Ухвала
від 16.06.2022 по справі 461/6301/17
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/6301/17

Провадження № 1-кс/461/2244/22

УХВАЛА

16.06.2022 року. м. Львів.

Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові клопотання слідчого Відділу розслідування злочинів вчинених у сфері господарської та службової діяльності Слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про обрання запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання підозрюваній ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні №12018140000000590 від 07.11.2018 року за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч.3 ст.358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 190 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий Відділу розслідування злочинів вчинених у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором Львівської обласної прокуратури ОСОБА_5 , у кримінальному провадженні ч.3 ст.358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 190 КК України про обрання запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання підозрюваній ОСОБА_4 .

Клопотання вмотивоване тим, що Слідчим управлінням ГУНП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12018140000000590 від 07.11.2018 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.З ст.358, ч. 4 ст. 358 КК України та за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого , ч. З ст. 190 КК України,-

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , маючи умисел на підробку офіційних документів для подальшого їх використання під час працевлаштування, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з метою підтвердження неіснуючого факту здобуття середньо спеціальної освіти у Відокремленому структурному підрозділі «Львівський фаховий коледж харчових технологій та бізнесу НУХТ», достовірно знаючи про підстави та умови отримання документу про середньо спеціальну освіту у відповідності до ЗУ «Про освіту», діючи за попередньою змовою з невстановленими досудовим розслідуванням особами, підробила диплом молодшого спеціаліста серії НОМЕР_1 виданий 26.06.2020 Відокремленим структурним підрозділом « ІНФОРМАЦІЯ_2 », який в подальшому подала під час працевлаштування на посаду продавця непродовольчих товарів у службу роздрібних продажів м. Львова ТзОВ «АЛЛО», чим вчинила підроблення та використання завідомо підробленого офіційного документу.

15 червня 2022 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3, ч.4 ст. 358 КК України, що є не тяжким злочином, за який встановлено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Слідчий зазначає, що вина підозрюваної ОСОБА_4 повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: лист Відокремленого структурного підрозділу «Львівський фаховий коледж харчових технологій та бізнесу НУХТ» показаннями свідка ОСОБА_7 та іншими матеріалами кримінального провадження в своїй сукупності.

Обставинами, що враховуються при обранні запобіжного заходу також є міцність соціальних зв`язків підозрюваного в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини та утриманців, наявність постійного місця роботи або навчання.

Під час досудового розслідування у кримінальному провадженні встановлено наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: підозрювана може ухилитися від органу досудового розслідування та/або суду (п.1 ч.1 ст.177 КПК України); за кримінальні правопорушення, що їй інкримінується Кримінальним кодексом України передбачено покарання у виді позбавлення волі строком до п`яти років; підозрювана може впливати на свідків яких у подальшому необхідно буде допитати у судовому засіданні, зокрема посадових осіб Відокремленого структурного підрозділу «Львівський фаховий коледж харчових технологій та бізнесу НУХТ».

Беручи до уваги те, що підозрювана ОСОБА_4 може переховуватись від органів досудового розслідування або суду та перешкодити кримінальному провадженню, а також враховуючи, що особисте зобов`язання є найбільш м`яким запобіжним заходом, який обирається з метою забезпечення кримінального провадження, тому слідчий просить клопотання задовольнити.

Прокурор та слідчий в судове засідання не з`явилися, подали до суду заяву про розгляд справи у їх відсутності, клопотання підтримують та просять задовольнити покликаючись на наявність обґрунтованої підозри та ризиків, передбачених ст. 177 КПК України.

Підозрювана в судове засідання не з`явилась, подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, проти задоволення клопотання не заперечує.

Відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до такого висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст. 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

При цьому, поняття "обґрунтована підозра" визначена в рішенні Європейського суду з прав людини від 21 квітня 2011 року у справі "Нечипорук і Йонкало проти України", відповідно до якої цей термін означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі "Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства" від 30 серпня 1990 року, п. 32, Series A, № 182). Мета затримання для допиту полягає в сприянні розслідуванню злочину через підтвердження або спростування підозр, які стали підставою для затримання (див. рішення у справі "Мюррей проти Сполученого Королівства" від 28 жовтня 1994 року, п. 55, Series A, № 300-A).

Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: листом Відокремленого структурного підрозділу «Львівський фаховий коледж харчових технологій та бізнесу НУХТ», показаннями свідка ОСОБА_7 та іншими матеріалами кримінального провадження в своїй сукупності

Слідчим доведена наявність ризику, передбаченого у статті 177 КПК України, який дає підставу вважати, що ОСОБА_4 може переховуватись від органів досудового розслідування або суду та перешкодити кримінальному провадженню.

З урахуванням викладеного ризику та особи підозрюваного, обставин вчинення та суспільну небезпеку кримінального правопорушення, у скоєнні якого підозрюється ОСОБА_4 суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання сторони обвинувачення та обрання підозрюваному запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання. Суд вважає, що саме такий вид забезпечення кримінального провадження буде необхідним і достатнім для недопущення порушення підозрюваним процесуальної поведінки.

Відповідно до ч.5,6 ст.194 КПК України, якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов`язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов`язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором.

Обов`язки, передбачені частиною п`ятою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов`язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов`язки скасовуються.

На думку слідчого судді, запобіжний захід у виді особистого зобов`язання забезпечить виконання підозрюваною покладених на нього процесуальних обов`язків.

Керуючись ст. ст. 176-178, 181, 193, 194, 196, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Обрати підозрюваній ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженці м. Львова, громадянці України, зареєстрованій та проживаючій за адресою: АДРЕСА_1 , запобіжний захід - особисте зобов`язання.

Покласти на підозрювану ОСОБА_4 наступні обов`язки:

2.1) прибувати до слідчого СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 прокурора першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Львівської обласної прокуратури ОСОБА_5 за першою вимогою;

2.2) повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання;

2.3) не відлучатись без дозволу слідчого СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , прокурора першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Львівської обласної прокуратури ОСОБА_5 з населеного пункту, в якому вона проживає чи перебуває;

2.4) здати паспорт для виїзду за кордон, або інші документи, що дають право виїзду за межі України.

Попередити підозрювану, що в разі невиконання покладених, згідно ухвали слідчого судді, обов`язків, до нього може бути застосований більш жорстокий запобіжний захід та/або накладене грошове стягнення.

Зазначені обов`язки покласти на підозрювану на строк 2 місяці, тобто до 16.08.2022 р. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 КПК України.

Контроль за виконанням особистого зобов`язання покласти на слідчого у провадженні якого перебуває кримінальне провадження.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її проголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1 .

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення16.06.2022
Оприлюднено24.01.2023
Номер документу104803301
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів особисте зобов'язання

Судовий реєстр по справі —461/6301/17

Ухвала від 27.06.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Юрків О. Р.

Ухвала від 27.06.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Юрків О. Р.

Ухвала від 27.06.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Юрків О. Р.

Ухвала від 27.06.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Юрків О. Р.

Ухвала від 27.06.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Юрків О. Р.

Ухвала від 27.06.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Юрків О. Р.

Ухвала від 20.06.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Юрків О. Р.

Ухвала від 16.06.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Юрків О. Р.

Ухвала від 28.04.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Юрків О. Р.

Ухвала від 05.10.2021

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Юрків О. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні