Миколаївський районний суд Миколаївської області
Справа № 480/109/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 липня 2022р. Миколаївський районний суд Миколаївської області у складі головуючого судді Войнарівського М.М., за участюсекретаря судовогозасідання ЖиганА.О.,розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «РІСТ АГРО» третя особа: Миколаївська районна державна адміністрація, про визнання правочинів не дійсними та витребування земельних ділянок,
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до Миколаївського районного суду Миколаївської області з позовом до ТОВ «РІСТ АГРО», третя особа: Миколаївська районна державна адміністрація, про визнання правочинів не дійсними та витребування земельних ділянок.
Представником позивача подано клопотання про призначення комісійної судово - почеркознавчої експертизи на вирішення якої поставити питання: - Чи виконаний підпис в графі «Орендодавець ОСОБА_1 » ОСОБА_1 чи іншою особою,а також під впливом якихось збиваючих факторів або в незвичайних умовах(хвороба, вплив лікарських препаратів) на наступних документах:
- договорі оренди землі від 27.08.2014 р., укладеному між Товариством з обмеженою відповідальністю «РІСТ АГРО» та ОСОБА_1 (кадастровий номер земельної ділянки 4824280900:05:000:0038, розмір 5,8157 га);
- додатку від 18.07.2015 р. до договору оренди землі від 27.08.2014 р., укладеному між Товариством з обмеженою відповідальністю «РІСТ АГРО» та ОСОБА_1 (кадастровий номер земельної ділянки 4824280900:05:000:0038, розмір 5,8157 га);
- договорі оренди землі від 27.08.2014 р., укладеному між Товариством з обмеженою відповідальністю «РІСТ АГРО» та ОСОБА_1 (кадастровий номер земельної ділянки 4824280900:05:000:0026, розмір 5,7562 га);
- додатку від 18.07.2015 р. до договору оренди землі від 27.08.2014 р., укладеному між Товариством з обмеженою відповідальністю «РІСТ АГРО» та ОСОБА_1 (кадастровий номер земельної ділянки 4824280900:05:000:0026, розмір 5,7562 га).
Проведення експертизи доручити експертам Миколаївського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (адреса: 54003, м. Миколаїв, вул. 1 Воєнна, 2- А).Оплату вартості проведення судової почеркознавчої експертизи покласти на позивача. Зупинити провадження по справі на час проведення експертизи.
В судове засідання позивач та її представник не з`явилися,при цьому від представника позивача надійшло клопотання про призначення почеркознавчої експертизи та розгляд данного клопотання без їх участі.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився,при цьому подав заяву про розгляд клопотання про призначення експертизи без його участі.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з положеннями ч. ч. 1, 2 ст. 84 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанніповиннобутизазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
У клопотанні про витребування доказів не зазначено вжиті заходи для отримання вказаних доказів самостійно, а також не додано до клопотання докази вжиття таких заходів. Не зазначено причин неможливості самостійного отримання цього доказу, що є підставою для відмови в задоволенні клопотання про витребування доказів.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за доцільне відмовити в задоволенні клопотання про витребування доказів.
Згідно з ч. 1ст. 103 ЦПК Українисуд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Стаття 12 ЦПК Українипередбачає,що цивільнесудочинство здійснюєтьсяна засадахзмагальності сторін.Учасники справимають рівніправа щодоздійснення всіхпроцесуальних правта обов`язків,передбачених законом.Кожна сторонаповинна довестиобставини,які маютьзначення длясправи іна яківона посилаєтьсяяк напідставу своїхвимог абозаперечень,крім випадків,встановлених цимКодексом.Кожна сторонанесе ризикнастання наслідків,пов`язанихіз вчиненнямчи невчиненнямнею процесуальнихдій.
Відповідно дост.1 Закону України «Про судову експертизу», судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів досудового слідства чи суду.
Відповідно до «Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень», підставою для проведення експертиз відповідно до чинного законодавства є, зокрема, процесуальний документ (постанова, ухвала) про призначення експертизи, складений уповноваженою на те особою (органом).
Згідно з п. 5 ч.1 ст.252, п. 9 ч.1 ст. 253 ЦПК Українисуд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи. В такому випадку провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Встановлено, що відомості про визнання правочинів не дійсними та витребування земельних ділянок мають істотне значення для правильного вирішення спору. Перевірка цих обставин потребує спеціальних знань. В матеріалах цивільної справи відсутній висновок експерта з приводу вказаних питань.
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України N 5 від 12.06.2009 р. "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду" для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, призначає експертизу, коли необхідність експертного висновку випливає з обставин справи і поданих доказів.
З огляду на це суд вважає допустимим призначити судово- почеркознавчу експертизу, оскільки для з`ясування зазначених обставин, що мають суттєве значення для справи, потрібні спеціальні знання.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст. 103, 104, 252, 253 ЦПК України, суд,
постановив :
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 про призначення комісійної судово- почеркознавчої експертизи задовольнити.
Призначити у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю РІСТ АГРО третя особа: Миколаївська районна державна адміністрація, про визнання правочинів не дійсними та витребування земельних ділянок комісійну судову почеркознавчу експертизу на вирішення якої поставити наступні питання:
Чи виконаний підпис в графі «Орендодавець ОСОБА_1 » ОСОБА_1 чи іншою особою, а також під впливом якихось збиваючих факторів або в незвичайних умовах(хвороба, вплив лікарських препаратів) на наступних документах:
- договорі оренди землі від 27.08.2014 р., укладеному між Товариством з обмеженою відповідальністю «РІСТ АГРО» та ОСОБА_1 (кадастровий номер земельної ділянки 4824280900:05:000:0038, розмір 5,8157 га);
- додатку від 18.07.2015 р. до договору оренди землі від 27.08.2014 р., укладеному між Товариством з обмеженою відповідальністю «РІСТ АГРО» та ОСОБА_1 (кадастровий номер земельної ділянки 4824280900:05:000:0038, розмір 5,8157 га);
- договорі оренди землі від 27.08.2014 р., укладеному між Товариством з обмеженою відповідальністю «РІСТ АГРО» та ОСОБА_1 (кадастровий номер земельної ділянки 4824280900:05:000:0026, розмір 5,7562 га);
- додатку від 18.07.2015 р. до договору оренди землі від 27.08.2014 р., укладеному між Товариством з обмеженою відповідальністю «РІСТ АГРО» та ОСОБА_1 (кадастровий номер земельної ділянки 4824280900:05:000:0026, розмір 5,7562 га).
В розпорядження експерту надати матеріали цивільної справи №480/109/19 за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю РІСТ АГРО третя особа: Миколаївська районна державна адміністрація, про визнання правочинів не дійсними та витребування земельних ділянок.
Проведення експертизи доручити експертам Миколаївського НДЕКЦ МВС України (м. Миколаїв, вул. 1-а Воєнна, 2а).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Витрати на проведення експертизи покласти на позивача.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Відповідно до ст. 261 ЦПК України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Згідно з положеннями ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Згідно з положеннями ст. 355 ЦПК України апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції - Миколаївського апеляційного суду.
Суддя М.М.Войнарівський
04.07.2022
Суд | Миколаївський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2022 |
Оприлюднено | 05.07.2022 |
Номер документу | 105056260 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо припинення права оренди |
Цивільне
Миколаївський районний суд Миколаївської області
Войнарівський М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні