Рішення
від 04.07.2022 по справі 573/503/22
БІЛОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 573/503/22

Номер провадження 2/573/201/22

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(вступна і резолютивна частина)

05 липня 2022 року м. Білопілля

Білопільський районний суд Сумської області в складі:

головуючої судді: Черкашиної М.С.,

з участю секретаря: Терещенко О.В.,

представника позивача: Деркачової М.Д.,

відповідача: ОСОБА_1 ,

представника 3-ї особи: Малькутишеній О.В.,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Білопілля цивільну справу за позовом органу опіки та піклування виконавчого комітету Ворожбянської міської ради в інтересах малолітніх дітей : ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 до ОСОБА_1 , третя особа - Комунальний заклад Сумської обласної ради «Улянівська спеціальна школа» про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів

ВСТАНОВИВ:

Враховуючи складність у виготовленні повного тексту судового рішення, що потребує значного часу в обґрунтування доводів сторін, суд вважає за необхідне проголосити вступну та резолютивну частину рішення. Повний текст рішення буде виготовлено протягом п`яти днів.

Керуючись ч. 6 ст. 259, 265, 268, 273 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позов органу опіки та піклування виконавчого комітету Ворожбянської міської ради (місце знаходження: м. Ворожба, вул. Б.Хмельницького, 8 Сумського району Сумської області) в інтересах малолітніх дітей : ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , до ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ), третя особа - Комунальний заклад Сумської обласної ради «Улянівська спеціальна школа» (місце знаходження: смт. Улянівка, вул. Суворова, буд. 27 Сумської області) про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, задовольнити.

Позбавити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , батьківських прав відносно його малолітніх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрованого 19 липня 2012 року виконкомом Ворожбянської міської ради Білопільського району Сумської області, про що складений відповідний актовий запис № 30 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованої 10 грудня 2013 року виконкомом Ворожбянської міської ради Білопільського району Сумської області, про що складений відповідний актовий запис № 45.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , на утримання малолітніх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , щомісячно аліменти в розмірі 1/3 частки заробітку (доходу), але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на користь державного закладу чи особи, в якої перебуватиме дитина, починаючи стягнення з 13 червня 2022 року до досягнення старшою дитиною повноліття.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Сумського апеляційного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту рішення.Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту рішення.

Суддя:

Справа № 573/503/22

Номер провадження 2/573/201/22

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(повний текст )

05 липня 2022 року м. Білопілля

Білопільський районний суд Сумської області в складі:

головуючої судді: Черкашиної М.С.,

з участю секретаря: Терещенко О.В.,

представника позивача: Деркачової М.Д.,

відповідача: ОСОБА_1 ,

представника 3-ї особи: Малькутишеній О.В. ,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Білопілля цивільну справу за позовом органу опіки та піклування виконавчого комітету Ворожбянської міської ради в інтересах малолітніх дітей : ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 до ОСОБА_1 , третя особа - Комунальний заклад Сумської обласної ради «Улянівська спеціальна школа» про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:

Стислий виклад позиції позивача.

13 червня 2022 орган опіки та піклування Ворожбянської міської ради звернувся до суду з позовом в інтересах малолітніх ОСОБА_2 , 2012 року народження та ОСОБА_3 , 2013 року народження, до їх батька ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на їх утримання, мотивуючи свої вимоги тим, що на обліку виконавчого комітету з вересня 2020 перебуває родина ОСОБА_1 як така, що опинилася в складних життєвих обставинах. Проживаючи однією сім`єю з ОСОБА_5 були народжені діти: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 . Мати дітей, ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_7 , а діти з вересня 2020, за заявою батька, перебувають на цілодобовому перебуванні в КЗ СОР «Улянівська спеціальна школа».

З червня 2021 були здійснені перевірки умов проживання родини ОСОБА_1 з метою з`ясування можливості повернення дітей в родину. Але ситуація в родині на даний час залишається критичною: будинок не пристосований до проживання, у дворі та приміщенні антисанітарія, відсутній запас продуктів харчування, предмети побуту як то ліжка, постіль, засоби особистої гігієни. Повернення дітей до батька за таких умов неможливий. Крім того, неодноразово, під час візитів в родину, батька спонукали до ведення здорового способу життя, але в помешканнях антисанітарні умови, відсутня приготована їжа, малий запас продуктів харчування. За весь час, що родина стоїть на обліку, не створено належних умов в будинку для можливого перебування вдома дітей у вихідні та на канікулах. Батько не має власного доходу, існує за рахунок частки пенсії дітей по втраті годувальника. За весь час перебування дітей у КЗСОР «Улянівська спеціальна школа» лише двічі їх відвідав, матеріально дітей не підтримує. За місцем проживання відповідач характеризується негативно, зловживає спиртними напоями, схильний до бродяжництва, відмовляється від працевлаштування.

Також, родині ОСОБА_1 надавалися соціальні послуги фахівцем з соціальної роботи виконавчого комітету міської ради. За час проведеної роботи умови проживання родини не покращилися, батько зловживає спиртними напоями, бродяжить. Потреби дітей не задовольняються. Питання про стан сім`ї ОСОБА_1 неодноразово розглядалося на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини міської ради, батька неодноразово було попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов`язків відносно дітей. Таке ставлення батька до виховання дітей згубно впливає на їх розвиток, формування життєвих цінностей та орієнтирів.

У зв`язку з тим, що відповідач систематично ухиляється від виконання батьківських обов`язків, веде бродяжий спосіб життя, зловживає спиртними напоями, не має наміру забирати їх з закладу, виконавчий комітет Ворожбянської міської ради 18.02.2022 прийняв рішення про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_1 відносно дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 . Оскільки ОСОБА_1 не позбавлений батьківських прав, то діти не можуть бути усиновлені чи влаштовані до інших сімейних форм виховання, що є порушенням їх прав.

Посилаючись на викладені вище обставини, представник позивача просить позбавити батьківських прав ОСОБА_1 відносно його дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 та стягнути аліменти на їх утримання у розмірі 1/3 частини заробітку (доходу) на кожну дитину, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення найстаршою дитиною повноліття на користь державного закладу чи особи, в якої перебуватиме дитина.

Процесуальні дії у справі.

Ухвалою від 17 червня 2022 відкрито провадження у справі за вказаним вище позовом та призначено її до підготовчого засідання. Відповідачу запропоновано надати відзив на позовну заяву у 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження (а. с. 25-26).

Заяви (клопотання) учасників справи.

У підготовчому засіданні представник позивача - Органу опіки та піклування Ворожбянської міської ради Деркачова М.Д. позовні вимоги підтримувала у повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_1 у підготовчому засіданні проти задоволення позовних вимог щодо позбавлення його батьківських прав н заперечував.

Представник третьої особи - КЗ СОР «Улянівська спеціальна школа» Малькутишена О.В. у підготовчому засіданні підтримала позовні вимоги позивача.

Відповідач позов визнав, визнання позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, підстави для відмови у прийнятті визнання відповідачем позову відсутні, отже суд враховує положення ч. 3 та ч. 4 ст. 200 та ч. 4 ст. 206 ЦПК України, вважає за можливе прийняти визнання позову відповідачем та ухвалити рішення про задоволення позову в підготовчому засіданні за наявними матеріалами.

Фактичні обставини, встановлені судом.

Судом встановлено, що батьками малолітніх ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є ОСОБА_1 та ОСОБА_5 , що підтверджується свідоцтвами про народження дітей (а. с. 3-4).

Згідно із свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 мати дітей - ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_7 (а. с. 16).

Діти, з вересня 2020 за заявою батька ОСОБА_1 , перебувають на утриманні КЗ СОР «Улянівська спеціальна школа» (а. с. 17).

Органом опіки і піклування Ворожбянської міської ради були здійснені перевірки умов проживання батька з метою з`ясування можливості повернення дітей в родину. Проте, ситуація в родині залишається критичною: будинок не пристосований до проживання, у дворі та приміщенні антисанітарія, відсутній запас продуктів харчування, відсутні предмети побуту як то ліжка, постіль, засоби особистої гігієни. Неодноразово, під час візитів в родину, батька спонукали до ведення здорового способу життя, але в помешканнях антисанітарні умови, відсутня приготована їжа, малий запас продуктів харчування. За весь час, що родина стоїть на обліку, не створено належних умов в будинку для можливого перебування вдома дітей у вихідні та на канікулах. Батько не має власного доходу, існує за рахунок частки пенсії дітей по втраті годувальника. За весь час перебування дітей у КЗ СОР «Улянівська спеціальна школа» лише двічі їх відвідав, матеріально дітей не підтримує (а. с. 8, 14-15).

За місцем проживання ОСОБА_1 характеризується негативно, зловживає спиртними напоями, схильний до бродяжництва, відмовляється від працевлаштування (а. с. 7).

Родині ОСОБА_1 надавалися соціальні послуги фахівцем з соціальної роботи виконавчого комітету Ворожбянської міської ради. За час проведеної роботи умови проживання родини не покращилися, батько зловживає спиртними напоями, бродяжить. Потреби дітей не задовольняються (а. с. 9-13).

У зв`язку з тим, що ОСОБА_1 систематично ухиляється від виконання батьківських обов`язків, веде бродяжий спосіб життя, зловживає спиртними напоями, не має наміру забирати дітей з закладу, виконавчий комітет Ворожбянської міської ради 18.02.2022 року прийняв рішення про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_1 відносно дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 . Питання про стан сім`ї ОСОБА_1 неодноразово розглядалося на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини Ворожбянської міської ради, батька неодноразово було попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов`язків відносно дітей (а. с. 18-19).

Вказане свідчить про те, що відповідач ОСОБА_1 ухиляється від виконання своїх обов`язків по належному догляду та вихованню дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , що відповідно до статті 164 Сімейного Кодексу України є однією з підстав позбавлення батьківських прав.

Норми права, які застосовує суд, мотиви їх застосування.

Відповідно до частини першої статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

У справі «Мамчур проти України» (заява №10383/09) від 16 липня 2015 року Європейський суд з прав людини зауважував, що оцінка загальної пропорційності будь-якого вжитого заходу, що може спричинити розрив сімейних зав`язків, вимагатиме від судів ретельної оцінки низки факторів та залежно від обставин відповідної справи вони можуть відрізнятися. Проте необхідно пам`ятати, що основні інтереси дитини є надзвичайно важливими. При визначенні основних інтересів дитини у кожному конкретному випадку необхідно враховувати дві умови: по-перше, у якнайкращих інтересах дитини буде збереження її зав`язків із сім`єю, крім випадків, коли сім`я виявляється особливо непридатною або явно неблагополучною; по-друге, у якнайкращих інтересах дитини буде забезпечення її розвитку у безпечному, спокійному та стійкому середовищі, що не є неблагополучним.

Відповідно до рішення ЄСПЛ у справі «Савіни проти України» від 18 грудня 2008 року втручання держави у сімейне життя має не тільки ґрунтуватися на нормах національного права, тобто бути законним, та переслідувати легітимну мету у виді захисту прав дитини, а й бути «необхідним у демократичному суспільстві», а саме відповідати нагальній суспільній потребі такого виняткового втручання у відносини сторін (п. п. 49-51, 59, 60).

Згідно з ч. 3 ст. 51 Конституції України сім`я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

Частиною першою статті 8 Закону України «Про охорону дитинства» передбачено, що кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.

Виховання в сім`ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці (частина перша статті 12 Закону України «Про охорону дитинства»).

Частиною сьомою статті 7 СК України передбачено, що дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини від 20 листопада 1989 року, ратифікованою Постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року №789-XII (далі - Конвенція про права дитини), іншими міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до пунктів 1, 2 статті 3 Конвенції про права дитини в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Дитині забезпечується такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом.

Статтею 9 Конвенції про права дитини визначено, що держави-учасниці поважають право дитини, яка розлучається з одним чи обома батьками, підтримувати на регулярній основі особисті відносини і прямі контакти з обома батьками, за винятком випадків, коли компетентні органи згідно з судовим рішенням визначають відповідно до застосовуваного закону і процедур, що таке розлучення необхідне в якнайкращих інтересах дитини. Таке визначення може бути необхідним у тому чи іншому випадку, наприклад, коли батьки жорстоко поводяться з дитиною або не піклуються про неї, або коли батьки проживають окремо і необхідно прийняти рішення щодо місця проживання дитини.

Згідно з ч. ч. 1-4 ст. 150 СК України батьки зобов`язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім`ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя, поважати дитину.

Відповідно до ч. 1 ст. 155 СК України здійснення батьками своїх прав та виконання обов`язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності.

Частиною першою статті 164 СК України передбачено, що мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини; жорстоко поводяться з дитиною; є хронічними алкоголіками або наркоманами; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

Згідно з ст. 166 СК України позбавлення батьківських прав є винятковою мірою, яка тягне за собою надзвичайні правові наслідки як для батька (матері), так і для дитини.

У пунктах 15, 16 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 березня 2007 року № 3 (зі змінами) «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» судам роз`яснено, що позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.

Особи можуть бути позбавлені батьківських прав лише щодо дитини, яка не досягла вісімнадцяти років, і тільки з підстав, передбачених статтею 164 СК України.

Ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.

Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.

Таким чином, позбавлення батьківських прав допускається лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращу сторону неможливо і лише при наявності вини у діях батьків.

Відповідно до ч. 4 ст. 19 СК України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування.

Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи (ч. 5 ст. 19 СК України).

Відповідно до рішення виконавчого комітету Ворожбянської міської ради Сумського району Сумської області від 18 лютого 2022 № 36, ОСОБА_1 доцільно позбавити батьківських прав відносно його дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , так як батько ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків по відношенню до своїх неповнолітніх дітей (а. с. 19).

Стосовно позовних вимог про стягнення із відповідача аліментів на утримання дітей, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 3 ст. 166 СК України при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав, суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 3 Конвенції про права дитини, ч. ч. 7, 8 ст. 7 СК України при вирішенні будь-яких питань щодо дітей суд повинен виходити з якнайкращого забезпечення інтересів дітей і, тим більше, при захисті одного із основних прав дитини - права на утримання, яке кореспондується з конституційним обов`язком батьків утримувати дітей до їх повноліття.

Статтею 180 СК України визначено обов`язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів» від 17 травня 2017 року, який набрав законної сили 08 липня 2017 року, внесено зміни до ч. 2 ст. 182 СК України та визначено, що розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Статтею 183 СК України передбачено, що розмір аліментів на дитину може бути визначений судом у частці заробітку (доходу) матері, батька.

У відповідності до ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.

При визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров`я та матеріальне положення дітей, відповідача, який є працездатними і зобов`язаним утримувати дітей до досягнення повноліття.

Висновки суду.

Виходячи з системного аналізу вищенаведених положень законодавства, наданих суду доказів, які не викликають сумнівів у їх допустимості та достовірності, суд дійшов до наступних висновків.

Вирішуючи питання про позбавлення відповідача батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дітей, суд бере перш за все до уваги те, що діти є малолітніми. У формуванні самооцінки дітей значну роль відіграє сім`я, стиль сімейного виховання, який визначається батьківськими ціннісними орієнтаціями, установками, емоційним ставленням до дитини. Особливості сприйняття батьків дитиною і способи поведінки з ними обумовлюють засвоєння дітьми основних правил і норм поведінки, виробляють їх позицію по відношенню до світу і самого себе.

З огляду на викладене, враховуючи, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а також з метою попередження негативних наслідків для дітей, суд вважає встановленим той факт, що відповідач ОСОБА_1 ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків по вихованню неповнолітніх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не піклується про їх стан здоров`я, фізичний, моральний та духовний розвиток, не несе утримання про їх матеріальне забезпечення.

Враховуючи вищевикладене, у якнайкращих інтересах дітей, які потребують постійного супроводу та догляду, з метою забезпечення їх розвитку у безпечному, спокійному та стійкому середовищі, суд, оцінюючи докази у їх сукупності, приходить до висновку про задоволення позову про позбавлення ОСОБА_1 батьківських прав відносно неповнолітніх дітей та стягнення аліментів на їх утримання, оскільки це буде відповідати насамперед інтересам дітей та надасть дітям можливість у майбутньому отримати ряд гарантованих державою пільг, допоможе у подальшому самоствердитися у дорослому житті.

Крім того, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог частині стягнення із ОСОБА_1 на користь державної установи (закладу) до якої будуть направлені діти або опікуна, прийомних батьків, де перебуватимуть діти, аліменти у розмірі 1/3 частки заробітку (доходу) з кожного, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, на утримання дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , до досягнення старшою дитиною повноліття, починаючи стягнення з 13 червня 2022.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», ст. 51, 129 Конституції України, ст. ст. 19, 141, 164, 166 Сімейного Кодексу України, Законом України «Про охорону дитинства», Постановою Пленуму Верховного Суду України від 20 березня 2007 року №3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав», ст. ст. 7, 19, 150, 155, 164 Сімейного кодексу України, ст. ст. 4, 5, 12-13, 76, 89, 258-259, 263-265 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Позов органу опіки та піклування виконавчого комітету Ворожбянської міської ради (місце знаходження: м. Ворожба, вул. Б.Хмельницького, 8 Сумського району Сумської області) в інтересах малолітніх дітей : ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , до ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ), третя особа - Комунальний заклад Сумської обласної ради «Улянівська спеціальна школа» (місце знаходження: смт. Улянівка, вул. Суворова, буд. 27 Сумської області) про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, задовольнити.

Позбавити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , батьківських прав відносно його малолітніх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрованого 19 липня 2012 року виконкомом Ворожбянської міської ради Білопільського району Сумської області, про що складений відповідний актовий запис № 30 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованої 10 грудня 2013 року виконкомом Ворожбянської міської ради Білопільського району Сумської області, про що складений відповідний актовий запис № 45.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , на утримання малолітніх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , щомісячно аліменти в розмірі 1/3 частки заробітку (доходу), але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на користь державного закладу чи особи, в якої перебуватиме дитина, починаючи стягнення з 13 червня 2022 року до досягнення старшою дитиною повноліття.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Сумського апеляційного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту рішення.Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту рішення.

Повний текст судового рішення виготовлено 05 липня 2022.

Суддя

СудБілопільський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення04.07.2022
Оприлюднено08.07.2022
Номер документу105093555
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —573/503/22

Ухвала від 20.03.2024

Цивільне

Білопільський районний суд Сумської області

Черкашина М. С.

Ухвала від 02.06.2023

Цивільне

Білопільський районний суд Сумської області

Черкашина М. С.

Ухвала від 24.05.2023

Цивільне

Білопільський районний суд Сумської області

Черкашина М. С.

Рішення від 04.07.2022

Цивільне

Білопільський районний суд Сумської області

Черкашина М. С.

Ухвала від 16.06.2022

Цивільне

Білопільський районний суд Сумської області

Черкашина М. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні