У Х В А Л А
30 червня 2022 року м. Чернігів справа № 927/173/22
Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка, розглянувши матеріали по справі за заявою КРЕДИТОРА: Товариства з обмеженою відповідальністю «Експертна компанія «ІТЕО» 14014, м. Чернігів, вул. Нахімова, 30 14000, м. Чернігів, вул. Мстиславська, 9, офіс 307 (адреса для листування) (iteo_expert@ukr.net)БОРЖНИК: Дочірнє підприємство «САВ-ІР» 14005, м. Чернігів, проспект Миру, 49-а про відкриття провадження у справі про банкрутство
за відсутності представників учасників справи, які в попереднє засідання не з`явились
В попередньому засіданні 30.06.2022, на підставі ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, було підписано вступну та резолютивну частини ухвали.
ВСТАНОВИВ:
08 лютого 2022 року до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Експертна компанія «ІТЕО» (надалі - кредитор) про відкриття провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства «САВ-ІР» (надалі - боржник) на підставі ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства, яка ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 10.02.2022 (суддя Фесюра М.В.) була прийнята до розгляду.
На підставі розпорядження від 04.05.2022 № 02-01/74/22 керівника апарату Господарського суду Чернігівської області «Щодо призначення повторного автоматизованого розподілу справи № 927/173/22» був призначений повторний автоматичний розподіл справи № 927/173/22, внаслідок якого для її розгляду визначено суддю А.С.Сидоренка.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 12.05.2022, зокрема:
відкрито провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства «САВ-ІР»;
визнано грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Експертна компанія «ІТЕО» в розмірі 179 225,81 грн., 24 810,00 грн. судового збору та 58 500,00 грн. витрат на авансування винагороди арбітражному керуючому;
введено мораторій на задоволення вимог кредиторів;
введено процедуру розпорядження майном боржника;
розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Стук І.М. із зобов`язанням останньої в строк до 27.06.2022 включно надати господарському суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів;
визначено дату проведення попереднього засідання суду - 30 червня 2022 року.
12 травня 2022 року на офіційному веб-порталі судової влади України оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство за № 68674.
У встановлений ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства строк заяви кредиторів з вимогами до боржника до Господарського суду Чернігівської області не надходили.
Боржник та арбітражний керуючий Стук І.М. належним чином були повідомлені про дату, час та місце проведення призначеного на 30.06.2022 попереднього засідання (засвідчений судом витяг з офіційного сайту Акціонерного товариства «Укрпошта» щодо відстеження пересилання поштових відправлень та розписка від 20.06.2022 про отримання ухвали суду від 12.05.2022), однак не скористались своїм процесуальним правом на участь у ньому.
Ухвала суду від 12.05.2022, адресована кредитору - Товариству з обмеженою відповідальністю «Експертна компанія «ІТЕО» була повернута до суду за закінченням терміну зберігання.
21.06.2022 до Господарського суду Чернігівської області надійшло повідомлення (від 21.06.2022 № 21/06/166-21-01) арбітражного керуючого Стук І.М. про те, що станом на 21.06.2022 заяви про визнання кредиторських вимог до боржника не надходили; як наслідок - до реєстру вимог кредиторів включено грошові вимоги лише Товариства з обмеженою відповідальністю «Експертна компанія «ІТЕО» в загальній сумі 262 535,81 грн., у т.ч.: 179 225,81 грн. заборгованості - IV черга задоволення вимог кредиторів, 24 810,00 грн. судового збору та 58 500,00 грн. витрат на авансування винагороди арбітражному керуючому - I черга задоволення вимог кредиторів.
Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення заяви по суті, господарський суд ВСТАНОВИВ:
за змістом ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Господарський суд зобов`язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Кодексу та Господарського процесуального кодексу України, про що постановляється ухвала, в якій зазначається дата попереднього засідання суду.
Розпорядник майна не пізніше ніж на 10 день з дня закінчення встановленого частиною першою цієї статті строку з урахуванням результатів розгляду вимог кредиторів боржником повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення, про що письмово повідомляє заявників і господарський суд, а також подає до суду письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам.
Кредитор має право отримувати від розпорядника майна інформацію щодо вимог інших кредиторів. Такий кредитор може подати розпоряднику майна, боржнику та суду заперечення щодо визнання вимог інших кредиторів.
Заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду.
За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів.
Ухвала господарського суду є підставою для внесення відомостей про таких кредиторів до реєстру вимог кредиторів.
Розпорядник майна зобов`язаний окремо повідомити господарський суд про вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника, згідно з їхніми заявами, а за відсутності таких заяв - згідно з даними обліку боржника, а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з відповідним державним реєстром.
Як вже було вказано вище, у встановлений чинним законодавством України строк заяви кредиторів з вимогами до боржника до Господарського суду Чернігівської області не надходили.
За змістом ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, попереднє засідання господарського суду проводиться не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців з дня проведення підготовчого засідання суду. Про попереднє засідання суду повідомляються сторони, а також інші учасники провадження у справі про банкрутство, визнані такими відповідно до цього Кодексу.
У попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
За результатами попереднього засідання господарський суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються:
розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів;
розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів;
дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів;
дата підсумкового засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 44 цього Кодексу.
Розпорядник майна за результатами попереднього засідання вносить до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги.
Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов`язань у шосту чергу.
Ухвала попереднього засідання є підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному конкурсному кредитору під час прийняття рішення на зборах (комітеті) кредиторів. Для визначення кількості голосів для участі у представницьких органах кредиторів зі складу вимог конкурсних кредиторів виключається неустойка (штраф, пеня).
Керуючись ст. 1, 45, 47, 48 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 233, 234, 240 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Визначити дату проведення перших зборів кредиторів та комітету кредиторів - 11 липня 2022 року о 10 год. 00 хв. за місцезнаходженням боржника або дистанційно в режимі відеоконференції, або шляхом опитування з урахуванням п. 12 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства.
Зобов`язати розпорядника майна боржника Стук І.М. протягом десяти днів після постановлення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду письмово повідомити кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів про місце і час проведення зборів кредиторів та організувати їх проведення.
Зобов`язати конкурсного кредитора провести збори кредиторів, обрати комітет кредиторів.
Зобов`язати розпорядника майна боржника Стук І.М. подати до господарського суду протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів.
Зобов`язати комітет кредиторів надати суду рішення зборів кредиторів стосовно наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) в п`ятиденний строк після його прийняття.
Визначити дату проведення підсумкового засідання суду - 18 липня 2022 року о 10 год. 30 хв. у приміщенні господарського суду за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 20, зал судових засідань № 307.
Копії цієї ухвали надіслати кредитору - Товариству з обмеженою відповідальністю «Експертна компанія «ІТЕО» (14014, м. Чернігів, вул. Нахімова, 30; адреса для листування: 14000, м. Чернігів, вул. Мстиславська, 9, офіс 307 (iteo_expert@ukr.net)), боржнику - Дочірньому підприємству «САВ-ІР» (14005, м. Чернігів, проспект Миру, 49-а), арбітражному керуючому Стук І.М. (14037, м. Чернігів, вул. Інструментальна, 34-д; адреса для листування: 14014, м. Чернігів, провулок Нахімова, 50 (ІНФОРМАЦІЯ_1 )) та сектору з питань банкрутства у Чернігівській області відділу банкрутства Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) (14000, м. Чернігів, проспект Миру, 43 (bankrutstvo@cn.minjust.gov.ua)).
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання та може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст ухвали складено та підписано 30.06.2022.
Дата набрання ухвалою законної сили - 30.06.2022.
Суддя А.С.Сидоренко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 29.06.2022 |
Оприлюднено | 01.07.2022 |
Номер документу | 105011718 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Сидоренко А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні