Справа № 307/2558/21
Провадження № 1-кп/307/261/21
УХВАЛА
29 червня 2022 рокум. Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 ,перекладача ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Тячів кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019070160001107 від 18 листопада 2019 року про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України,
В С Т А Н О В И В:
До Тячівського районного суду Закарпатської області надійшов обвинувальний акт з додатками у кримінальному провадженні про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019070160001107 від 18 листопада 2019 року.
Ухвалою Тячівського районного суду Закарпатської області від 30 липня 2021 року призначено підготовче судове засідання у даному кримінальному провадженні.
У підготовчомусудовому засіданні захисник ОСОБА_5 , заявив клопотання про повернення обвинувального акту у кримінальному провадженні про обвинувачення ОСОБА_4 увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.4ст.246КК Українипрокурору,оскільки обвинувальнийакт невідповідає вимогам КПК України, мотивуючи його тим, що в обвинувальному акті потерпою стороною зазначено Державне підприємство «Тячівське лісове господарство», проте згідно наказу Державного агентства лісових ресурсів України № 670 від 21 жовтня 2021 року ДП «Тячівське лісове господарство» було припинено, а тому просив повернути обвинувальний акт прокурору для залучення до участі у справі належного потерпілого.
Обвинувачений ОСОБА_4 підтримав позицію захисника.
Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні заперечив проти задоволення заявленого захисником клопотання, оскільки таке є безпідставним, так як обвинувальний акт скеровано до суду 26 липня 2021 року та на даний час Державне підприємство «Тячівське лісове господарство» не припинено, а перебуває в стані припинення згідно наказу Державного агентства лісових ресурсів України шляхом реорганізації, а саме приєднання до Державного підприємства «Мокрянське лісомисливське господарство».
Представник потерпілого в судове засідання не з`явився, згідно поданої заяви просив проводити розгляд кримінального провадження без його участі.
Заслухавши думку учасників судового провадження, дослідивши обвинувальний акт та додані до нього матеріали, суд приходить до наступного висновку.
Згідно п. 3 ч. 3ст. 314 КПК Україниу підготовчому судовому засіданні суд має право повернути обвинувальний акт прокурору, якщо він не відповідає вимогам цьогоКодексу.
Відповідно дост.291 КПК Українипередбачено, що обвинувальний акт складається слідчим, дізнавачем, після чого затверджується прокурором. Обвинувальний акт може бути складений прокурором, зокрема якщо він не погодиться з обвинувальним актом, що був складений слідчим, дізнавачем. Також частиною другою даної статті, передбачені перелік відомостей, які повинен містити обвинувальний акт.
Згідно ч. 4ст.110КПКУкраїни обвинувальний акт є процесуальним рішенням, яким прокурор висуває обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення і яким завершується досудове розслідування. Обвинувальний акт повинен відповідати вимогам, передбаченим устатті 291 цього Кодексу.
Вимогами п. 3 ч. 2 ст. 291 КПК встановлено, що обвинувальний акт має містити анкетні відомості кожного потерпілого (прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство).
Відповідно до ст. 55 КПК Українипотерпілим у кримінальному провадженні, може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди. Права і обов`язки потерпілого виникають в особи з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення або заяви про залучення її до провадження як потерпілого. Потерпілому вручається пам`ятка про процесуальні права та обов`язки особою, яка прийняла заяву про вчинення кримінального правопорушення.
Судом встановлено, що потерпілим у даному кримінальному провадження є Державне підприємство «Тячівське лісове господарство».
Згідно п.1наказу Державного агентства лісових ресурсів України № 670 «Про припинення державного підприємства «Тячівське Лісове господарство» та затвердження складу Комісії з припинення» від 21 жовтня 2021 року, наказано припинити Державне підприємство «Тячівське лісове господарство», код згідно ЄДРПО 40475037 шляхом реорганізації, а саме приєднання до Державного підприємства «Мокрянське лісомисливське господарство», код згідно з ЄДРПОУ 32467828.
Проте, станом на 29 червня 2022 року Державне підприємство «Тячівське лісове господарство» перебуває в стані припинення.
Відтак, суд вважає, що клопотання захисника про повернення обвинувального акта є безпідставним.
Керуючись ст.ст. 314, 369-372, 392 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_5 , про повернення обвинувального акта прокурору - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 29.06.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 105063676 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконна порубка лісу |
Кримінальне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Стецюк М. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні