КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
№22-ц/824/8493/2022
Унікальний №757/61490/2021
УХВАЛА
07 липня 2022 року м. Київ
Київський апеляційний суд в складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Приходька К.П., перевіривши на відповідність вимогам ст.ст. 354-356 ЦПК України апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Печерського районного суду м. Києва від 17 травня 2022 року
у справі за позовом ОСОБА_1 до Дитячої музичної школи №9 м. Києва, відділу культури Печерської районної в м. Києві державної адміністрації про визнання незаконним відсторонення від роботи, поновлення на роботі та виплату заробітної плати за час вимушеного прогулу, -
встановив:
Рішенням Печерськогорайонного суду м. Києва від 17 травня 2022 року відмовлено у задоволенні вищезазначеного позову.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу, з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 354 ЦПК України, учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йомуповного рішеннясуду.
Згідно із ч. 1 ст. 127 ЦПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
З матеріалів справи вбачається, що оскаржуване рішення було ухвалене 17 травня 2022 року.
Останнім днем для подачі апеляційної скарги в розумінні ст. 354 ЦПК України було 16 червня 2022 року.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 подала 28 червня 2022 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження. Разом з тим, апелянт не ставить питання про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням поважності причин його пропуску.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа яка її подала не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до ч. 4 ст. 357 ЦПК України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку встановленому статтею 358 ЦПК України.
Оскільки ОСОБА_1 не порушила питання про поновлення строку на апеляційне оскарження, то апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків.
Також, апеляційна скарга ОСОБА_1 не відповідає вимогам п. 2 ч. 4 ст. 356 ЦПК України.
Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 356 ЦПК України, до апеляційної скарги додаються копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи.
Направлення апеляційної скарги іншому учаснику справи та надання суду підтверджуючих документів такого направлення, діючим цивільно-процесуальним законодавством не передбачено.
Оскільки ОСОБА_1 не порушила питання про поновлення строку на апеляційне оскарження та апеляційна скарга не відповідає вимогам п. 2 ч. 4 ст. 356 ЦПК України, то апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 185, 357 ЦПК України,-
ухвалив:
апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Печерського районного суду м. Києва від 17 травня 2022 року залишити без руху та встановити строк десять днів з моменту отримання копії ухвали для усунення вказаних в ній недоліків.
Неусунення недоліків є підставою для відмови у відкритті апеляційного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя К.П. Приходько
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2022 |
Оприлюднено | 14.07.2022 |
Номер документу | 105139278 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Краснощоков Євгеній Віталійович
Цивільне
Київський апеляційний суд
Приходько Костянтин Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні