Справа № 681/501/22
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"22" червня 2022 р. м. Полонне
Суддя Полонського районного суду Хмельницької області Горщар А.Г.,
розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Полонської міської ради про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом, -
встановив:
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 звернулися до суду з позовною заявою, в якій просять визнати право власності за кожним з них по 1/3 частині на земельну ділянку загальною площею 3,6933 га для ведення товарного сільського виробництва з кадастровим номером 6823685500:07:001:0101 із земель ВСАТ «Новоселицьке» на території Полонської об`єднаної територіальної громади в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4 .
Заява не в повній мірі відповідає вимогам ЦПК України.
Частиною четвертою статті 177ЦПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою до суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (від 992,40 грн. до 12405 грн.).
Позивачами при подачі позовної заяви судовий збір сплачено частково, а саме в сумі 908 грн. 01 коп. Отже, за подачу даного позову слід доплатити судовий збір в розмірі 84 грн. 39 коп.
Також, при розгляді даної справи суду необхідно встановити, зокрема, коло спадкоємців, які прийняли спадщину після смерті ОСОБА_5 .
Відтак обставини, які входять до предмета доказування у зазначеній категорії справ, можна встановити лише при дослідженні документів, наявних у спадковій справі.
З цього приводу слід вказати наступне.
Згідно зі ст.83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви (частина 2).
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (частина 4).
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.84 названого Кодексу учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинахдругійтатретійстатті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких підстав, заява не відповідає вимогам ЦПК України, а тому має бути залишена без руху.
Керуючись ст.ст.185, 260, 261, 352-355 ЦПК України, -
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 залишити без руху, надавши позивачам строк, протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали, усунути недолікизаяви шляхом:
доплати судового збору в розмірі 84 (вісімдесят чотири) грн. 39 коп. на реквізити: отримувач ГУК у Хмельн.обл/Полонська мтг/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37971775, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), номер рахунку отримувача UA908999980313111206000022657, код класифікації доходів бюджету 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) та надання суду відповідного документу про сплату судового збору;
Суд роз`яснюєправо подати клопотання про витребування доказів з дотриманням вимог ст.84 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя А.Г.Горщар
Суд | Полонський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2022 |
Оприлюднено | 03.07.2022 |
Номер документу | 104914490 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Полонський районний суд Хмельницької області
Горщар А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні