Ухвала
від 22.06.2022 по справі 707/2128/21
ЧЕРКАСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

707/2128/21

2-во/707/20/22

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 червня 2022 року м. Черкаси

Черкаський районний суд Черкаської області у складі:

головуючого-судді Тептюка Є.П.

за участю секретаря Щербак-Стерниш Д.П.

розглянув заяву про виправлення описки у рішенні суду за позовом Органу опіки та піклування Степанківської сільської ради в інтересах малолітніх ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору: КЗ «Центр надання соціальних послуг Степанківської сільської ради» про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.

в с т а н о в и в:

Рішенням Черкаського районного суду Черкаської області від 18.01.2022 року цивільний позов Органу опіки та піклування Степанківської сільської ради в інтересах малолітніх ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору: КЗ «Центр надання соціальних послуг Степанківської сільської ради» про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів було задоволено.

Однак у вступній та резулятивній частині вказаного рішення суду допущено описки, а саме неправильно зазначено дату винесення рішення. Замість правильного «18.01.2022 року» у рішенні помилково вказано «18.01.2021 року». Також в резулятивній частині рішення помилково вказано дату народження малолітньої дитини ОСОБА_1 як « ІНФОРМАЦІЯ_1 », тоді як правильною датою народження є « ІНФОРМАЦІЯ_1 »

Сторони в судове засідання не викликались, оскільки дана описка є очевидною, допущеною механічно при виготовлені тексту рішення та її виправлення не може вплинути на їх права та обов`язки.

Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі ч. 14 ст.7, ч. 2 ст.247 ЦПК України, оскільки жоден із учасників справи у судове засідання не з`явився.

Відповідно до змісту ст.269ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.

Відповідно до п.19 постанови Пленуму про виправлення описки в ухвалі суду від 16.11.2016 "Про судове рішення у цивільній справі", вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.

Виходячи з правової позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.

За таких обставин, суд приходить до висновку про необхідність виправлення описки у вказаній ухвалі суду.

Керуючись ст.ст.247, 269, ЦПК України,-

у х в а л и в:

Виправити описку в рішенні Черкаського районного суду Черкаської області від 18.01.2022 року у цивільній справі за позовом Органу опіки та піклування Степанківської сільської ради в інтересах малолітніх ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору: КЗ «Центр надання соціальних послуг Степанківської сільської ради» про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.

Правильною датою винесення рішення вважати 18 січня 2022 року.

Правильним у тексті рішення, в резулятивній частині, у другому та третьому абзаці вважати так:

«Позбавити батьківських прав ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 відносно її малолітніх дітей сина ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 та доньки ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Стягнути з ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , аліменти на користь малолітніх дітей: сина ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 та доньки ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 у розмірі 1/3 частки з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з дня подачі до суду позовної заяви і до повноліття кожного з дітей на особисті рахунки дітей у відділенні Державного ощадного банку України.»

Ознайомитись з повним текстом судової ухвали, в електронній формі, сторони можуть за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/.

Апеляційні скарги на ухвалу можуть бути подані протягом 15 днів з дня її складення через суд першої інстанції або безпосередньо до Черкаського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя: Є. П. Тептюк

СудЧеркаський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення22.06.2022
Оприлюднено03.07.2022
Номер документу104917081
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про виправлення помилки у судовому рішенні

Судовий реєстр по справі —707/2128/21

Ухвала від 06.07.2023

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Тептюк Є. П.

Ухвала від 03.07.2023

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Тептюк Є. П.

Ухвала від 16.06.2023

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Тептюк Є. П.

Ухвала від 22.06.2022

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Тептюк Є. П.

Рішення від 28.01.2022

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Тептюк Є. П.

Рішення від 18.01.2022

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Тептюк Є. П.

Ухвала від 24.11.2021

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Тептюк Є. П.

Ухвала від 17.09.2021

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Тептюк Є. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні