ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
23.06.2022 м.Дніпро Справа № 904/9650/21
Суддя Центрального апеляційного господарського суду Вечірко І.О. (доповідач)
розглянувши матеріали апеляційної скарги Приватного підприємства "Агро-Доля" на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 23.02.2022р. у справі №904/9650/21
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Науковий інноваційний центр "Планті", м.Київ
до Приватного підприємства "Агро-Доля", с.Мар`янське, Апостолівський район, Дніпропетровська область
про стягнення 299979,77 грн. заборгованості за отриманий товар та 1499,89 грн. 0,5% штрафу
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 23.02.2022р. у справі №904/9650/21 (суддя - Бондарєв Е.М., м. Дніпро) позов задоволено. Стягнуто з Приватного підприємства "Агро-Доля" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Науковий інноваційний центр "Планті" 299979,77 грн. заборгованості за отриманий товар, 1499,89 грн. 0,5% штрафу та 4522,119 грн. витрат зі сплати судового збору.
Не погодившись з рішенням місцевого господарського суду, Приватне підприємство "Агро-Доля" (відповідач) звернулося з апеляційною скаргою, в якій просить прийняти апеляційну скаргу на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 23.02.2022р. у справі №904/9650/21 та відкрити апеляційне провадження. Апелянт зазначає, що обґрунтування порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права будуть надані з моменту отримання повного тексту рішення.
Ухвалою Центрального апеляційного господарського суду від 31.03.2022р. апеляційну скаргу залишено без руху.
Запропоновано особі, яка подала апеляційну скаргу, надати суду докази сплати судового збору в розмірі 6783,29 грн.
У зв`язку із затвердженням Верховною Радою Указів Президента України №64/2022 від 24.02.2022р. "Про введення воєнного стану в Україні" та №133/2022 від 14.03.2022р. "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", суд зазначив, що виконання вимог цієї ухвали відтерміновується до закінчення воєнного стану.
В подальшому строк дії воєнного стану в Україні продовжено відповідними Указами Президента України.
Суд зауважує, що Указом Президента України від 17.05.2022р. №341/2022 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" строк дії воєнного стану в України продовжено з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.
В той же час, за приписами частини першої статті 12-2 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України.
Згідно з частиною другою статті 12-2 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені.
Статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Статтею 7 ГПК України визначено, що правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин.
Відповідно до частини першої статті 2 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно із частиною першою статті 7 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом.
Пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Відповідно до частини другої статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, відтермінування виконання вимог ухвали суду від 31.03.2022р. до закінчення воєнного стану порушує права інших осіб на судовий захист, які передбачені законодавством України та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне прийняти цю ухвалу, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту та встановити Приватному підприємству "Агро-Доля" строк 10 днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 23.02.2022р. у справі №904/9650/21 та подати до суду апеляційної інстанції докази сплати судового збору в розмірі 6783,29 грн.
Керуючись статтями 174, 234, 235, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Приватному підприємству "Агро-Доля" у строк 10 днів з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки апеляційної скарги, а саме: подати до суду апеляційної інстанції докази сплати судового збору в розмірі 6783,29 грн.
Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі невиконання у встановлений судом строк вимог даної ухвали апеляційну скаргу буде повернуто відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України, з урахуванням вимог ст. 260 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 235 ГПК України, та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідачІ.О. Вечірко
Суд | Центральний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2022 |
Оприлюднено | 25.06.2022 |
Номер документу | 104894713 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бондарєв Едуард Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бондарєв Едуард Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бондарєв Едуард Миколайович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Вечірко Ігор Олександрович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Вечірко Ігор Олександрович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Вечірко Ігор Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бондарєв Едуард Миколайович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Вечірко Ігор Олександрович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Вечірко Ігор Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бондарєв Едуард Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні