Справа № 275/221/22
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 червня 2022 року смт. Брусилів
Брусилівський районний суд Житомирської області
у складі головуючого судді Миколайчука П.В.,
при секретарі судових засідань Довгаленко О.І..
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Житомирській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ГУНП в Житомирській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАБ № 826383 від 16.02.2022.
Ухвалою суду від 31.05.2022 по справі відкрито провадження, постановлено справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, призначено дату судового засідання.
У судове засідання позивач не з`явився, повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.
У судове засідання представник відповідача не з`явився, 07.06.2022 до суду надали відзив на позовну заяву в якому просили розгляд справи здійснювати без їх участі.
Відповідно до ч. 4ст. 229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
В ході вирішення питання про відкладення розгляду справи було встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам, визначеним ст. ст.160,161 КАС України.
Частиною 3статті 161 КАС Українипередбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За подання цього позову позивач не сплатив судовий збір, однак зазначив, що звільнений від його сплати на підставі вимог частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір". Додав до позовної заяви копію посвідчення учасника бойових дій серії НОМЕР_1 від 07.04.2015.
Пунктом 13 частини другої статті 5 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
Вказана норма має відсильний характер та не містить вичерпного переліку справ, в яких учасники бойових дій та прирівняні до них особи звільняються від сплати судового збору.
Правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення та членів їх сімей, встановлені Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Відповідно до статті 22 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" особи, на яких поширюється дія цього нормативного акту, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань.
Перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначені у статті 12 цього Закону.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 12.02.2020 року у справі №545/1149/17 зазначила, що вирішуючи питання про стягнення судового збору з особи, яка має статус учасника бойових дій (прирівняної до нього особи), для правильного застосування норм пункту 13 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" суд має враховувати предмет та підстави позову; перевіряти чи стосується така справа захисту прав цих осіб з урахуванням положень статей 12, 22 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Отже, пункт 13 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" та частина друга статті 22 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" вказують на те, що учасники бойових дій звільняються від сплати судового збору щодо пільг, прав та гарантій закріплених законодавством саме через набуття такого статусу.
Тому сама по собі наявність статусу учасника бойових дій не гарантує звільнення від сплати судового збору з усіх спорів.
Оскільки цей спір пов`язаний з оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення позивачем та не стосується наявності у нього статусу учасника бойових дій, заявлені позивачем позовні вимоги не пов`язані з порушенням його права на соціальний захист саме як учасника бойових дій. Враховуючи вищезазначене, доводи позивача, що відповідно до ч. 4ст. 288 КУпАП, особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита, а тому судовий збір не сплачується, є помилковими.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 18.03.2020 у справі №543/775/17 (оприлюднено 28.04.2020) відступила від правового висновку, викладеного у постанові Верховного Суду України від 13.12.2016 (провадження № 21-1410а16), та зазначила, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей287,288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовуватистатті 2-5 Закону України "Про судовий збір", які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, ОСОБА_1 при зверненні до суду з позовом про визнання протиправною та скасування постанови у справі про адміністративні правопорушення повинен сплатити судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 496, 20 грн., та надати суду відповідну квитанцію, а в разі, якщо позивача звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, необхідно зазначити підстави такого звільнення в позовній заяві (ч. 3ст. 161 КАС України).
Платіжні реквізити для перерахування судового збору в гривнях: Отримувач коштівУК у Брусилів.рн/Брусилiв.р-н/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ)37799226; банк отримувачаКазначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО)899998; рахунок отримувачаUA188999980313121206000006090; кодкласифікації доходів бюджету22030101; призначення платежу*;101;
Отже, після відкриття провадження в справі судом з`ясовано, що позовна заява не відповідає вимогам ст. ст.160,161 ЦПК України.
Відповідно до ч. 13 ст. 171 КАС України, суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 160,161цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків (ч. 14 ст. 171 КАС України).
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду (ч. 15 ст. 171 КАС України).
Враховуючи вищевикладені вище недоліки позову, позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху з наданням позивачу строку для усунення зазначених вище недоліків.
Одночасно суд роз`яснює, що вказані вище недоліки позову мають бути усунуті шляхом сплати позивачем судового збору (або зазначення обгрунтованих підстав для звільнення від його сплати) та доручення оригіналу квитанції до матеріалів справи.
Керуючись ст. ст. 121,123, 160, 161, 169, 171, 248КАС Українисуддя -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 доГоловного управліннянаціональної поліціїв Житомирськійобласті проскасування постановипро накладенняадміністративного стягнення - залишити без руху.
Надати позивачу строк на усунення недоліків терміном п`ять днів з моменту отримання копії ухвали.
Роз`яснити, що відповідно до частини 15статті 171 КАС Україниякщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя Миколайчук П.В.
Суд | Брусилівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 104690928 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них дорожнього руху |
Адміністративне
Брусилівський районний суд Житомирської області
Миколайчук П. В.
Адміністративне
Брусилівський районний суд Житомирської області
Миколайчук П. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні