15/228-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
16 жовтня 2007 р. Справа № 15/228-07
Господарський суд Вінницької області у складі: судді Тісецького С.С., при секретарі судового засідання Новожиловій Л.В., розглянувши в приміщенні суду заяву Вінницької міської ради про відстрочку виконання судового постанови господарського суду Вінницької області від 06.06.07 по справі №15/228-07 за позовом Відкритого акціонерного товариства "Вінницьке обласне підприємство автобусних станцій 10599" (м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 4) до Вінницької міської ради ( м. Вінниця, вул. Соборна, 59) про визнання бездіяльності протиправною та спонукання до вчинення дій
з участю представників сторін:
позивача - Притуляк О.Т., Сергійчук О.І., Путілін Є.В.
відповідача (заявника) - Журавський О.А.
підрозділу примусового виконання рішенні відділу ДВС головного управління юстиції у Вінницькій області - Головчук В.А.
В С Т А Н О В И В :
Фіксація судового процесу шляхом звукозапису не здійснювалась в зв'язку з неподанням клопотання про застосування засобів технічної фіксації судового процесу, оскільки відповідно до ч.7 ст.81-1 ГПК України технічна фіксація судового процесу це право, а не обов'язок суду.
ВАТ "Вінницьке обласне підприємство автобусних станцій 10599" заявлено позов до Вінницької міської ради про визнання протиправною бездіяльності та про спонукання до вчинення дій.
Постановою господарського суду Вінницької області від 06.06.07 зазначений позов задоволено, бездіяльність Вінницької міської ради, щодо нерозгляду клопотань ВАТ "Вінницьке обласне підприємство автобусних станцій 10599" №17-14569, №17-14570, №17-14571 від 07.12.2006р., щодо продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, розташованих в м. Вінниці по вул. Київська 8, вул. Хмельницьке шосе, 107, вул. Ватутіна, 18, визнано протиправною та зобов'язано Вінницьку міську раду розглянути вказані клопотання та прийняти відповідне рішення на черговій сесії Вінницької міської ради.
7 вересня 2007 р. до господарського суду Вінницької області надійшла заява Вінницької міської ради №04-3-11-5480 про відстрочку виконання постанови господарського суду Вінницької області по справі №15/228-07, з проханням відстрочити до проведення чергової сесії Вінницької міської ради виконання вказаної постанови, щодо зобов'язання Вінницької міської ради розглянути клопотання ВАТ "Вінницьке обласне підприємство автобусних станцій 10599" № 17-14569, № 17-14570, № 17-14571 від 07.12.2006 р., стосовно продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення розташованих в м. Вінниця по вул. Київська, б.8; вул. Хмельницьке шосе, б.107; вул. Ватутіна, б.18 та прийняти відповідне рішення на черговій сесії Вінницької міської ради.
Для з'ясування всіх обставин, надання пояснень по заяві, ухвалою від 13.09.07 було призначено судове засідання на 26.09.07. Представники сторін вимоги вказаної ухвали, щодо надання витребуваних документів не виконали, повноважних представників в судове засідання не направили, про причини їх неприбуття суд не повідомили, з огляду на що розгляд справи було відкладено.
В судовому засіданні 16.10.07 представник заявника подану ним заяву підтримав та просив відстрочити виконання постанови суду від 06.06.07, вказуючи на сесійний принцип роботи міської ради та посилаючись на ст. 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", відповідно до п. 5 якої, сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал.
Представники позивача проти відстрочення виконання судового рішення заперечували мотивуючи це тим, що після прийняття постанови господарського суду Вінницької області від 06.06.07 у справі №15/228-07, проведена чергова сесія Вінницької міської ради, на якій, всупереч зазначеній постанові суду, клопотання позивача, щодо продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, відповідачем не розглянуто.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників заявника, позивача та підрозділу примусового виконання рішенні відділу ДВС головного управління юстиції у Вінницькій області, суд дійшов висновку, що у задоволенні заяви про відстрочку виконання постанови господарського суду Вінницької області від 06.06.07 у справі №15/228-07 слід відмовити виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 5 ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Згідно ст. 7 Кодексу адміністративного судочинства України одним із принципів здійснення правосуддя в адміністративних судах є принцип обов'язковості судових рішень.
Як вбачається з частин 2 та 3 ст. 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Посилання заявника на неможливість виконання постанови суду у зв'язку з сесійним принципом роботи ради, суд вважає необгрунованими та такими, що не грунтуються на законі.
Крім того, відповідно до п. 5 ст. 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок - не рідше ніж один раз на місяць.
Як вбачається з тексту постанови суду, про відстрочку якої просить заявник, Вінницькою міською радою на момент ухвалення рішення більш як п'ять місяців клопотання позивача у встановленому порядку розглянуто не було.
Разом з тим, як пояснив представник позивача, після набрання зазначеною постановою законної сили, відбулася чергова сесія Вінницької міської ради, однак клопотання, щодо продажу позивачу земельних ділянок міською радою не розглянуто, відповідне рішення відповідачем не прийнято.
Вказані обставини фактично свідчать про умисне затягування Вінницькою міською радою покладеного на неї зобов'язання, щодо розгляду клопотань ВАТ "Вінницьке обласне підприємство автобусних станцій 10599", стосовно продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення та прийняття відповідного рішення
У зв'язку з невиконанням постанови господарського суду Вінницької області від 06.06.07 за вказаним судовим рішенням відкрито виконавче провадження, а відповідно до постанови про відкриття виконавчого провадження від 09.08.07 відповідачу надано термін до 15.08.07 для його добровільного виконання.
Відповідно до ст. 255 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Станом на день розгляду заяви про відстрочку виконання постанови суду відповідачем не надано жодних доказів, які б підтверджували здійснення ним дій спрямованих на його виконання.
Так, відповідно до п. 9 ст. 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", рішення про скликання сесії ради доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.
Проте, заявником не надано доказів щодо термінів проведення наступної чергової сесії Вінницької міської ради та доказів того, що питання, щодо клопотань ВАТ "Вінницьке обласне підприємство автобусних станцій 10599" стосовно продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення розташованих в м. Вінниця по вул. Київська, б.8; вул. Хмельницьке шосе, б.107; вул. Ватутіна, б.18 готуються Виконавчим комітетом Вінницької міської ради та будуть винесені на розгляд чергової сесієї міської ради.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи №15/228-07, провадження в даній справі здійснювалось в порядку та за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. Натомість в заяві від 28.08.07 про відстрочку виконання рішення заявник обґрунтовує підстави звернення до суду посилаючись на ст. 121 Господарського процесуального кодексу України.
Водночас, можливість вирішення судом в порядку ст. 121 ГПК України питання про відстрочення виконання рішення ухваленого за правилами КАС України, нормами чинного законодавства не передбачена.
Відповідно до ст. 255 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
В силу ч. 1 ст. 263 КАС України, суд за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, у виняткових випадках може розстрочити його виконання.
Згідно ст.ст.71, 86 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене, беручи до уваги недоведеність заявником факту наявності обставин, що ускладнюють виконання постанови, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заяви Вінницької міської ради про відстрочку виконання судового рішення від 06.06.07.
Керуючись ст. 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
1. В задоволенні заяви Вінницької міської ради про відстрочку виконання постанови господарського суду Вінницької області від 06.06.06 по справі №15/228-07, щодо зобов'язання Вінницької міської ради розглянути клопотання ВАТ "Вінницьке обласне підприємство автобусних станцій 10599" № 17-14569, № 17-14570, №17-14571 від 07.12.2006 р., стосовно продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення розташованих в м. Вінниця по вул. Київська, б.8; вул. Хмельницьке шосе, б.107; вул. Ватутіна, б.18 та прийняти відповідне рішення на черговій сесії Вінницької міської ради, відмовити.
2. Копію ухвали надіслати заявнику (відповідачу по справі), позивачу та підрозділу примусового виконання рішенні відділу ДВС головного управління юстиції у Вінницькій області.
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2007 |
Оприлюднено | 26.10.2007 |
Номер документу | 1048621 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Тісецький С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні