ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"20" червня 2022 р. м. Житомир Справа № 906/368/22
Господарський суд Житомирської області у складі судді Прядко О.В.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕЛЕКТРОФОРС"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "БЕРРІ КРАФТ"
про стягнення 27364,45 грн,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕЛЕКТРОФОРС" звернулося до Господарського суду Житомирської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "БЕРРІ КРАФТ" про стягнення 27364,45 грн, з яких 24381,54 грн основного боргу, 2654,26 грн інфляційних втрат та 328,65 грн 3% річних.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем своїх зобов`язань за умовами усного договору поставки в частині оплати вартості отриманого товару.
Оглянувши матеріали позовної заяви на предмет їх відповідності нормам Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, господарський суд прийшов до висновку про відсутність підстав для відкриття провадження у справі, з огляду на таке.
Відповідно до п.8 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів) (ч.2 ст.164 ГПК України).
У тексті позовної заяви позивач повідомив, зокрема про те, що відповідач частково оплатив вартість отриманого товару за усною угодою на суму 29062,50 грн, що підтверджується наданими суду платіжними дорученнями, однак такі серед додатків до позовної заяви відсутні.
Тобто, позивач надав не всі наявні у нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, чим порушив приписи ч.2 ст.164 ГПК України.
Також суд звертає увагу, що в матеріалах позовної заяви міститься акт звірки взаємних розрахунків за період січень 2017 р. - грудень 2021 р. між ТОВ "ЕЛЕКТРОФОРС" та ТОВ "БЕРРІ КРАФТ", про який в переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви, не зазначено.
Окрім того, відповідно до п.1 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви, яка подається до господарського суду, мають бути додані документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно з ч.1 ст.172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009 (з наступними змінами та доповненнями), розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку; (пункт 2 Правил). Внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою (пункт 19 Правил).
За змістом пунктів 59, 61 вказаних Правил, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися..
Таким чином, належними доказами відправлення учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів є надані в оригіналі розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція) та опис вкладення у цінний лист, засвідчений підписом працівника відділення поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля цього відділення, у якому зазначаються номер поштового відправлення, найменування одержувача, його адреса та поштовий індекс, поіменний перелік документів, вкладених до відправлення.
На підтвердження надіслання відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами позивач надав фіскальний чек і поштову накладну №1001430699407 від 13.06.2022, опис вкладення у цінний лист на ім`я ТОВ «Беррі Крафт».
Суд встановив, що у наданому заявником описі вкладення неправильно зазначено адресу одержувача, не вказано номер будинку відповідача; відсутнє посилання на відповідний номер поштового відправлення.
Також з даного опису вбачається, що позивач направив відповідачу не всі документи, які долучено до позовної заяви та подано до суду, а саме не надіслав документи, які підтверджують повноваження представника позивача (копію ордера на надання правничої (правової) допомоги серії АМ №1025423 від 11.06.2022 та копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю серії ЖТ №001255 від 18.10.2021).
Відтак, зазначений опис вкладення у цінний лист не може бути прийнятий судом в якості належного та допустимого доказу направлення копії позовної заяви з додатками на адресу відповідача, що свідчить про порушення позивачем вимог п.1 ч.1 ст.164, ч.1 ст.172 ГПК України та Правил надання послуг поштового зв`язку.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання усіх доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а також належних доказів, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів
Суд звертає увагу на те, що за умовами ч.ч.3, 4 ст.174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю "Електрофорс" протягом 10 днів з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви.
3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Електрофорс" , що в разі неусунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою, згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Прядко О.В.
Друк:
1 - у справу;
2 - заявнику (рек.)
+ на ел.пошту: info@eforce.com.ua; ІНФОРМАЦІЯ_1.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2022 |
Оприлюднено | 25.06.2022 |
Номер документу | 104826137 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Прядко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні