Єдиний унікальний номер (справа №) 216/7819/21
Номер провадження у суді 2-с/216/31/22
УХВАЛА
іменем України
20 червня 2022 року місто Кривий Ріг
Суддя Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Цимбалістенко О.В., розглянувши в приміщенні Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області заяву боржниці ОСОБА_1 про скасування судового наказу, -
ВСТАНОВИВ:
17 червня 2022 року до Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшла вказана заява, в якій боржник ОСОБА_1 просить скасувати судовий наказ Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 23.02.2022 у справі 216/7819/21.
В обґрунтування заяви посилається на те, що вона заперечує існування заборгованості та нарахованих відсотків, оскільки договір із об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Клен-2» про надання послуг вона не підписувала, судовий наказ отримала простою кореспонденцією 15 червня 2022 року, у зв`язку з чим, просить поновити строк для подання заяви до суду та скасувати судовий наказ.
Розглянувши вказану заяву про скасування судового наказу та дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 170 ЦПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4,5 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Згідно ч. 2 ст. 171 ЦПК України заява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення строку, встановленого частиною першою статті 170 цього Кодексу, повертається, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку для подання цієї заяви.
Як вбачається з поданої заяви, вона містить клопотання про поновлення пропущеного строку для подання заяви про скасування судового наказу, але суд вважає, що така заява задоволенню не підлягає, а пропущені строки для подання заяви про скасування судового наказу поновленню не підлягають, оскільки їх пропущено з не поважних причин.
У своїй заяві боржниця посилається на те, що отримала судовий наказ 15 червня 2022 року, до заяви про скасування судового наказу боржниця надала суду копію конверту зі штрихкодом як доказ вручення їй судового наказу, тому строк для подання заяви про скасування судового наказу просить рахувати з 16 червня 2022 року. Після перевірки на офіційному сайті «Укрпошта» штрихкоду на конверті, наданому боржницею, виявилося, що ОСОБА_1 отримала судовий наказ 20 травня 2022 року, а не 15 червня 2022 року, як зазначила у своїй заяві. Окрім того, отримання заявницею копії судового наказу саме 20 травня 2022 року підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 40), а відтак вона була обізнана про існування цього судового наказу та пропустила строк на подання заяви про скасування судового наказу та звертається до суду із цією заявою лише 16 червня 2022 року, тобто з пропуском строку для подання заяви про скасування судового наказу.
Відповідно до ч. 6 ст. 170 ЦПК України, у разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу суддя постановляєухвалу проїї поверненнябез розгляду не пізніше двох днів з дня її надходження до суду.
За таких обставин суд не знаходить законних підстав для поновлення строку на подання заяви про скасування судового наказу, а відтак заява підлягає поверненню без розгляду.
Керуючись ст. 170 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити ОСОБА_1 в поновленні строку для подання заяви про скасування судового наказу Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 23.02.2022 у справі 216/7819/21.
Заяву боржниці ОСОБА_1 про скасування судового наказу - повернути без розгляду заявниці.
Повернення заяви про скасування судового наказу без розгляду не перешкоджає повторному зверненню із вказаною заяву у разі, якщо перестануть існувати обставини, які були підставою її повернення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду через Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.В. Цимбалістенко
Суд | Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 104825008 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
ЦИМБАЛІСТЕНКО О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні