У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20.06.2022 Справа №607/7519/22
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі судді Братасюка В.М., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Просто Позика», Товариства з обмеженою відповідальністю «Фактор П», про визнання відсутнім обов`язку за кредитним договором та стягнення грошових коштів, -
в с т а н о в и в :
На адресу Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області надійшов цивільний позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Просто Позика», Товариства з обмеженою відповідальністю «Фактор П», про визнання відсутнім обов`язку за кредитним договором №002/01685/20 від 28.11.2020року та стягнення грошових коштів у розмірі 2224грн., які зараховано як отримані від нього кошти в погашення сум за вказаним договором, без належних для цього правових підстав, однак жодних коштів за кредитним договором він не отримував, а повідомлення про наявність у нього боргу йому надходять, про уступлення права вимоги за вказаним договором він також не повідомлявся.
За правилами ст.27 ЦПК України, позови до юридичної особи пред`являються за її місцезнаходженням, згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Місцезнаходженням відповідачів Товариства з обмеженою відповідальністю «Просто Позика» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Фактор П» є вул.Старонаводницька, 6Б/208, м. Київ 01015.
Відповідно до ч.5 ст.28 Цивільного процесуального кодексу України, позови про захист прав споживачів можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.
Обираючи підсудність за власним вибором позивач зі слався саме на зазначену норму, однак ознайомившись із позовними вимогами встановлено, що вимоги позивача носять майновий характер та не підпадають під дію Закону України «Про захист прав споживачів», підстав для застосування до позову альтернативної підсудності за вибором позивача, яка визначена ст. 28 ЦПК України, не вбачається, оскільки спірні правовідносини між позивачем та відповідачами не підпадають під дію Закону України «Про захист прав споживачів».
За офіційним визначенням, споживач це фізична особа, яка купує, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов`язаних із підприємницькою діяльністю або виконанням обов`язків найманого працівника.
Згідно Закону України «Про захист прав споживачів», споживачі мають право захисти свої порушені права шляхом звернення до суду з позовною заявою про:
¦про усунення недоліків товару;
¦про заміну товару неналежної якості на аналогічний товар належної якості;
¦про розірвання договору і відшкодування понесених збитків;
¦про відшкодування матеріальної і моральної шкоди, заподіяної товаром неналежної якості.
Жодних обґрунтувань щодо того яке саме право як споживача порушено не зазначено. Предмет позову в даному ж випадку є визнання відсутнім обов`язку за кредитним договором та стягнення безпідставно набутих (як вважає позивач) грошових коштів, а саме 2224грн.
Приписами п.1 частини першої статті 31 ЦПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Оскільки місцезнаходженням відповідачів, Товариства з обмеженою відповідальністю «Просто Позика» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Фактор П» є вул.Старонаводницька, 6Б/208, м. Київ 01015, Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області не може вважатися «судом, встановленим законом» в розумінні ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод для розгляду цього позову, а тому керуючись п.1 частини першої статті 31 ЦПК України,-
у х в а л и в :
Справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Просто Позика», Товариства з обмеженою відповідальністю «Фактор П», про визнання відсутнім обов`язку за кредитним договором та стягнення грошових коштів, передати на розгляд Печерського районного суду м. Києва.
Ухвала набирає законної сили через п`ятнадцять днів з дня постановлення, якщо не була подана апеляційна скарга. У разі подання апеляційної скарги, ухвала набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Тернопільського апеляційного суду шляхом подачі у 15-денний строк з дня постановлення, апеляційної скарги.
Головуючий суддяВ. М. Братасюк
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2022 |
Оприлюднено | 29.06.2022 |
Номер документу | 104959477 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Братасюк В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні