Ухвала
від 03.07.2022 по справі 908/880/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 18/68/22

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

04.07.2022 Справа № 908/880/22

м.Запоріжжя Запорізької області

Суддя Господарського суду Запорізької області Левкут Вікторія Вікторівна, розглянувши матеріали

за позовом приватне підприємство «Ромді Україна» (вул. Електроапаратна, буд. 3, офіс 201, м. Луцьк, Волинська область, 43020)

до відповідача фізичної особи-підприємця Портного Костянтина Миколайовича ( АДРЕСА_1 )

про стягнення 70325,47 грн.

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «Ромді Україна» через систему «Електронний суд» звернулось до Господарського суду Запорізької області з позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця Портного Костянтина Миколайовича 70325,47 грн., з яких: 64990,00 грн. основного боргу за послуги з перевезення на підставі договору на транспортно-перевізницьке обслуговування № 1-92 від 04.02.2022, 2858,52 грн. пені, 317,22 грн. 3% річних та 2159,73 грн. інфляційних втрат. У прохальній частині позову позивач просив розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.06.2022 справу № 908/880/22 передано на розгляд судді Левкут В.В.

Ухвалою суду від 22.06.2022 позовну заяву залишено без руху, надано заявнику строк для усунення недоліків терміном 10 днів з дня отримання вказаної ухвали, але не пізніше 08.07.2022, шляхом направлення суду та відповідачу:

- письмової інформації з уточненням повного найменування позивача;

- інформацію та докази її направлення відповідачу надати до суду у вказаний вище строк.

До господарського суду через систему «Електронний суд» 27.06.2022 від позивача надійшла заява про виконання ухвали суду, згідно якої позивач повідомив, що ним усунуті недоліки позовної заяви шляхом її викладення у новій редакції та з її направленням на адресу відповідача разом із додатками; позивач звернув увагу суду, що після подання первісного позову, відповідачем було погашено основну заборгованість перед позивачем, що враховано у новій редакції позовної заяви, у якій змінено розмір заявлених позовних вимог і наведено відповідні обґрунтування. До заяви додано позовну заяву (нову редакцію), докази сплати суми основного боргу та докази направлення нової редакції позовної заяви та доказів сплати на адресу відповідача. У новій редакції позовної заяви позивач просить стягнути 3235,16 грн. пені, 2159,73 грн. інфляційних втрат та 339,81 грн. 3% річних, що у сумі складає 5734,70 грн.

Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, залишаючи позовну заяву ТОВ «Ромді Україна» (правильна назва приватне підприємство «Ромді Україна») без руху, судом встановлено спосіб усунення виявлених недоліків поданого позову, за умови усунення яких саме у спосіб, встановлений судом, позовна заява підлягає прийняттю до розгляду, а провадження у справі за таким позовом - відкриттю в силу приписів ст. 176 Господарського процесуального кодексу України.

Натомість, подання позивачем позовної заяви (нової редакції), доповненням обґрунтування позовних вимог новими обставинами, із викладенням позовних вимог, які по суті є новими та мають інший предмет позову; зокрема, виключення позовної вимоги про стягнення основного боргу у сумі 64990,00 грн., збільшення позовних вимог про стягнення пені з 2858,52 грн. до 3235,16 грн., про стягнення 3% річних з 317,22 грн. до 339,81 грн. відповідно (позовна вимога про стягнення інфляційних втрат залишилась незмінною 2159,73 грн.), не може вважатись усуненням недоліків у розумінні ст.ст. 174, 176 Господарського процесуального кодексу України, оскільки такі недоліки повинні бути усунуті саме у спосіб, який встановлено судом.

Фактично позивач заявляє нові вимоги, які не можуть бути розглянуті разом з первісною позовною заявою, а прийняття судом позовної заяви та відкриття провадження за новою редакцією позовної заяви нормами Господарського процесуального кодексу України не передбачено.

За приписами частин 2, 3 ст. 46 Господарського процесуального кодексу України позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу; позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.

Суд зазначає, що зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача. Зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. За змістом ч. 3 ст. 46 ГПК України зміна позивачем підстав і предмета позову може мати місце лише альтернативно, тому одночасна їх зміна неможлива.

Отже, законодавством встановлені процесуальні обмеження використання прав (ст. 46 ГПК України) щодо кінцевого терміну: до закінчення підготовчого засідання; до початку першого засідання.

З огляду на вищевикладене, а також з урахуванням правової природи статусу позивача та з урахуванням положень законодавства щодо процесуальних прав та обов`язків сторін, які передбачені ст. 46 ГПК України, суд дійшов висновку, що право передбачене ч. 3 ст. 46 ГПК України, а саме: до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання (не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання) у справі, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, позивач має право збільшити або зменшити розмір позовних вимог, змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви, виникає з моменту відкриття провадження у суді першої інстанції, а не з моменту звернення до суду з позовною заявою.

Відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

З огляду на вищевикладене, враховуючи, що недоліки позовної заяви, про які зазначено в ухвалі від 22.06.2022 у справі № 908/880/22 позивачем усунуто у встановлений строк (а саме: уточнено повну назву позивача), позовна заява приймається до розгляду у первісній редакції, у зв`язку з чим судом розглядаються позовні вимоги про стягнення 70325,47 грн., з яких: 64990,00 грн. основного боргу за послуги з перевезення на підставі договору на транспортно-перевізницьке обслуговування № 1-92 від 04.02.2022, 2858,52 грн. пені, 317,22 грн. 3% річних та 2159,73 грн. інфляційних втрат.

Заява про усунення недоліків в частині прийняття нової редакції позовної заяви до розгляду з вимогами про стягнення 5734,70 грн., з яких: 3235,16 грн. пені, 339,81 грн. 3% річних та 2159,73 грн. інфляційних втрат судом залишається без розгляду у зв`язку з зазначеним вище.

Згідно з ч. 1 ст. 12, ч. 1 ст. 250 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами загального або спрощеного позовного провадження. Питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 3 ст. 12, ч.1 ст. 247 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. У порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Частиною 5 ст. 12 ГПК України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є:

1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За змістом ч.ч. 2, 3 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених в частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд повинен враховувати викладене в частині третій вказаної статті.

Враховуючи, що справа не відноситься до визначеного ч. 4 ст. 247 ГПК України виключного переліку категорій справ, які не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження, ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, суд приходить до висновку, що дана справа є малозначною та може розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження.

З огляду на те, що матеріали позовної заяви містять документи, на які посилається позивач в підтвердження наведених у позові обставин, а характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання, суд ухвалює проводити розгляд цієї справи в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання, у зв`язку з чим клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін судом задовольняється.

Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України Про правовий режим воєнного стану постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Указом Президента України № 133/2022 від 14.03.2022, у зв`язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України Про правовий режим воєнного стану, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб.

Указом Президента України № 259/2022 від 18.04.2022 Про продовження строку дії воєнного стану в Україні, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб.

Указом Президента України № 341/2022 від 17.05.2022 Про продовження строку дії воєнного стану в Україні, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.

Суд звертає увагу сторін на можливість поновлення/продовження процесуальних строків у зв`язку із запровадженням воєнного стану на території України та веденням бойових дій на території Запорізької області.

Сторони не позбавлені права звернення до суду з відповідними заявами про продовження процесуальних строків чи відсутності заперечень щодо розгляду справи та ухвалення рішення по суті спору.

Керуючись ст.ст. 12, 120, 176, 234, 247, 250-252 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі. Присвоїти справі номер провадження 18/68/22.

2. Розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.

Контактні дані господарського суду Запорізької області: веб-сайт https://zp.arbitr.gov.ua; е-mail: inbox@zp.arbitr.gov.ua; телефони: контакт-центр: 0-800-501-492 (безкоштовно по всій території України).

Отримати інформацію по справі можливо в Єдиному державному реєстрі судових рішень на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/sud5009/.

3. Розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі № 908/880/22.

4. Запропонувати відповідачу, відповідно до ст. 165 ГПК України, надати в строк, що не перевищує 15 днів з дня отримання даної ухвали, відзив на позовну заяву і докази в його обґрунтування, а також заяву, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду направити копію відзиву та доданих до нього документів позивачу та докази направлення/вручення надати суду (додати до відзиву).

Суд зазначає, що відповідно до ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 ГПК України в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

5. Запропонувати позивачу у строк протягом 5 днів з дня отримання відзиву (у разі його отримання) надати суду відповідь на відзив, оформлену згідно вимог ст. 166 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь позивача, якщо такі докази не надані відповідачем, а також надіслати на адресу суду докази, що підтверджують надіслання відповіді на відзив і доданих до нього доказів відповідачу.

Усі процесуальні документи у справі: заяви, клопотання, заперечення проти заяв і клопотань, відзиви на позовну заяву, відповідь на відзив, пояснення, заперечення (ст.ст. 42, 46, 161, 165-170 ГПК України) та інші витребувані судом документи необхідно подавати завчасно через службу діловодства суду.

Копії документів засвідчуються відповідно до вимог пункту 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003), затвердженої наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55, згідно з яким відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: Згідно з оригіналом, назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Ухвалу оформлено і підписано 04.07.2022.

Суддя В.В. Левкут

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення03.07.2022
Оприлюднено07.07.2022
Номер документу105099864
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування

Судовий реєстр по справі —908/880/22

Судовий наказ від 28.11.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Левкут В.В.

Рішення від 30.09.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Левкут В.В.

Ухвала від 03.07.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Левкут В.В.

Ухвала від 21.06.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Левкут В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні