Ухвала
від 12.06.2022 по справі 908/805/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

13.06.2022 Справа № 908/805/22

м.Запоріжжя Запорізької області

Суддя Господарського суду Запорізької області Смірнов О.Г.,

розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "ВАЙТ" (50019, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Купріна, буд. 128)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Машинобудівний завод "СТРІЛА" (72312, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Донцова Дмитра, буд. 16/1)

про стягнення 86549,79 грн.

ВСТАНОВИВ

07.06.2022 через систему "Електронний суд" до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "ВАЙТ" від 06.06.2022 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Машинобудівний завод "СТРІЛА" про стягнення грошових коштів в розмірі 86 549,79 грн., з яких 75000,00 грн. сума основного боргу, 1454,79 грн. втрати від інфляції, 10095,00 грн. відсотки за користування коштами.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.06.2022 вищевказану позовну заяву передано для розгляду судді Смірнову О.Г.

Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, що є підставою для залишення позовної заяви без руху відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України.

Відповідно до п. 1, 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно із ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Такий самий обов`язок покладається на позивача у разі залучення судом до участі у справі іншого відповідача, заміни неналежного відповідача, залучення або вступу у справу третьої особи.

За змістом п. 19 Правил надання послуг поштового зв`язку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 (з наступними змінами та доповненнями), внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.

Відповідно до п. 61 вказаних Правил, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Електронна копія паперового документа - документ в електронній формі, що містить візуальне подання паперового документа, отримане шляхом сканування (фотографування) паперового документа. Відповідність оригіналу та правовий статус електронної копії паперового документу засвідчується кваліфікованим електронним підписом особи, що створила таку копію.

Згідно із пунктом 3.2.1.2 Порядку пересилання поштових відправлень, затвердженого наказом Українського державного підприємства поштового зв`язку "Укрпошта" від 12.05.2006 № 211 при прийманні листа (бандеролі) з оголошеною цінністю з описом вкладення працівник зв`язку звіряє вкладення з описом ф. 107 (рис. 27), а також перевіряє відповідність місця призначення, найменування адресата та суми оголошеної цінності, зазначених на відправленні та примірнику опису, розписується на ньому і проставляє відбиток календарного штемпеля. Форма опису вкладення (ф. 107) передбачає, що внесення виправлень до опису вкладення не допускається, про що зазначено безпосередньо на бланку опису вкладення.

Так, належним доказом направлення копії позовної заяви з додатком відповідачу(ам) та іншим учасникам справи відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, є оригінали розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека) та опису вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів, видані відправникові поштового відправлення.

Позивач в позовній заяві зазначив, що позовна заява з додатками направляється відповідачу у формі електронного документу засобами електронної пошти на адресу, зазначену відповідачем в реквізитах договору про демонтаж та дефектування обладнання № 202108201 від 20.08.2021 та на електронну пошту, зазначену в ЄДРПОУ, у зв`язку з неможливістю направити повідомлення у поштове відділення № 72312 Укрпошти, оскільки воно тимчасово не функціонує.

Під час перевірки додатків до позовної заяви в даній справі працівниками канцелярії суду був складений акт від 07.06.2022, в якому зазначено, що встановлено відсутність документів з переліку додатків, який викладено в тексті позовної заяви, а саме:

- наказ про призначення директора (п. 2 переліку);

- докази сплати судового збору (п. 9 переліку);

- договір про надання правової допомоги (п. 10 переліку);

- докази направлення позовної заяви та додатків на адресу відповідачу (п. 15 переліку).

Таким чином, до поданої позовної заяви в електронній формі позивач взагалі не надав докази надіслання копії позовної заяви з додатками на адресу відповідача (в т.ч. за допомогою електронної пошти), докази сплати судового збору, що є порушенням вимог п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 164, ст. 172 ГПК України, а також не надав наказ про призначення директора та договір про надання правової допомоги, що є порушенням вимог ч. 2 ст. 164 ГПК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до положень п. 6 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, далі ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема: відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.

Так, позивач в позовній заяві зазначив, що ним була направлена відповідачу досудова вимога з проханням сплатити заборгованість за договором, на яку відповідач не відреагував. Вказує, що вимога була направлена за місцезнаходженням відповідача згідно даних з ЄДР, докази направлення долучені до позову.

Втім до позовної заяви позивач не надав ані копії досудової вимоги, ані докази її направлення на адресу відповідача, що є порушенням вимог ч. 2 ст. 164 ГПК України.

Таким чином, позивачем при поданні позовної заяви до суду порушено приписи п. 2 ч. 1 ст. 164, ч. 2 ст. 164 ГПК України, ст. 172 ГПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Виявлені судом недоліки позовної заяви є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати:

- наказ про призначення директора (належним чином засвідчену копію);

- докази сплати судового збору в сумі 2481,00 грн. (платіжні документи в оригіналі);

- договір про надання правової допомоги (в повному обсязі);

- докази направлення позовної заяви та усіх додатків згідно поіменного переліку на адресу відповідачу (в т.ч. за допомогою електронної пошти в оригіналі);

- досудову вимогу про сплату заборгованості за договором та докази її надіслання на адресу відповідачу;

Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року станом на 30 діб.

15.03.2022 Верховна Рада ухвалила Закон про затвердження Указу Президента України № 133/2022 від 14.03.2022 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні". Указом передбачено продовження строку дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб.

21.04.2022 Верховна Рада ухвалила Закон України "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", за яким воєнний стан в Україні продовжують з 05:30 25 квітня 2022 року строком на 30 діб, - до 25 травня 2022 року.

22.05.2022 Верховна Рада ухвалила Закон України "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", за яким воєнний стан в Україні продовжують з 05:30 25 травня 2022 року строком на 90 діб, - до 23 серпня 2022 року.

У пункті 26 рішення Європейського суду з прав людини у справі Надточій проти України (далі - ЄСПЛ) та пункті 23 рішення ЄСПЛ Гурепка проти України № 2 наголошено, що принцип рівності сторін - один зі складників ширшої концепції справедливого судового розгляду, за змістом якого кожна сторона повинна мати розумну можливість обстоювати свою позицію у справі в умовах, які не ставлять її у суттєво менш сприятливе становище порівняно з опонентом.

Процесуальна рівність (засада рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом) забезпечує гарантії доступності до правосуддя та реалізації права на судовий захист, закріпленого в частині першій статті 55 Конституції України. Ця засада є похідною від загального принципу рівності громадян перед законом, визначеного частиною першою статті 24 Основного Закону України, і стосується, зокрема, сфери судочинства. Рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом передбачає єдиний правовий режим, який забезпечує реалізацію їхніх процесуальних прав.

Враховуючи відсутність у позивача можливості усунути обставини, що зумовили залишення позовної заяви без руху в частині надання доказів надсилання копії поданої до суду позовної заяви від 06.06.2022 відповідачу, суд дійшов висновку про необхідність відкладення питання щодо можливості відкриття провадження у справі до усунення обставин.

Керуючись п. 1 ч. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 164, ч. 2 ст. 164, ч. 1 ст. 174, 234, 235 ГПК України, суд

У Х В А Л И В

Відкласти вирішення питання щодо можливості відкриття провадження у справі № 908/805/22 до 29.08.2022.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 13.06.2022 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя О.Г.Смірнов

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення12.06.2022
Оприлюднено03.07.2022
Номер документу104920394
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань повернення безпідставно набутого майна (коштів)

Судовий реєстр по справі —908/805/22

Постанова від 10.01.2024

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Кощеєв Ігор Михайлович

Ухвала від 19.10.2023

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Кощеєв Ігор Михайлович

Ухвала від 18.09.2023

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Чус Оксана Володимирівна

Ухвала від 01.09.2023

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Березкіна Олена Володимирівна

Рішення від 01.08.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Дроздова С.С.

Ухвала від 20.02.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Дроздова С.С.

Ухвала від 11.07.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Смірнов О.Г.

Ухвала від 12.06.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Смірнов О.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні