справа № 388/644/22
провадження № 1-кс/388/159/2022
УХВАЛА
15.06.2022м. Долинська
Слідчий суддяДолинського районногосуду Кіровоградськоїобласті ОСОБА_1 ,вивчивши умежах підготовкидо судовогорозгляду клопотанняслідчого слідчоговідділу відділенняполіції №1(м.Долинська)Кропивницького районногоуправління поліціїГУНП вКіровоградській області ОСОБА_2 погоджене начальником,прокурором Долинськоговідділу Знам`янськоїокружної прокуратуриКіровоградської області ОСОБА_3 у межахкримінального провадження,відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.05.2022 за № 12022121030000111 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, про арешт майна,
встановив:
у провадження слідчого судді Долинського районного суду Кіровоградської області надійшло погоджене з прокурором клопотання слідчого у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.05.2022 за № 12022121030000111 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, про арешт майна, у якому слідчий просив:
- накласти арешт на майно, шляхом вилучення майна а саме: автокрану марки «ЗІЛ», зеленого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , власник та користувач якого досудовим розслідуванням не встановлені, який виявлено та вилучено під час огляду місця події, від 11.05.2022 року на промисловому майданчику що на території КГЗКОР який знаходиться з межами с. Маловодяне, Долинської ТГ, Кропивницького району, Кіровоградської області, та вирішити питання про зберігання вилученого майна на території ВП № 1 (м. Долинська) КРУП ГУНП в Кіровоградській області, за адресою: вул. Нова, 42 м. Долинська, Кіровоградської області.
Вивчивши у межах підготовки до судового розгляду зміст клопотання та додані до нього документи слідчим суддею встановлено відсутність документів, які підтверджують право власності на автокран марки «ЗІЛ», зеленого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 , як і відсутні конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження цим майном відповідних осіб, на підставі чого слідчий суддя дійшов висновків про таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
При цьому, ч. 2 ст. 171 КПК України встановлені вимоги до клопотання слідчого, прокурора про арешт майна.
Так, у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено:
1) підстави і мету відповідно до положень ст. 170 КПК України та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна;
2) перелік і види майна, що належить арештувати;
3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном;
4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
З огляду на викладене слідчий суддя констатує недотримання слідчим при зверненні до слідчого судді із клопотанням про арешт майна вимог п. 3 ч. 1 ст. 171 КПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 172 КПК України слідчий суддя, суд, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог ст. 171 КПК України, повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи зазначене, слідчий суддя дійшов висновку про повернення прокурору клопотання слідчого, поданого без додержання вимог ст. 171 КПК України.
Керуючись статтями 171, 172, 369-372 КПК України,
постановив:
клопотання слідчого у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.05.2022 за № 12022121030000111 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, про арешт майна, - повернути прокурору Долинського відділу Знам`янської окружної прокуратури Кіровоградської області ОСОБА_3 для усунення недоліків протягом сімдесят двох годин.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Долинський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2022 |
Оприлюднено | 16.05.2024 |
Номер документу | 104779086 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Долинський районний суд Кіровоградської області
Кнуров О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні