Ухвала
від 30.06.2022 по справі 480/14382/21
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залучення третіх осіб

01 липня 2022 року Справа № 480/14382/21

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Діски А.Б., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної екологічної інспекції у Сумській області до Дочірнього підприємства "Екосервіс" Комунального підприємства Тростянецької міської ради "Тростянецькомунсервіс" про застосування заходів реагування,

В С Т А Н О В И В:

Державна екологічна інспекція у Сумській області звернулась до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Дочірнього підприємства "Екосервіс" Комунального підприємства Тростянецької міської ради "Тростянецькомунсервіс", в якому просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Дочірнього підприємства "Екосервіс" Комунального підприємства Тростянецької міської ради "Тростянецькомунсервіс" у вигляді повного зупинення виконання робіт зі зберігання, оброблення, перероблення, утилізації, видалення, знешкодження і захоронення відходів на Полігоні твердих побутових відходів розташованого за адресою: Сумська область, м. Тростянець, вул. Леніна, до моменту повного виконання пунктів 3,4,5,6 припису Державної екологічної інспекції у Сумській області № 229/03 від 03.09.2021.

Ухвалою суду від 30.12.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

09.02.2022 від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог та зазначає, що значну роботу по усуненню недоліків, зазначених в приписі відповідачем було виконано. Крім того, під полігоном ТПВ відповідачем був замовлений та виготовлений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування. Присвоєний кадастровий номер ділянки 5925010100:00:027:0444. Також відповідач зазначає, що при винесенні припису деякі його вимоги є некоректними для зауваження та їх фізичного виконання, оскільки будь яке подібне будівництво передбачає сприятливі погодні умови у літньо-осінній період, що і передбачається робити у відповідності до бюджетних асигнувань 2022 року, які наявні в плані соціального розвитку Тростянецької міської територіальної громади на 2022-2024 роки.

Дослідивши матеріали справи та враховуючи доводи відзиву, суд зазначає наступне.

Тростянецька міська рада є органом місцевого самоврядування, що здійснює повноваження у галузях житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв`язку, щодо управління комунальною власністю на території Тростянецької міської територіальної громади згідно зі статтями 29, 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Для виконання своїх повноважень орган місцевого самоврядування створює виконавчі органи, підприємства, установи та організації комунальної форми власності, відповідно до пункту 30 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Засновником Комунального підприємства Тростянецької міської ради "Тростянецькомунсервіс" є Тростянецька міська рада. Полігон твердих побутових відходів розташованого за адресою: Сумська область, м. Тростянець, вул. Леніна, про зупинення виконання робіт на якому ставить вимогу позивач, було передано для експлуатації та в оперативне управління ДП "Екосервіс" КП Тростянецької міської ради "Тростянецькомунсервіс" рішенням 11 сесії 6 скликання Тростянецької міської ради № 316 від 28.07.2011. З доводів відповідача, викладених у відзиві, суд дійшов висновку, що виконання припису відповідачем залежить, крім іншого, від бюджетних асигнувань Тростянецькї міської територіальної громади.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

З огляду на викладене, суд вважає, що рішення по справі може вплинути на права та обов`язки Тростянецької міської ради, а тому вважає за необхідне залучити Тростянецьку міську раду до участі в даній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача.

Керуючись ст. ст. 12, 49, 248, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

1. Залучити до участі у справі № 480/14382/21 за позовом Державної екологічної інспекції у Сумській області до Дочірнього підприємства "Екосервіс" Комунального підприємства Тростянецької міської ради "Тростянецькомунсервіс" про застосування заходів реагування, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Тростянецьку міську раду (вул. Миру, 2, м. Тростянець, Охтирський р-н., Сумська обл., 42600, код ЄДРПОУ 24006361).

2. Копію цієї ухвали направити учасникам справи.

3. Копію позовної заяви направити Тростянецькій міській раді.

4. Надати Тростянецькій міській раді термін протягом десяти днів з моменту отримання копії даної ухвали для надання пояснень по суті позовних вимог.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя А.Б. Діска

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.06.2022
Оприлюднено04.07.2022
Номер документу105045163
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо організації господарської діяльності, з них дозвільної системи, нагляду (контролю), реалізації держ-ї регуляторної політики у сфері госп-ї д-ті; ліцензування видів господарської д-ті; розроблення і застосування національних стандар., технічних регламентів та процедур оцінки відповідності