Ухвала
від 08.06.2022 по справі 914/3216/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

09.06.2022 Справа № 914/3216/21

Господарський суд Львівської області у складі

Головуючого судді Фартушка Т.Б. за участю секретаря судового засідання Полюхович Х.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи:

за позовом: ОСОБА_1 , Львівська область, м.Львів;

до Відповідача: Управління Львівської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України), Львівська область, м.Львів;

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні Відповідача: Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації, Львівська область, м.Львів;

про: визнання протиправним (недійсним) указу від 18.08.2020р. №250

Представники:

Позивача: ОСОБА_1 (паспорт громадянина України серія НОМЕР_1 );

Відповідача: не з`явився;

Третьої особи: Галаз Ю.А. - представник (довіреність від 03.11.2021р. №05/139).

ВСТАНОВИВ:

27.10.2021р. на розгляд до Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява за позовом ОСОБА_1 від 20.09.2021р. б/н (вх. №3506) до Львівської Єпархії Української Православної церкви (Православної Церкви України) про визнання протиправним (недійсним) указу від 18.08.2020р. №250.

Підставами позовних вимог Позивач зазначає порушення оскаржуваним указом Відповідача чинного станом на час прийняття указу Статуту Української автокефальної Православної Церкви Святого Духа та Закону України "Про свободу та релігійні організації" щодо призначення керівника релігійної організації "Релігійна громада Львівської Єпархії Української Православної церкви (Православної Церкви України) парафії святого Духа у Залізничному районі міста Львова", а відтак, прав релігійної організації "Релігійна громада Львівської Єпархії Української Православної церкви (Православної Церкви України) парафії святого Духа у Залізничному районі міста Львова", оскільки така релігійна організація не входить до сфери управління Відповідача.

Актом Господарського суду Львівської області від 27.10.2021р. №144 під час розкриття конверта (пакет), надісланого від ОСОБА_1 виявлено недоліки, а саме відсутній додаток №2 до позовної заяви "Копія статуту парафії УАПЦ церкви Святого Духа, затверджена та завірена нач. Управління у справах національностей, міграції та релігії ЛОДА 18.05.2020".

Ухвалою Господарського сулу Львівської області від 01.11.2021р. у цій справі судом постановлено позовну заяву ОСОБА_1 від 20.09.2021р. б/н (вх. №3506 від 27.10.2021р.) залишити без руху; надати ОСОБА_1 десятиденний строк з моменту вручення ухвали для усунення недоліків поданої позовної заяви.

Ухвалою Господарського суду Львівської області від 23.11.2021р. у цій справі судом постановлено прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі; здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначити на 21.12.2021р.; визнати явку повноважних представників Учасників справи в судове засідання обов`язковою; викликати в судове засідання повноважних представників Учасників справи.

Порядок та хід розгляду справи відображено в ухвалах Господарського суду Львівської області у цій справі.

Ухвалою Господарського суду Львівської області від 18.05.2022р. у цій справі судом постановлено клопотання ОСОБА_1 про продовження строку на подання доказів задоволити; продовжити ОСОБА_1 строк на подання долучених до клопотань від 16.05.2022р. вх. №10147/22 та від 18.05.2022р. доказів по 18.05.2022р.; клопотання Управління Львівської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) про продовження строку на подання доказів задоволити; продовжити Управлінню Львівської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) строк на подання долучених до клопотання від 18.05.2022р. доказів по 18.05.2022р.; долучити до матеріалів справи додані до клопотань ОСОБА_1 від 16.05.2022о. вх. №10147/22 та від 18.05.2022р. докази, а також додані до клопотання Управління Львівської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) від 18.05.2022р. докази; відкласти підготовче судове засідання на 07.06.2022р.; явка повноважних представників Учасників справи в судове засідання не визнається обов`язковою.

В судовому засіданні 07.06.2022р. судом оголошено перерву до 13:00год. 09.06.2022р., про що Позивач і представники Відповідача та Третьої особи повідомлялись в судовому засіданні під розписку.

Відповідно до ст.222 ГПК України, фіксування судового процесу здійснюється з допомогою звукозаписувального технічного засобу, а саме: програмно-апаратного комплексу "Акорд".

Процесуальні права та обов`язки Учасників справи, відповідно до ст.ст. 42, 46 ГПК України, як підтвердили Позивач та представник Третьої особи в судовому засіданні, їм відомі, в порядку ст.205 ГПК України клопотання про роз`яснення прав та обов`язків до суду не надходили.

Заяв про відвід головуючого судді чи секретаря судового засідання не надходило та не заявлялось.

Позивач в судове засідання з`явився, в судовому засіданні надав усні пояснення.

Представник Відповідача в судове не з`явився, причин неявки суду не повідомив, явка повноважних представників Учасників справи в судове засідання не визнавалась судом обов`язковою.

Представник Третьої особи в судове засідання з`явилась, в судовому засіданні надала усні пояснення.

В судовому засіданні Позивачем наведено доводи про те, що Позивач, як настоятель парафії, звертався до Львівсько-Сокальської Єпархії Української Православної Церкви з приводу переходу під її канонічне підпорядкування.

В судовому засіданні 09.06.2022р. Позивачем підтверджено обставину звернення до Львівсько-Сокальської Єпархії Української Православної Церкви з приводу прийняття парафії церкви Святого Духа під канонічне підпорядкування Львівсько-Сокальської Єпархії Української Православної Церкви.

Відповідно до ст. 50 ГПК України: 1. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи; 2. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору; 3. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі; 4. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі; 5. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов`язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу; 6. Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.

З врахуванням наведеного, беручи до уваги доводи Позивача про звернення до Львівсько-Сокальської Єпархії Української Православної Церкви з приводу прийняття парафії церкви Святого Духа під канонічне підпорядкування Львівсько-Сокальської Єпархії Української Православної Церкви, доводи заперечень Відповідача проти позову суд дійшов висновків про те, що рішення суду у цій справі може вплинути на права чи обов`язки Управління Львівсько-Сокальської Єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) щодо однієї із Сторін, а відтак, про наявність правових підстав до залучення Управління Львівсько-Сокальської Єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) (79005, Львівська область, м.Львів, вул.Грушевського, буд.2; ідентифікаційний код: 20848086; ел.пошта: info@gradleva.com) до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні Позивача.

Вирішення питання про залучення Управління Львівсько-Сокальської Єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні Позивача відбувалось із виходом суду до нарадчої кімнати.

Відповідно до ст.177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

При цьому суд зазначає, що за змістом ст.129 Конституції України, основними засадами судочинства є, зокрема розумні строки розгляду справи судом.

Наведені конституційні засади означають серед іншого неприпустимість таких дій суду щодо строку розгляду справи, що не мають об`єктивного та розумного обґрунтування.

Згідно ст.2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави; суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі; розумність строків розгляду справи судом є одним з основних засад (принципів) господарського судочинства.

Відповідно до ст.114 ГПК України суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій; строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства.

Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.

З урахуванням практики Європейського суду з прав людини критеріями розумних строків є: правова та фактична складність справи; поведінка заявника, а також інших осіб, які беруть участь у справі, інших учасників процесу; поведінка органів державної влади (насамперед суду); характер процесу та його значення для заявника (справи «Федіна проти України» від 02 вересня 2010 року, «Смірнова проти України» від 08 листопада 2005 року, «Матіка проти Румунії» від 02 листопада 2006 року, «Літоселітіс проти Греції» від 05 лютого 2004 року та інші).

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною. Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи у відповідності до вимог матеріального та процесуального законів. При цьому, Європейський Суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (див. рішення Європейського Суду з прав людини у справах Савенкова проти України, no. 4469/07, від 02.05.2013, Папазова та інші проти України, no. 32849/05, 20796/06, 14347/07 та 40760/07, від 15.03.2012).

Згідно із статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Враховуючи вищенаведене, а також з метою повного, всебічного та об`єктивного дослідження всіх обставин справи, керуючись ст.ст. 13, 14, 15, 16, 42, 46, 50, 120, 121, 177, 182, 183, 202, 234, 235 ГПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Залучити до участі у справі в якості Третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні Позивача Управління Львівсько-Сокальської Єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) (79005, Львівська область, м.Львів, вул.Грушевського, буд.2; ідентифікаційний код: 20848086; ел.пошта: info@gradleva.com).

2. Сторонам:

- в одноденний строк з дня оголошення та/чи вручення цієї ухвали надати суду докази скерування Третій особі 2 копії всіх поданих у справі документів.

Третя особа 2 вправі:

- в триденний строк з дня отримання ухвали надати суду письмове пояснення по суті спору та докази надіслання (надання) іншим Учасниками справи копії пояснення та доданих до нього доказів.

Учасники справи вправі:

- у триденний строк з моменту отримання пояснень Третьої особи 2 подати суду заперечення на пояснення Третьої особи 2.

3. Відкласти підготовче судове засідання на 21.06.2022 р. о 15:00 год.

Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: м.Львів, вул.Личаківська, 128. Інформація про номер зали судового засідання буде розміщена на дошці оголошень суду.

4. Явка повноважних представників Учасників справи в судове засідання не визнається обов`язковою.

5. Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, визначені ст.235 ГПК України.

6. Строк та порядок оскарження ухвал визначено главою І розділу IV Господарського процесуального кодексу України.

Пунктом 1 Указу Президента України від 24.02.2022р. N64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022р. N2102-IX, введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Пунктом 1 Указу Президента України від 17.05.2022р. 341/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 22.05.2022р. 2263-ІХ постановлено на часткову зміну статті 1 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ (зі змінами, внесеними Указами від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-ІХ, та від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-ІХ), продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб. Зважаючи на зазначене суд звертається до учасників судового процесу з проханням надсилати всі процесуальні документи на електронну адресу суду: inbox@lv.arbitr.gov.ua. В назві файлу просимо зазначати номер справи, прізвище та ініціали судді.

Крім того, інформацію щодо стану розгляду справи можна отримати в такий спосіб:

(032)255-03-64 - канцелярія;

(032)255-04-12 - інформаційна довідка щодо руху справ;

http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/ - сайт

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.

Повний текст ухвали складено 09.06.2022р.

Головуючий суддя Фартушок Т.Б.

Дата ухвалення рішення08.06.2022
Оприлюднено22.06.2022
Номер документу104710682
СудочинствоГосподарське
Суть: визнання протиправним (недійсним) указу від 18.08.2020р. №250

Судовий реєстр по справі —914/3216/21

Ухвала від 20.06.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Фартушок Т.Б.

Ухвала від 08.06.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Фартушок Т.Б.

Ухвала від 17.05.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Фартушок Т.Б.

Ухвала від 18.04.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Фартушок Т.Б.

Ухвала від 14.03.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Фартушок Т.Б.

Ухвала від 02.02.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Фартушок Т.Б.

Ухвала від 14.01.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Фартушок Т.Б.

Ухвала від 21.12.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Фартушок Т.Б.

Ухвала від 23.11.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Фартушок Т.Б.

Ухвала від 01.11.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Фартушок Т.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні