справа № 208/7738/21
№ провадження 2/208/111/22
УХВАЛА
про проведення судового засідання
в режимі відеоконференції
20 червня 2022 р. м. Кам`янське
Заводський районний суд міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області, у складі:
Головуючого, судді - Івченко Т.П.,
Секретаря судового засідання Задьори В.І.,
розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 ,адвоката Будової Яни Михайлівни «про участь в судовому засіданні за межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, а саме «EasyCon», -
встановив:
В провадженні перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Фірма «Сталь союз» про стягнення безпідставно набутих коштів.
До судового засідання призначеного на 30 червня 2022 року, 20 червня 2022 року через канцелярію суду представник позивача ОСОБА_1 ,адвокат Будова Яна Михайлівна звернулася з клопотанням «про участь в судовому засіданні за межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, а саме «EasyCon».
Суд зазначає, що відповідно до постанови КабінетуМіністрів Українивід 11.03.2020№ 211«Про запобіганняпоширенню натериторії Українигострої респіраторноїхвороби COVID-19,спричиненої коронавірусомSARS-CoV-2» (зі змінами) введено обмеження перевезення пасажирів автомобільним транспортом міжміського сполучення, та заборонено перевезення залізничним транспортом, також відповідно до постанови КабінетуМіністрівУкраїнивід23.03.2020р.№228«Питанняперевезеньавіаційнимтранспортом» обмежено прийняття та відправлення повітряних суден щодо перевезення пасажирів.
Крім того, постановою КабінетуМіністрів Українивід 11.03.2020№ 211 значно обмежено перевезення пасажирів міським пасажирським транспортом.
Запроваджені заходи значно ускладнюють та роблять неможливим для сторін реалізувати своє право на участь у розгляді їх справи в суді через обмеження пересування як в межах території країни так і в межах населених пунктів.
Також, зазначеною постановою було рекомендовано забезпечити за технічної можливості роботи в режимі реального часу через Інтернет.
Крім того, на території України Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан. Указом Президента України від 14 березня 2022 року № 133/2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб. Указом Президента України від 18 квітня 2022 року № 259/2022строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб. Указом Президента України від 22 травня 2022 року № 341/2022 строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 17 травня 2022 року строком на 90 діб. Таким чином, на момент розгляду справи в Україні триває воєнний стан.
Відповідно до ст.64КонституціїУкраїни в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 цієї Конституції.
Отже, право на судовий захист встановлене ст.55КонституціїУкраїни не може обмежуватись навіть за умови оголошення карантину та воєнного стану.
В тому числі, не може бути обмежено право встановлене ч. 5 ст. 4 ЦПК України, а саме на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.
З огляду на те, що розгляд зазначеної справи передбачає участь сторони у розгляді справи шляхом особистої участі в судовому засіданні, проведення судового засідання в режимі відеоконференції, а також шляхом подання письмових доказів та пояснень під час розгляду справи в порядку письмового провадження, то за умов карантину та воєнного стану, доцільним для забезпечення права на участь в розгляді справи, є розгляд справи в режимі відеоконференції або в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 3ст. 212 ЦПК Україниучасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Наказом Державної судової адміністрації України № 196 від 23 квітня 2020 року затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок).
У пунктах 1-4 розділу ІІІ цього Порядку визначено, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі відеоконференцзв`язку (комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства) та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що заяву представника позивача ОСОБА_1 ,адвоката Будової Яни Михайлівни «проучасть всудовому засіданні за межамиприміщення судуз використаннямвласних технічнихзасобів,а саме«EasyCon», слід задовольнити, судове засідання 30 червня 2022 року о 14.30 годині проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, а саме «EasyCon».
Керуючисьст. 212 ЦПК України, суд, -
постановив:
Заяву представника позивача ОСОБА_1 ,адвоката Будової Яни Михайлівни «про участь в судових засіданнях за межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, а саме «EasyCon» - задовольнити повністю.
Надати можливість представнику позивача ОСОБА_1 ,адвокату Будовій Яні Михайлівні брати участь у судовому засіданні по цивільній справі № 208/7737/21 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Фірма «Сталь союз» «про стягнення безпідставно набутих кошті» в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, а саме системи «EasyCon» 30 червня 2022 року о 14.30 годині.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ч. 5 ст.212ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку «EasyCon», за веб-посиланням https://easycon.com.ua. згідно із наказом Державної судової адміністрації України від 08 квітня 2020 року № 169 "Про затвердження порядку роботи з технічними засобами відеоконференції зв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду".
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя Івченко Т. П.
Суд | Заводський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 104838432 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Заводський районний суд м.Дніпродзержинська
Івченко Т. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні