р. III, гл.7, п.7.3. НПАОП 0.00-1.62-12, «Правила охорони праці на автомобільному транспорті».);

93) на в`їзній частині оглядових канав (2 од. в ремонтних боксах), не передбачено розсікач висотою 0.15-0.2 м (стаття 13 ЗУ №2694; р. III, гл.5 , п.5.17. НПАОП 0.00-1.62-12, «Правила охорони праці на автомобільному транспорті».);

94) світильники в оглядових канавах на знаходиться в непреацюючому стані (стаття 13 ЗУ №2694; р. V, п. п. 1.6; 1.7 НПАОП) 0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті».);

95) тупикові оглядові канави (3 од з ремонтних боксах), не обладнані стаціонарним колесовідбійним пристроїм для колесотранспортного засобу (стаття 13 ЗУ №2694; р. III, гл.5, п.5.18. НПАОП 0.00-1.62-12, «Правила охорони праці на автомобільному транспорті».);

96) на дні (підлозі) оглядових канав відсутні міцні дерев`яні решітки (трапи) (стаття 13 ЗУ № 2694; р. III, гл.5 , п.5.14. НПАОП 0.00-1.62-12, «Правила охорони праці на автомобільному транспорті».);

97) на дерев`яній переносній приставній драбині інв. № б/н (1 од.), що перебуває в експлуатації в ремонтних боксах не зазначено: інвентарний номер дата проведення наступного випробування; належність цеху (дільниці тощо) (стаття 13 ЗУ № 2694; р.4, п.7.14. НПАОП 100-1.71-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями);

98) дерев`яна переносна пристави драбина що перебуває в експлуатації (ремонтні бокси інв. № б/н (1од.) не пройшла випробування статичним навантаженням (1раз на 6 місяців) (стаття 13 ЗУ № 2694; р.4, п.7.27. НПАОП 3.00-1.71-13 «Правила охорони праці цід час роботи з інструментом та пристроями».);

99) на корпусі електроінструменту кутова шліфувальна машинка 1 од. інв. № б/н, не зазначені інвентарні номери, а також дати наступних перевірок ();

100)наземні резервуари для зберігання паливо-мастильних матеріалів в кількості 6 одиниць: для зберігання бензину - №1-5,0м3; №2-5,03; дизельного палива - №3-10,0м3; №4-10,0м3; №5-10,0м3; №6-25,0м3; знаходяться на території механізованого подвір`я (стаття 13 ЗУ № 2694; п. 4.4 розділу IV НПАОП 0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті».);

101) не проведено ідентифікацію об`єкту підвищеної небезпеки (склад мінеральних добрив) відповідно до вимог «Порядку ідентифікації та обліку об`єктів підвищеної небезпеки», знаходиться на території механізованого подвір`я (стаття 9 ЗУ № 2245 «Про об`єкти підвищеної небезпеки», п.п. 3,28 постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002р. № 956 «Порядок ідентифікації та обліку об`єктів підвищеної небезпеки».);

102) при в`їзді на територію відсутні схеми руху транспортних засобів та працівників (стаття 13 ЗУ № 2694; розділ 4, п. 4.1.3. НПАОП 01.41-1.01-01 «Правила охорони праці під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва»);

103) у журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці (тракторна бригада №2) відсутній запис про перевірку Знань робітників що інструктуються (стаття 13 ЗУ № 2694; п.6.9 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці»);

104) у журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці (тракторна бригада №2) відсутні підпис* осіб, що інструктуються та підписи особи, що інструктує (стаття 13 ЗУ № 2694; п.6.10 (додаток 6) НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці»);

105) у приміщенні майстерні кузні на заточному верстаті (інв. № відсутній) відсутній захисний пристрій (екран) (стаття 13 ЗУ №2694; п. 1,10 розділу II НПАОП ).00-1.71-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментами та пристроями»);

106) на заточному верстаті (інв. № гідсутній) проріз між краєм підручника та робочою поверхнею шліфувального круга більше 3 мм. (стаття 13 ЗУ №2694; п.1.3 розділу IIIНПАОП 100-1.71-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментами та пристроями»);

107) на заточному верстаті (інв.№ відсутній) відсутні захисні щитки (стаття 13 ЗУ № 2694; п. п. 2.31.,1.2, розділу II НПАОП 0.00-1.71-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями»);

108) на заточному верстаті (інв. № відсутній) шліфувальні круги різного діаметру (стаття 13 ЗУ № 2694; п.1.8. НПАОП 0.00-1.71-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями»);

109) у приміщенні майстерні кузні відсутнє огородженні клинопасової передачі приводу шпинделя свердлильного верстату (інв. № відсутній) (стаття 13 ЗУ №2694; п. 1.8 розділу II НПАОП 100-1.71-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментами та пристроями»);

110) у приміщені майстерні кузні компресорна установка (інв. № відсутній) не обладнана захисним огородженням клино-пасової передачі )стаття 13 ЗУ №2694; п.8 розділ III НПАОП 0.00-7.14-17 «Вимоги безпеки та захисту здоров`я під час використання виробничого обладнання працівниками»);

111) у приміщенні майстерні кузні не замкнений на замикаючий пристрій розподільний щиток (стаття 13 ЗУ № 2694; п.2.2.18, НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»);

112) біля колонки для заправки дизельного пального не замкнений на замикаючий пристріт розподільчий щиток (стаття 13 ЗУ № 2694; п. 2.2.18, НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»);

113) біля колонки для заправки дизельного пального в місці для підключення до електричної мережі переносних електроприймачів струму відсутні написи, що вказують напругу мережі і вид струму (стаття 13 ЗУ №2694; п.1.3 розділ II, НПАОП 0.00-1.71-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями».);

114) не проводиться огляд та чищення зварювальних установок та її пускової апаратури у встановленні терміні (стаття 13 ЗУ №2694; п.2.1-9, р.V НПАОП 0.00-1.71-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями»);

115) знижувальному трансформатору (інв. № відсутній) не проведено періодичну перевірку (стаття 13 ЗУ №2694; п. 6.7.24 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»);

116) зварювальній установці (інв. № відсутній) не проведено випробування ізоляції зварювальних трансформаторів та вимірювання опору ізоляції (стаття 13 ЗУ № 2694; п.п.6.7.75.,6.7.76. НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»);

117) на розподільних пристроях відсутнє заземлення (стаття 13 ЗУ № 2694; п. 1.4. розділу II НПАОП 0.00-1.71-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями);

118) в експлуатації знаходиться ручній електроінструмент (шліфмашинка, дриль), які не пройшли періодичну перевірку. (стаття 13 ЗУ №2694; п. п. 6.7.23; 6.7.24 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»);

119) в експлуатації знаходиться ручний електроінструмент (шліфмашинка, дриль) на корпусах яких не позначено інвентарний номер, дата наступній перевірки. (стаття 13 ЗУ № 2694; п. 6.7.37 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»);

120) знімні вантажозахоплювальні пристрої (вила навантажувача MANITOU MLT-X 840140PS JD держ. № 60266 АЕ) до пуску в роботу не піддані повному технічному огляду відповідно до вимог НПАОП 0.00-1.01 -07 та не мають бирки, на яких зазначені дата огляду, інвентарний номер пристрою та його максимальна вантажопідіймальність. (стаття 13 ЗУ № 2694; р. II., гл. 4., п. 4 НПАОП 0.00-1.75-15 «Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт»);

121) при переміщенні вантажу допущено використання знімного вантажозахоплювального пристрою {вила навантажувача MANITOU MLT-X 840140PS JD держ. № 60266 АЕ), який не маркований і не пройшов технічний огляд і випробування (стаття 13 ЗУ № 2694; р. II., гл. 4., п. 1 НПАОП 0.00-1.75-15 «Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт»);

122) знімний вантажозахоплювальний пристрій {вила навантажувача MANITOU MLT-X 840140PS JD держ. Хз 60266 АЕ) не має позначення із зазначенням основних характеристик, необхідних для його безпечного використання (стаття 13 ЗУ № 2694 р. II, гл. 2, п. 2; гл.6. п.2. та р. VI, гл. 6, п.п. 11 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання»);

123) телескопічний навантажувач MANITOU MLT-X 840140PS JD держ. № 60266 АЕ не зареєстрований відповідним територіальним центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці (стаття 13 ЗУ № 2694; порушено п.3. розділу V, НПАОП 0.00-1.83-18 «Правила охорони праці під час експлуатації навантажувачів»);

124) не проведено технічний огляд технологічного транспортного засобу MANITOU MLT-X 840140PS JD держ. № НОМЕР_7 (стаття 13 ЗУ № 2694; порушено п.20. розділу V НПАОП 0.00-1.83-18 «Правила охорони праці під час експлуатації навантажувачів»);

125) після закінчення роботи (один раз на добу незалежно від кі- лькості змін) не проводитися відповідним технічним персоналом щоденне обслуговування з метою підготовки навантажувача MANITOU MLT-X 840 140PS JD держ. № 60266 АЕ до подальшої експлуатації. Результати щоденного обслуговування навантажувача не записуються в журнал технічного обслуговування працівником, відповідальний за технічний стан навантажувача (стаття 13 ЗУ № 2694; п.19. розділу V, НПАОП 0.00-1.83-18 «Правила охорони праці під час експлуатації навантажувачів»);

126) пересування навантажувача MANITOU MLT-X 840 140PS JD держ. № 60266 АЕ територією підприємства не здійснюється відповідно до схеми руху транспортних засобів і працівників. Схема не доводиться до відома всіх працівників і не вивішується біля в`їзду на територію підприємства (стаття 13 ЗУ № 2694 р. V, п. 1., п.23. НПАОП 0.00-1.83-18 «Правила охорони праці під час експлуатації навантажувачів»);

127) на навантажувачі MANITOU MLT-X 840140PS JD держ. № 60266 АЕ на видному для водія місці не прикріплені таблички з діаграмами: зміни вантажопідіймальності залежно від положення центра ваги вантажу; зміни вантажопідіймальності залежно від висоти підіймання вантажу (стаття 13 ЗУ № 2694 р. VI, п. 11. НПАОП 0.00-1.83-18 «Правила охорони праці під час експлуатації навантажувачів»);

128) у водія навантажувача ОСОБА_10 відсутнє посвідчення на право керування навантажувачами (стаття 13 ЗУ № 2694; п.15, розділу V, НПАОП 0.00-1.83-18 «Правила охорони праці під час експлуатації навантажувачів»);

129) наземні резервуари для зберігання дизельного палива в кількості 3 одиниці об`ємом 1)5,4м3 №4510; 2) 5,4м3 №2770; 3) 10,0 м3 № відсутній знаходяться на території тракторної бригади №2. (стаття 13 ЗУ №2694; п. 4.4 розділу IV НПАОП 0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті».);

130) при в`їзді на територію не вивішений план (схема) рух) транспортних засобів працівників (стаття 13 ЗУ №2694; п. 1.8 частини 1 розділу XIII НПАОП 0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті»);

131) відсутнє огородження вал) приводу пересувного кормороздавача (стаття 13 ЗУ №2694; п.2 розділу III НПАОП 01.0-1.02-18 «Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві»);

132) на металевих переносних драбинах (МТФ) (2 од.), які знаходяться в експлуатації не зазначені інвентарний номер, дата проведення наступного випробування, належність до підрозділу. стаття 13 ЗУ № 2694; р. IV п.7.14 НПАОП 0.00-1.71-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями;

133) металеві переносні (МТФ) драбини (2 од.), які знаходяться в експлуатації не; пройшли випробування статичним навантаженням (стаття 13 ЗУ №2694; р. IV п.7.27 НПАОП 0.00-1.71-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями);

134) Скребкові транспортери і люки для скидання гною не обладнанні огорожею та захисними решітками. стаття 13 ЗУ № 2694; п. 11, глава 4, розділ V НПАОП 01.0-1.02-18 «Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві»;

135) 3 корпусах для вигодовуванні корів на транспортері для видалення гною не встановлене у протилежних кінцях приміщення кнопки для аварійної зупинки обладнання. стаття 13 ЗУ №2694; п.3,4 розділ III НПАОП 0.00-7.14-17 «Вимоги безпеки та захисту здоров`я під час використання виробничого обладнання працівниками»;

136) в битових приміщеннях не нанесені на електричних розетках для підключення електрообладнання, які вказують напругу та вид струму. стаття 13 ЗУ №2694; п.1.3 розділ II, НПАОП 3.00-1.71-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями».;

137) у корпусах для тварин не замкнені на замикаючий пристріт щитки живлення транспортере для видалення гною. стаття 13 ЗУ № 2694; п. 2.2.18 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»/;

138) у цеху для виготовлення комбікорму драбина дерев`яна (1 одиниця, без інв..№) не випробувана статистичним навантаженням (1 раз на 6 місяців) та відсутні диспетчерські написи. стаття 13 ЗУ № 2694; п.7.27 розділу IV НПАОП 0.00-1.71 -13 «Правила з охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями»;

139) у цеху для виготовлення комбікорму не замкнутий на замикаючий пристрій розподільчий щиток (стаття 13 ЗУ №2694; п. 2.2.18 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів);

140) у цеху для виготовлення комбікорму, на шнеці транспортування зерна, двигун з клино-пасовою передачею не обладнаний захисним кожухом. стаття 13 ЗУ № 2694; п.8 розділ III НПАОП 0.00-7.14-17 «Вимоги безпеки та захисту здоров`я під час використання виробничого обладнання працівниками»;

141) на обмотках та корпусах електродвигунів, комутаційних апаратах, освітлюваній арматурі та інших частинах установок в комбікормовому цеху наявне накопичення пилу (стаття 13 ЗУ № 2694 розділ III, гл. 17, п. 3 НПАОП 15.0-1.01-17 «Правила охорони праці для працівників, зайнятих на роботах зі зберігання та переробки зерна»);

142) перед дробаркою не встановлено магнітний захист для запобігання потраплянню в робочу зону магнітних домішок, що можуть викликати аварію, іскроутворення або вибух. стаття 13 ЗУ № 2694 р. III., гл. 7., п. 1. НПАОП 15.0-1.01-17 «Правила охорони праці для працівників, зайнятих на роботах зі зберігання та переробки зерна»;

143) Аспіраційне устаткування комбікормового цеху не герметичне. стаття 13 ЗУ № 2694 р. III., гл. 1.,п. 13. НПАОП 15.0-1.01-17 «Правила охорони праці для працівників, зайнятих на роботах зі зберіганім та переробки зерна»;

144) Місце приготування миючих розчинів не обладнано примусової припливно-витяжною вентиляцією та місцевими відсмоктувачами. стаття 13 ЗУ №2694, р. IV, Гл. 4.5, п. 4.5.6. НПАОП 01.41-1.01-01 «Правила охорони праці під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва»;

145) мийні відділення, ділянки та пости не обладнані машинами для миття, установками, спеціальними ваннами для промивання деталей та підйомними пристроями. стаття 13 ЗУ №2694, Розділ VII, Гл. 7.2, п. 7.2.3. НПАОП 01.41-1.01-01 «Правила охорони праці під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва»

146) не вивішена біля робочого місця мийних відділень таблиця із зазначенням допустимої концентрації та температури миючого розчину в залежності від типу деталей, що миються. стаття 13 ЗУ №2694, Розділ VII, Гл. 7.2, п. 7.2.8. НПАОП 01.41-1.01-01 «Правила охорони праці під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва»;

147) Не оснащені вакуум-насоси захисними огородженнями, пристроями та засобами, що виключають можливість контакту працівника з рухомими, відкритими струмопровідними частинами. стаття 13 ЗУ №2694, Розділ VI, Гл. 6.10, п. 6.10.1. НПАОП 01.41-1.01-01 «Правила охорони праці під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва»;

148) здійснюється заправлення та дозаправлення систем холодильних установок хладагентом марки фреон 13.-507 (виробництво Китай) не передбаченим заводом виробником холодильних установок. статті 13,21 ЗУ №2694, Розділ VII, Гл. 7.20, п. 7.20.54. НПАОП 01.41-1.01-01 «Правила охорони праці під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва;

149) роботи з монтажу, пусконалагодження, технічного обслуговування машин та обладнання тваринницьких ферм виконуються з порушенням вимог експлуатаційної документації на обладнання, без складання технологічних карт та з порушенням Правил охорони праці під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва. статті 13,21 ЗУ №2694, Розділ VII, Гл. 7.21, п. 7.21.1. НПАОП 01.41-1.01-01 «Правила охорони праці під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва;

150) допущено до експлуатації холодильне обладнання із застосуванням хладагенту фреон R-507 (виробництво Китай) без проведення експертизи щодо відповідності нормативно-правовим актам з охорони праці, що чинні на території України. статті 13, 21 ЗУ №2694, Розділ II, п. 7 НПАОП 0.00-7.14-17 «Вимоги безпеки та захисту здоров`я під час використання виробничого обладнання працівниками»;

151) на підприємстві не розроблені та не затверджені головним інженером (головним спеціалістом) відповідно до чинного положення про організацію роботи з охорони праці інструкції з експлуатації (обслуговування) холодильного обладнання з урахуванням заходів з охорони праці та не доведені до обслуговуючого персоналу. стаття 13 ЗУ №2694, Розділ 2, п. 2.3. НПАОП 0.00-1.51-88 «Правила будови і безпечної експлуатації фреонових холодильних установок».;

152) На підприємстві наказом не призначені: особи, відповідальні за справний стан, правильну та безпечну експлуатацію холодильних установок, та особи, відповідальні за реєстрацію холодильних апаратів (судин), нагляд за ними та їх технічний огляд. стаття 13 ЗУ №2694, Розділ 2, п. 2.4. НПАОП 0.00-1.51-88 «Правила будови і безпечної експлуатації фреонових холодильних установок».;

153) машинних відділеннях холодильних установок МТФ не вивішено на видному місці інструкції з: будови і безпечної експлуатації холодильної установки; обслуговування машин і апаратів; діям персоналу при виникненні аварійної ситуації; пожежної безпеки; надання першої долікарської допомоги; . охорони праці, а також: графіки проведення планово-попереджувального ремонту (періодичного технічного обслуговування); затверджені головним інженером (головним спеціалістом) схеми трубопроводів холодоагенту (холодильного агента), хладоносія і води з нумерацією в них (і відповідно в натурі) запірної арматури і приладів контролю і автоматики; покажчики знаходження засобів індивідуального захисту; номера телефонів швидкої допомоги, пожежної команди, диспетчера електромережі; номер телефону та адресу організації, яка обслуговує автоматизовану холодильну установку. стаття 13 ЗУ №2694, Розділ 2, п. 2.10. НПАОП 0.00-1.51-88 «Правила будови і безпечної експлуатації фреонових холодильних установок».;

154) В машинному відділенні холодильних установок розміщено та зберігаються сторонні предмети - ємності з концентратом миючих засобів Circo Тор AFM UN 3266 та Circo Тор AFM. стаття 13 ЗУ №2694, Розділ 2, п. 2.12. НПАОП 0.00-1.51-88 «Правила будови і безпечної експлуатації фреонових холодильних установок».;

155) Не вивішений попереджувальний напис біля вхідних дверей до машинного відділення холодильних установок та заборонний знак безпеки «Вхід стороннім особам до машинного відділення забороняється». стаття 13 ЗУ №2694, Розділ 2, п. 2.13. НПАОП 0.00-1.51-88 «Правила будови і безпечної експлуатації фреонових холодильних установок».

156) не здійснюється перевірка запобіжних клапанів компресорів не менше одного разу на рік, перевірка запобіжних клапанів на апаратах (судинах) не рідше одного разу на 6 місяців; стаття 13 ЗУ №2694, Розділ 5, п. 5.18. НПАОП 0.00-1.51-88 «Правила будови і безпечної експлуатації фреонових холодильних установок».;

157) Не проводиться підприємством-власником судин технічне опосвідчення апаратів (судин) фреонових установок, до пуску в роботу, періодично в процесі експлуатації та достроково. стаття 13 ЗУ №2694, Розділ 6, п.п. 6.1, 6.5 НПАОГЇ 0.00-1.51-88 «Правила будови і безпечної експлуатації фреонових холодильних установок».;

158) Результати технічного огляду, дозвіл на пуск у роботу із зазначенням терміну наступного технічного огляду не записуються в книгу обліку та огляду судин, а також у паспорт судини особою, яка проводила цей технічний огляд. стаття 13 ЗУ №2694, Розділ 6, п. 6.7 НПАОП 0.00-1.51-88 «Правила будови і безпечної експлуатації фреонових холодильних установок».

159) Не перевіряються прилади автоматичного захисту для машин з періодичним обслуговуванням не рідше одного разу на 3 міс., а для решти - не рідше одного разу на місяць із записом у спеціальному журналі про результати перевірки. стаття 13 ЗУ №2694, Розділ 7, п. 7.9 НПАОП 0.00-1.51-88 «Правила будови і безпечної експлуатації фреонових холодильних установок».;

160) Машинні відділення не забезпечено опаленням та вентиляцією. Припливна та витяжна (вона ж аварійна) вентиляція в машинних відділеннях повинні бути примусовими з кратністю повітрообміну: припливна - не менше 3, витяжна (аварійна) не менше 4 за годину. стаття 13 ЗУ №2694, Розділ 8, п.п. 8.23, 8.24 НПАОП 0.00-1.51-88 «Правила будови і безпечної експлуатації фреонових холодильних установок».;

161) Роботи з монтажу холодильних установок виконано без затвердженого проекту. статті 13,21 ЗУ №2694, Розділ 9, п. 9.3 НПАОП 0.00-1.51-88 «Правила будови і безпечної експлуатації фреонових холодильних установок».;

162) не складено та не затверджено графік планових оглядів та ревізії холодильник установок. стаття 13 ЗУ №2694, Розділ 11, п. 11.2 НПАОП 0.00-1.51-88 «Правила будови і безпечної експлуатації фреонових холодильних установок».;

163) Експлуатація холодильних установок не відображена у добовому журналі їх роботи, при обслуговуванні холодильних установок не проводиться візуальний огляд обладнання, перевірка його герметичності, очищення поверхні обладнання від бруду та пилу. Усі помічені дефекти повинні заноситись до журналу із зазначенням заходів щодо їх усунення. стаття 13 ЗУ №2694, Розділ 11, п. 11.8 НПАОП 0.00-1.51-88 «Правила будови і безпечної експлуатації фреонових холодильних установок».;

164) Роботодавцем не встановлено систематичний контроль за відповідністю нормативних актів з охорони праці вимогам чинного законодавства та своєчасне внесення змін або опрацювання і затвердження нового нормативного акта з охорони праці у зв`язку з переглядом нормативно-правових актів з охорони праці (зміст інструкції з охорони праці не відповідає вимогам діючого законодавства). стаття 13 ЗУ №2694, п.п. 1.5; 2.10 НПАОП 0.00-6.03-93 «Порядок опрацювання і затвердження роботодавцем нормативних актів з охорони праці, що діють на підприємстві» та п.3.14 НПАОП 0.00-4.21-04.

165) Монтаж технологічного обладнання та трубопроводів складу ПММ виконано без проектування, із порушенням вимог будівельних норм та правил, стандартів та інших нормативних документів. Обладнання та трубопроводи, матеріали та комплектуючі вироби допущені до монтажу за відсутності документів, що підтверджують якість їх виготовлення та відповідність вимогам нормативно-технічних документів. статті 13, 21 ЗУ №2694, п. 4.1.7. НПАОП 0.00-1.41-88 «Загальні правила вибухобезпеки для вибухопожежонебезпечних хімічних, нафтохімічних і нафтопереробних виробництв»;

166) Допущено до експлуатації обладнання складу ПММ без підтвердження його відповідності паспорту заводу-виробника, вимог проектної, технологічної, чинної нормативно-технічної документації та «Загальних правил вибухобезпеки для вибухопожежонебезпечних хімічних, нафтохімічних і нафтопереробних виробництв», статті 13,21 ЗУ №2694, п. 4.1.1. НПАОП 0.00-1.41-88 «Загальні правила вибухобезпеки для ви- бухопожежонебезпечних хімічних, нафтохімічних і нафтопереробних виробництв»;

167) Для основного обладнання складу ПММ не встановлено допустимий термін служби (ресурс) з урахуванням умов експлуатації. Дані про ресурс роботи не наводяться у паспортах обладнання (паспорта відсутні). Для трубопроводів та арматури проектною організацією не встановлено розрахунковий термін експлуатації, що має бути відображено у проектній документації та внесено до паспорту трубопроводів. статті 13, 21 ЗУ №2694, п. 4.1.2. НПАОП 0.00-1.41-88 «Загальні правила вибухобезпеки для вибухопожежонебезпечних хімічних, нафтохімічних і нафтопереробних виробництв»;

168) Не встановлені на технологічних трубопроводах складу ПММ знаки безпеки відповідно до вимог Технічного регламенту знаків безпеки і захисту здоров`я працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2009 року №1262. (стаття 13 ЗУ №2694, Розділ ІІГл. Іп.1.8. НПАОП 0.00-1.73-14 «Правила охорони праці та безпечної експлуатації технологічних трубопроводів»);

169) Не призначено роботодавцем відповідальну особу з контролю за технічним станом і дотриманням вимог щодо безпечної експлуатації трубопроводів на центральному складі ПММ (далі відповідальна особа) із числа інженерно-технічних працівників, які мають посвідчення, зазначені в п. 2.1 глави 2 розділу ІІ цих Правил, а також не призначено осіб, що здійснюють технічне обслуговування трубопроводів на виробничих дільницях. (стаття 13 ЗУ № 2694 п. 1.3.глави 1 розділу III НПАОП 0.00-1.73-14 «Правил охорони праці та безпечної експлуатації технологічних трубопроводів»);

170) Під час приймання трубопроводів складу ПММ в монтаж не проведена перевірка на відповідність проектній документації визначених у наряді-допуску кількості і геометричного розміру труб, сполучених деталей, фланців, лінз, муфт, арматури, кріпильних деталей і прокладок, а також не здійснено вхідний контроль їх відповідності наданим при постачанні сертифікатам, стандартам, технічним умовам, про що робиться запис у свідоцтві про монтаж, ремонт трубопроводу або заміну ділянок трубопроводу (додаток 6). стаття 13 ЗУ №2694, Розділ III Гл. 5 п. 5.2 НПАОП 0.00-1.73-14 «Правила охорони праці та безпечної експлуатації технологічних трубопроводів».

171) Не захищені надійно трубопроводи складу ПММ від статичної електрики відповідно до вимог ГОСТ 12.4.124-83 «ССБТ. Средства защиты от статического электричества. Общие технические требования» та ГОСТ 12.1.030-81 «ССБТ. Электробезопасность. Защитное заземление, зануление». (стаття 13 ЗУ №2694, Розділ III Гл. 6 п.6.3. НПАОП 0.00-1.73-14 «Правила охорони праці та безпечної експлуатації технологічних трубопроводів».);

172) На складі ПММ, на час перевірки відсутні: - акти промивання або продування трубопроводів; експлуатаційний журнал трубопроводів; - паспорт на кожний трубопровід; - акти випробування трубопроводів на міцність і щільність; - акти випробування арматури за формою; - перелік технологічних трубопроводів на установці; (стаття 13 ЗУ № 2694 Розділ III, Глава 1, п.1.6. НПАОП 0.00-1.73-14 «Правила охорони праці та безпечної експлуатації технологічних трубопроводів);

173) Під час укладання трудового договору працівників не поінформовано під розписку про умови праці та про наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів та про права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства і колективного договору. (частина друга статті 5 ЗУ № 2694; п. 3.2 Наказу № 246);

174) Власником не забезпечено за свої кошти організація проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі. (частина перша статті 169 КЗпП; частина перша статті 17 ЗУ № 2694; п. 2.5 Наказу № 246);

175) Дотримання вимог Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій не забезпечено, в частині: - Роботодавцем не складено поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам за формою, зазначеною у додатку 2 Наказу № 246, та не узгоджено їх у закладі Держпраці. - Для проведення попереднього (періодичних) медичного огляду працівників роботодавцем не укладено договір із закладом охорони здоров`я та не надано йому список працівників, які піддягають попередньому (періодичним) медичному огляду. - Роботодавцем не організовано лабораторні дослідження! умов праці з визначенням шкідливих та .ребезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу 3 метою визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, і ці дані до закладу Держпраці не подано. (п. 2.3, п. 2.4, п. 3.1 Наказу № 246);

176) Проведення лабораторних досліджень умов праці не організовано. (абзац восьмий частини другої статті 13 ЗУ № 2694).

Визначаючись стосовно позовних вимог, суд виходить з наступного.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Ст. 3 Конституції України закріплено, що людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) врегульовано Законом України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності (далі - ЗУ Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності ).

В розумінні ст. 1 ЗУ Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Заходами державного нагляду (контролю) є планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.

Спосіб здійснення державного нагляду (контролю) - процедура здійснення державного нагляду (контролю), визначена законом.

Ст. 38 ЗУ Про охорону праці передбачено, що державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють, зокрема, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року № 96 (надалі - Положення), Державна служба України з питань праці є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов`язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Державна служба України з питань праці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи (п. 7 Положення).

За приписами ст. 4 ЗУ Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб`єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.

Водночас, пп. 16 п. 4 Положення передбачено, що Державна служба України з питань праці здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства у сфері охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань: забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту; монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення; виробництва, зберігання, використання отруйних речовин у виробничих процесах, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів; організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення та перевірки їх знань.

Згідно з пп. 5 п. 6 Положення Державна служба України з питань праці для виконання покладених на неї завдань має право безперешкодно проводити відповідно до вимог закону без попереднього повідомлення в будь-яку робочу годину доби перевірки виробничих, службових, адміністративних приміщень та об`єктів виробництва фізичних та юридичних осіб, які використовують найману працю та працю фізичних осіб, експлуатують машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки, та у разі виявлення фіксувати факти порушення законодавства, здійснення нагляду та контролю за додержанням якого віднесено до повноважень Державна служба України з питань праці.

Приписами ч. 1 ст. 39 ЗУ Про охорону праці передбачено, що посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, зокрема, мають право видавати в установленому порядку роботодавцям, керівникам та іншим посадовим особам юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування обов`язкові для виконання приписи (розпорядження) про усунення порушень і недоліків в галузі охорони праці, охорони надр, безпечної експлуатації об`єктів підвищеної небезпеки, а також забороняти, зупиняти, припиняти, обмежувати експлуатацію підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень, випуск та експлуатацію машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів праці, виконання певних робіт, застосування нових небезпечних речовин, реалізацію продукції, а також скасовувати або припиняти дію виданих ними дозволів і ліцензій до усунення порушень, які створюють загрозу життю працюючих.

Ч. 5 ст. 4 ЗУ Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності визначено, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

Відповідно до ч. 7 ст. 7 ЗУ Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

З огляду на викладені положення Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності та Закону України Про охорону праці, підставою для звернення з позовом до суду про застосування заходів реагування є виявлення органом нагляду (контролю) порушення вимог законодавства, про що зазначається в акті перевірки.

За результатами перевірки відповідача на предмет дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки встановлено ряд порушень, які підприємство зобов`язано усунути.

В силу правил статті 39 Закону України Про охорону праці передумовою заборони, зупинення, припинення, обмеження експлуатації підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень, випуску та експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів праці, виконання певних робіт є створення суб`єктом господарювання загрози життю.

Суд зазначає, що при прийнятті рішення суд враховує, що життя та здоров`я людини має бути найвищою цінністю у суспільстві.

Недотримання правил у сфері охорони праці може призвести до тяжких наслідків, що є неприпустимим, оскільки порушуватиме конституційно закріплені права людей, зокрема тих, які працюють на ТОВ "Гайдамацьке".

Суд зазначає, що стороною відповідача не надано доказів на підтвердження того, що вищезазначені порушення усунуто.

Судом наголошується, що вжиття заходів реагування на порушення тих чи інших правил у сфері охорони праці слід оцінювати з урахуванням принципу пропорційності, що передбачає дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямовані такі заходи.

Водночас, існування (не усунення відповідачем) хоча б одного з порушень, встановлених позивачем, які загрожують життю та здоров`ю людей, вже є самостійною достатньою правовою підставою для застосування до нього заходів реагування.

Вказані висновки кореспондується із правовою позицією Верховного Суду, яка викладена у постанові від 26.06.2018 р. по справі № 823/589/16.

Згідно ч. 5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Суд зазначає, що застосування відповідних заходів реагування є необхідним оперативним та превентивним способом впливу з метою усунення існування загрози життю та здоров`ю людей.

Недодержання суб`єктами господарювання вимог у сфері охорони праці призводить до невиправданого ризику виникнення надзвичайних ситуацій та, відповідно, ризику завдання шкоди життю і здоров`ю населення.

Відповідно до першого речення статті 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, право кожного на життя охороняється законом. Цей припис зобов`язує державу вживати належних заходів для захисту життя осіб, які знаходиться під її юрисдикцією. Слід зазначити, що це зобов`язання повинно тлумачитися як таке, що застосовується в контексті будь-якої діяльності, публічної чи ні, в якій право на життя може бути поставлене під сумнів.

Захід реагування має тимчасовий характер, період дії якого залежить безпосередньо від факту усунення відповідачем виявлених порушень.

Крім того, захід реагування має також спонукаючий характер, направлений на забезпечення вимог законодавства у сфері охорони праці.

Вказані висновки кореспондується із правовою позицією Верховного Суду, яка викладена у постанові від 05.12.2018 р. по справі № 826/13896/16.

Також, згідно правової позиції Верховного Суду, яка викладена у постанові від 28.02.2019 року по справі №810/2400/18, захід реагування не є санкцією за порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, а є превентивним заходом, який спрямований на недопущення існування невиправданого ризику виникнення надзвичайних ситуацій та, відповідно, ризику завдання шкоди життю і здоров`ю населення.

При цьому, згідно з абз. 2 ч. 5 ст. 4 Закону України №877-V, відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб`єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.

Відповідно до ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про задоволення позовної заяви.

З огляду на вищевикладене, повно і всебічно дослідивши матеріали справи та враховуючи той факт, що відповідачем не надано доказів усунення порушень, які стали підставою для звернення позивача із позовом до суду, суд дійшов висновку про задоволення позовної заяви Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гайдамацьке» про застосування заходів реагування.

Оскільки позивач є звільненим від сплати судового збору, суд не вирішує питання про розподіл судових витрат.

Керуючись ст. 139, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області (49107, м. Дніпро, вул. Казакова, 1Д, код ЄДРПОУ 39788766) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гайдамацьке» (52414, с. Маяк, Солонянський район, код ЄДРПОУ 30740883) про застосування заходів реагування задовольнити.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гайдамацьке» (код ЄДРПОУ 30740883, с. Маяк, Солонянського району Дніпропетровської області), а саме:

а) заборонити експлуатацію складу паливо-мастильних матеріалів в частині заборони експлуатації наступних об`єктів:

-наземні резервуари для зберігання паливо-мастильних матеріалів в кількості 6 одиниць: для зберігання бензину - №1-5,0м3; №2-5,0м3; дизельного палива - №3-10,0м3; №4-10,0м3; №5-10,0м3; №6-25,0м3; знаходяться на території механізованого подвір`я;

- наземні резервуари для зберігання дизельного палива в кількості 3 одиниці об`ємом 1)5,4м3 №4510; 2) 5,4м3 №2770; 3) 10,0 м3 № відсутній, які знаходяться на території тракторної бригади №2;

- трубопроводи наземних резервуарів для зберігання паливо-мастильних матеріалів.

б) заборонити експлуатацію наступних об`єктів:

-вантажопідіймальні крани, а саме, кран-балки (3 одиниці - таль г/п3т. зав.№126548 тельфер г/п2т. №1247958, кран-балка опорна с талью г/п2т. б/н);

-заточний верстат (інв. № відсутній) (тракторна бригада №2);

-свердлильний верстат (інв. № відсутній) (тракторна бригада №2);

-компресорну установку (інв. № відсутній) (тракторна бригада №2)

-зварювальну установку (інв.№ відсутній) (тракторна бригада №2);

-ручний електроінструмент шліфмашинку, дриль (тракторна бригада №2);

-знімні вантажозахоплювальні пристрої (вила навантажувача MANITOU MLT-X 840140PS JD) держ. № 60266 АЕ) ;

-телескопічний навантажувач MANITOU MLT-X840140PS JD) держ. № 60266 АЕ);

-скребкові транспортери і люки для скидання гною (на МТФ);

-комбікормовий цех, який знаходиться на території МТФ.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.В. Захарчук-Борисенко

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення24.04.2022
Оприлюднено22.06.2022
Номер документу104689672
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо організації господарської діяльності, з них