Cправа №549/340/21
Провадження№2/549/16/22
РІШЕННЯ
Іменем України
29 червня 2022 року Чорнухинський районний суд Полтавської області
у складі: головуючого судді Крєпкого С.І.
за участю: секретаря судового засідання Бибик О.В.
позивача ОСОБА_1
представника позивача адвоката Коваль В.І.
представників відповідача
адвоката Ступніка С.В., Лещенко Г.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду селища Чорнухи в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Чорнухи комунгосп» про порушення прав споживачів неправомірними діями працівниками Комунального підприємства «Чорнухи комунгосп» (далі КП «Чорнухи комунгосп») та стягнення майнової і моральної шкоди,
установив:
Позивач звернувся до суду із позовом, в якому збільшивши розмір позовних вимог просив стягнути з відповідача спричиненні йому збитки в сумі 49930 грн та моральну шкоду в розмірі 50000 грн, завдану неправомірними діями працівниками КП «Чорнухи комунгосп».
Вимоги обґрунтовано тим, що він є власником житлового будинку, розташованого на земельній ділянці площею 0,1705 га з кадастровим номером 5325185401:01:001:0047, у АДРЕСА_1 , загальною площею 66,02 кв.м. з господарськими будівлями.
07 травня 2018 року між КП «Чорнухи комунгосп» та позивачем укладено безстроковий договір про надання послуг з централізованого питного водопостачання і водовідведення (далі Договір) до його житлового будинку розташованого по АДРЕСА_1 .
Відповідно до п.1 Договору відповідач зобов`язується своєчасно надавати йому як споживачеві відповідної якості послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення, а споживач зобов`язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, що передбачені Договором.
19 вересня 2021 року він за рекомендацією директора КП «Чорнухи комунгосп» Червяка Є.М. звернувся з заявою до Чорнухинської селищної ради про виділення матеріальної допомоги в зв`язку з пошкодженням будинку через порив водогону.
20 вересня 2021 року згідно з поданою заявою відповідно до розпорядження Чорнухинського селищного голови №01-10/129 від 20.09.2021 було комісійно обстежено його житловий будинок та складено Акт №1 огляду житлового приміщення на аварійність та придатність для проживання.
Під час обстеження було встановлено:
-стіни будинку цегляні, з зовні помітні тріщини зароблені монтажною піною, з північної сторони будинку помітно явне свіже відхилення переднього лівого кута будинку від основи, про що засвідчують новопроявлені численні тріщини розміром від 2 мм до 25 мм;
-підлога на кухні та ванній кімнаті бетон, покрита керамічною плиткою, спостерігається свіжа руйнація плитки, помітні тріщини в підлозі;
-стіни на кухні та ванній кімнаті потріскані, відхилення сягають від 2 до 30 мм;
-в дитячій спальній нещодавно наклеєні шпалери, розірвані;
-з північної сторони ванної кімнати спостерігається тріщина між стелею та стіною до 30 мм.
Комісія дійшла висновку, що внаслідок пориву водомережевого трубопроводу на відстані 1 м від основи водопровідної шахти стався неконтрольований витік води, що призвело до наповнення водопровідної шахти та насичення грунту, до усадки грунту під будівлею та її руйнації та стало причиною підтоплення житлового приміщення по АДРЕСА_1 .
Рекомендовано проведення ремонту із зміцненням несучої основи (фундаменту) підтопленої сторони будинку.
Станом на 24.01.2022 наслідки пошкодження житлового будинку АДРЕСА_1 значно збільшилися:
-зовнішні та внутрішні стіни, фундаменти, перегородки, покриття, покрівля будинку окремі глибокі тріщини у цоколі і стінах. Значне осідання окремих ділянок цоколю із стабілізацією деформації, що порушують нормальну експлуатацію об`єкта;
-вивітрювання та руйнація кладки, відшарування облицювання на сумарну глибину (з обох боків) до 25% товщини. Вертикальні та похилі силові тріщини від стискаючих напружень в несучих стінах та стовпах на висоту не більше чотирьох рядів кладки при числі тріщини не більше 4-х на 1 м ширини;
-вимощення навколо будинку вкрите сіткою тріщин. Місцями є відставання асфальтного вимощення від зовнішніх стін будинку. Цоколь будинку має руйнування. Втрата міцності розчину кладки (довготривала експлуатація, систематичне замочування);
-при обстеженні фасаду будинку виявлено дефекти спостерігаються вертикальні та горизонтальні тріщини по зовнішньому та внутрішньому опоряджувальному шару стін. Руйнування конструктивних елементів, що визначають стійкість об`єкта;
-матеріал стін та грунту зволожений. Обвал ділянок стін, масове випадання цегли;
-прогресуючі наскрізні тріщини на висоту об`єкта. По опоряджувальному шару проходять горизонтальні, вертикальні тріщини шириною розкриття 150-200 мм.
Спостерігаються тріщини на ділянках прилягання стін з перекриттям до 2-6 мм. Знос окремих столярних елементів 80%.
Відповідно до п.п.1 п.21 Договору виконавець КП «Чорнухи комунгосп» несе відповідальність у разі неналежного надання або ненадання послуг, що призвело до заподіяння збитків, завданих майну або приміщенню споживача шляхом відшкодування збитків.
13 жовтня 2021 року відбулася комісія з питань одноразової грошової матеріальної допомоги за рахунок коштів бюджету Чорнухинської територіальної громади на якій було розглянуто дану заяву, прийнято рішення про відмову у наданні матеріальної допомоги.
Відповідно до зведеного кошторису вартості об`єкта будівництва на поточний ремонт житлового будинку, розробленого Приватним підприємством «АВЕРС-05», вартість проведення поточного ремонту будинку становить 49 930 грн.
Вважає, що своїми незаконними діями відповідач спричинив йому і моральну шкоду, яка полягає у тому, що був порушений його звичний життєвий ритм та створено інші незручності, які пов`язані з ремонтом будинку та належного йому на праві власності майна, що призвело до значних душевних страждань, спричинених вимушеними змінами у житті, що продовжується тривалий час, спричинили сильне душевне хвилювання, які подіяли на нього як психотравмуючий фактор, що позначилось на фізичному самопочутті підвищився артеріальний тиск, постійно болить голова, порушився сон, його переслідують страхи, у зв`язку з чим через гіпертонічний криз він звертався до лікарні, що потребує тривалого прийому седативних препаратів.
Виходячи з цього оцінює моральну шкоду у розмірі 50000 грн.
Ухвалою Чорнухинського районного суду Полтавської області від 17.12.2021 у справі відкрито провадження за правилами загального позовного провадження з встановленням відповідачу строку для надання відзиву на позовну заяву.
Позивач та його представник позивача позовні підтримали з аналогічних підстав.
Крім того позивач пояснив, що водопровідна шахта розташована на його земельній ділянці в прибудові котельні до житлового будинку. Порив водопроводу також стався на території його господарства.
Пошкодження водопроводу та затоплення водопровідної шахти виявлено ним 19 вересня 2021 року. Він особисто телефонував директору КП «Чорнухи комунгосп» ОСОБА_2 , повідомив про порив. Останній приїхав до нього, сказав, що водопровід до шахти обслуговуває КП «Чорнухи комунгосп». В подальшому працівниками відповідача була відключена вода, здійснені роботи по заміні частини водопроводу.
Представник позивача посилаючись на Правила користування системами централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 27 червня 2008 року №190 , вважає, що межею розподільчих мереж, які обслуговує відповідач є колодязь із запірною арматурою, який розташований на земельній ділянці позивача, оскільки інші колодязі відсутні.
У зв`язку з цим КП «Чорнухи комунгосп" зобов`язане обслуговувати водопровід, який прокладений до цього колодязя, що і є межею приєднання, незважаючи на те, що він знаходиться на належній позивачу земельній ділянці.
Представником відповідача адвокатом Ступніком С.В. подано відзив на позов, в якому прохає відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 зважаючи на таке.
Умовами договору про надання послуг централізованого питного водопостачання і водовідведення від 07.05.2018 передбачено ряд прав та обов`язків обох сторін цього договору.
Зокрема споживач зобов`язаний відповідно до п.п.4 п.16 Договору дотримуватися вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг; своєчасно вживати заходів до усунення виявлених несправностей, пов`язаних з отриманням послуг, що виникли з його вини (п.п.8 п.16); споживач несе відповідальність згідно з п.п.4 п.20 за порушення зобов`язань, установлених законодавством і цим договором.
Відповідно до п.22 вказаного договору точками розподілу, в яких здійснюється передача від виконавця споживачеві є: у будинку садибного типу місце підключення відповідної інженерної мережі будинку до мережі виконавця.
Орієнтовне місце пошкодження водопровідної труби знаходиться на земельній ділянці, яка має кадастровий номер 5325185401:01:001:0047 та належить на праві приватної власності позивачу, тобто у його господарському дворі та відноситься до інженерних мереж, що підлягають обслуговуванню (контролю) самим позивачем (споживачем).
Таким чином пошкодження водопровідної труби не відноситься до інженерної мережі відповідача (виконавця). Навіть незалежно від локалізації дефекту (та належності мереж) останній виник внаслідок технічно хибних дій самого позивача.
Відповідно до акту №1 огляду житлового приміщення по АДРЕСА_1 на аварійність та придатність для проживання від 20.09.2021, складеного за участю позивача та наданого до матеріалів справи самим позивачем, встановлено, зокрема, зміни щодо площі та об`єму будинку з часу виготовлення технічного паспорта здійснено прибудову котельні.
ОСОБА_1 , як слідує з відповіді на запит відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Чорнухинської селищної ради, щодо оформлення встановленої законом процедури здійснення прибудови котельні до житлового будинку, в період з 20.04.2018 по 20.09.2021 не звертався в рамках оформлення відповідних проектних/дозвільних документів щодо будівництва котельні.
З огляду на це має місце самочинне будівництво, здійснене без отримання будівельного паспорту в порядку, встановленому «Порядком видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки», затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України» від 05.07.2011 №103.
Вважає, що має місце самочинне капітальне будівництво в безпосередній близькості від будинкових водопровідних мереж, норм і правил, що призвело до пошкодження водопровідної мережі.
З договору купівлі-продажу будинку від 20.04.2018, вартість всього домоволодіння складає лише 30000 грн, що свідчить про його невисоку якість. Відтак, будь-які названі у вказаному «Акті №1...» ознаки пошкоджень можуть бути наслідком природних процесів зносу будівлі.
Позивач зазначивши у заголовку позовної заяви щодо «неправомірності дій працівників» підприємства-відповідача не конкретизує жодної такої фізичної дії (бездіяльності) та не вказує, які саме норми якого законодавства були порушені.
Наданий позивачем локальний кошторис на будівельні роботи носить прогностичний характер та не є документом, що може підтвердити фактичні реально понесені витрати (збитки) позивача.
Вказаний у ньому перелік робіт поточного ремонту житлового будинку жодним чином не підтверджує їх необхідність в цілому та по видах робіт згідно з висновком комісії проведення ремонту носить рекомендаційний характер, технічний стан будівлі задовільний, експлуатація будівлі можлива.
Нарахована сума збитків у 36486,00 грн (згідно з редакцією позовної заяви до зміни позовних вимог) перевищує власне вартість самого домоволодіння у 30000 грн.
Відсутність неправомірних дій (бездіяльності), а відтак, і вини відповідача та причинно-наслідкового зв`язку з отриманими пошкодженнями, виключає будь-яку майнову відповідальність у вигляді стягнення матеріальної шкоди, що також позбавляє сенсу вимогу про відшкодування моральної шкоди.
В судовому засіданні представник відповідача адвокат Ступнік С.В. проти позову заперечував з підстав, викладених у відзиві.
Представник позивача ОСОБА_3 суду пояснила, що 19.09.2021 у господарстві позивача було виявлено порив водопроводу. КП «Чорнухи комунгосп" обслуговує тільки вуличні мережі. У позивача було працівниками проведено відповідні роботи щодо ремонту водопроводу, оскільки через втрату води організація несе збитки. При цьому воду неможливо перекрити тільки у господарстві позивача. Відключати необхідно було і у інших мешканців.
Суд, заслухавши пояснення учасників справи, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов не підлягає задоволенню зважаючи на таке.
Відповідно до частин першої, третьої статті 13ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Судом встановлено, що згідно з договором купівлі-продажу будинку від 20.04.2018, посвідченого нотаріально, та зареєстрованого в реєстрі за №578, позивач є власником житлового будинку по АДРЕСА_1 , та земельної ділянки, площею 0,1705 га, кадастровий номер 5325185401:01:001:0047, на якій розташований вказаний будинок (а.с.8-10).
07 травня 2018 року між позивачем та відповідачем укладено безстроковий договір про надання послуг з централізованого питного водопостачання і водовідведення у житлового будинку по АДРЕСА_1 , що не заперечувалось сторонами (а.с.15-16).
Згідно з п.1,10,17,18, п.п.1 п.21 Договору виконавець зобов`язується своєчасно надавати споживачевi вiдповiдної якостi послуги з централiзованого опалення, постачання холодної та гарячої води i водовiдведення, а споживач зобов`язується своєчасно оплачувати наданi послуги за встановленими тарифами у строки i на умовах, що передбаченi договором.
Виконавець зобов`язаний:
-утримувати внутрiшньобудинковi мережi у належному технiчному станi, здiйснювати їх технiчне обслуговування та ремонт;
-своєчасно проводити за власний рахунок роботи з усунення виявлених несправностей, пов`язаних з отриманням послуг, що виникли з його вини;
-вiдшкодовувати збитки, завданi майну та/або примiщенню споживача та/або членiв його сiм`ї, шкоду, що заподiяна його життю чи здоров`ю внаслiдок неналежного надання або ненадання послуг, а також моральну шкоду в порядку та розмiрi, якi визначаються вiдповiдно до законодавства i цього договору.
Виконавець несе відповідальність у разі неналежного надання або ненадання послуг, що призвело до заподiяння збиткiв, завданих майну та/або примiщенню споживача, шкоди, що заподiяна його життю чи здоров`ю, - шляхом вiдшкодування збиткiв.
З висновку акту огляду належного позивачу житлового приміщення по АДРЕСА_1 на аварійність та придатність для проживання №1 від 20.09.2021 вбачається, що шляхом натурального обстеження встановлено:
1) ОСОБА_1 зареєстрований і проживає у АДРЕСА_1 .
2)зміни щодо площі, об`єму будинку з часу виготовлення технічного паспорта здійснено прибудову котельні:
-матеріали стін газо-блоки;
-матеріали стелі, даху дерево;
-покрівля азбестові хвилясті листи.
На стінах спостерігаються близько 10-ти тріщин, помітні тріщини фундаменту прибудови, помітне зміщення від основи будинку.
3) благоустрій:
-дворова зовнішня дренажна каналізація (зливна яма);
-водопостачання обладнано шахтою глибиною 2,3 м, розташованою на відстані 1,5 м від переднього лівого кута будинку, на середині прибудови. Шахта збудована з промислових залізобетонних кілець.
4) стіни будинку цегляні, ззовні помітні незначні застарілі тріщини зароблені монтажною піною. З північної сторони будинку помітно явне свіже відхилення переднього лівого кута будинку від основи, про що засвідчують ново проявлені численні тріщини від 2 мм до 25 мм.
5)в середині будинку підлога земляна, змін руйнації не помічено. підлога на кухні та ванній кімнаті бетон, покрита керамічною плиткою, спостерігається свіжа руйнація плитки, помітні тріщини в підлозі. Стіни на кухні та ванній кімнаті потріскані, відхилення сягають від 2 до 30 мм. В дитячій спальні нещодавно наклеєні шпалери, розірвані. З північної сторони ванної кімнати спостерігається тріщина між стелею та стіною до 30 мм.
6) на горищі змін не помічено.
Комісія дійшла такого висновку: внаслідок пориву водомережевого трубопроводу на відстані 1 м від основи водопровідної шахти стався неконтрольований витік води, що призвело до наповнення водопровідної шахти та насичення грунту, усадки грунту під будівлею та її руйнації. Експлуатація будівлі можлива. Рекомендовано проведення ремонту з зміцненням несучої основи (фундаменту) підтопленої сторони будинку. Технічний стан будівлі задовільний (а.с.17-19).
З повідомлення Відділу соціального захисту та охорони здоров`я Чорнухинської селищної ради №02-11/228 від 22.10.2021 видно, що ОСОБА_1 відмовлено у виділенні матеріальної допомоги у зв`язку з пошкодженням будівлі через порив водогону через відсутність підстав (а.с.20).
За результатами проведення технічного обстеження будівельних конструкцій житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 від 24.01.2022 встановлено технічний стан як не придатний для нормальної експлуатації (а.с.80-114, 85).
Відповідно до відповіді виконавчого комітету Відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області на адвокатський запит №06-20/21 від 23.12.2021, в період з 20.04.2018 по 20.09.2021 ОСОБА_1 за видачею дозвільних документів (будівельного паспорта) на виконання робіт з прибудови котельні до житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 не звертався. Видача витягу із містобудівної документації неможлива у зв`язку з відсутністю генерального плану с.Харсіки (а.с.41).
Свідок ОСОБА_4 суду показала, що є фактичною сусідкою позивача, проживає напроти, проте її будинок перебуває на території селища Чорнухи. Вода була проведена до її господарства разом з двома іншими господарями у 1992 році. Кожний вів собі окремий водопровід. Колодязь знаходиться у її дворі, як і у позивача, інші колодязі відсутні. Центральний водопровід розташований за межами їх господарств.
Свідок ОСОБА_5 , суду показав, що у вересні 2021 року зайшов до позивача. Останній показав, що у нього стався порив водопроводу. З ним був директор КП "Чорнухи комунгосп" ОСОБА_2 . Вони викачували воду з шахти. Порив був ліквідований. Бачив тріщини на будинку. Будинок стягнули, він допомагав. Порив стався глибоко, до колодязя.
Свідок ОСОБА_6 суду показав, що йому вранці зателефонував позивач. Це було в середині вересня 2021 року. Прийшовши до нього побачив, що у нього вода в колодязі піднімається. Це треба було ліквідовувати, шукати причину. Будинок почав тріщати, плитка рвалась, цегла розвалювалася. Вони викопали яму неподалік забору, побачили проблему, почали ліквідовувати. Були працівники КП "Чорнухи комунгосп" з директором Черв`яком Є.М. Останні перекрили воду, для чого відключили всю водонапірну вежу. Де саме перекривали воду не знає. Порив був до колодязя, труби були старі, пластикові. Працівники відповідача побачили, що це їхня відповідальність, вони і займались цим.
Відповідно до ч.1 ст.12, ч.1, п.5 ч.2 ст.6 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.
Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник.
Виконавцями комунальнихпослуг є: послуг з централізованого водопостачання - суб`єкт господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водопостачання.
За приписами ч.1 ст.509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно з вимогами ч.1 ст.526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.
Статтею 629 ЦК України передбачено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст. 22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є, в тому числі, втрати, яких особа зазнала у зв`язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене.
Відповідно до частин першої-третьої статті 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
Частиною 1 ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Звернувшись з цим позовом до суду позивач зазначив, що внаслідок пориву водопроводу стався не контрольований витік води, що стало причиною підтоплення належного йому житлового приміщення та його руйнації.
Відповідач завдав йому збитків та суттєвих моральних страждань, оскільки зобов`язаний утримувати мережу у належному технічному стані, здійснювати їх технічне обслуговування та ремонт, своєчасно проводити за власний рахунок роботи з усунення виявлених несправностей, пов`язаних з отриманням послуг, що виникли з його вини, несе відповідальність у разі неналежного надання або ненадання послуг, що призвело до заподіяння збитків, завданих майну або приміщенню споживача шляхом відшкодування збитків.
З огляду на презумцію вини завдавача шкоди (частина друга статті 1166 ЦК) відповідач звільняється від обов`язку відшкодувати шкоду (у тому числі і моральну шкоду), якщо доведе, що шкоди було завдано внаслідок непереборноїх сили або умислу потерпілого (частина п`ята статті 1187 ЦК, пункт 1 частини другої статті 1167 ЦК).
Потерпілий подає докази, що підтверджують факт завдання шкоди за участю відповідача, розмір завданої шкоди, а також докази того, що відповідач є завдавачем шкоди або особою, яка відповідно до закону зобов`язана відшкодувати шкоду.
Таким чином цивільне законодавство в деліктних зобов`язаннях передбачає презумпцію вини. Якщо в процесі розгляду справи зазначена презумпція не спростована, то вона є юридичною підставою для висновку про наявність вини заподіювача шкоди.
З огляду на наведене та з урахуванням визначених цивільним процесуальним законом принципів змагальності й диспозитивності цивільного процесу саме на відповідача покладено обов`язок доведення відсутності його вини в завданні шкоди позивачу.
Доводи позивача та його представника про те, що саме відповідач повинен відшкодувати шкоду відповідно до закону є помилковими.
Так, згідно з п.4 Розділу І Правил користування системами централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 27 червня 2008 року №190 (далі Правила) мережа водопостачання споживача це система трубопроводів для питного водопостачання споживача, що перебуває на балансі або території споживача і ним обслуговується.
Згідно з п.п.1,2 Розділу ІІ Правил виконавець послуги з централізованого водопостачання/централізованого водовідведення обслуговує вуличні, квартальні та дворові мережі водопостачання та водовідведення, споруди і обладнання, а також технологічні прилади й пристрої на них, які перебувають у нього на балансі або на які є відповідний договір на обслуговування зі споживачем.
Мережі водопостачання та водовідведення споживача експлуатуються та обслуговуються споживачем. Обслуговування мереж споживача може здійснюватися виконавцем послуги з централізованого водопостачання / централізованого водовідведення на умовах окремого договору.
Відповідно до п.3 цього Розділу межею розподільчих мереж, які обслуговує виконавець послуги з централізованого водопостачання / централізованого водовідведення, є перший колодязь із запірною арматурою у місці приєднання до водопровідної мережі споживача відповідно до акта розмежування майнової належності та експлуатаційної відповідальності.
У випадку відсутності контрольного колодязя у місці приєднання, межею, яку обслуговує виконавець послуги з централізованого водопостачання / централізованого водовідведення, є місце приєднання до мережі водопостачання та водовідведення споживача.
Як встановлено судом і не заперечувалось сторонами, у місці приєднання трубопроводу для питного водопостачання позивача до мережі виконавця відсутній контрольний колодязь із запірною арматурою, а місце пориву водопроводу сталося на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності позивача.
Таке місце приєднання знаходиться за межами земельної ділянки позивача, що також не заперечувалось сторонами.
Відповідно до п.п.2 п.22 Договору точкою розподілу, в яких здійснюється передача послуг від виконавця споживачеві, у будинку садибного типу місце підключення відповідної інженерної мережі будинку до мережі виконавця.
З огляду на викладене, згідно з п.п.2 п.22 Договору, п.2 Розділу ІІ Правил межею, яку обслуговує виконавець послуги з централізованого водопостачання, тобто КП «Чорнухи комунгосп», є місце приєднання до мережі водопостачання споживача позивача ОСОБА_1 .
Таким чином частина водопроводу для питного водопостачання позивача, де стався порив, перебуває на його приватній території і саме ним повинно здійснюватись обслуговування цього водопроводу.
Доводи позивача та його представника про те, що відповідач зобов`язаний утримувати мережу позивача у належному технічному стані, здійснювати її технічне обслуговування та ремонт, своєчасно проводити за власний рахунок роботи з усунення виявлених несправностей, не грунтуються на законодавстві та укладеному Договорі.
За такихобставин відповідачемдоведено відсутністьйого винив завданнішкоди позивачу, підстави для задоволення позову відсутні.
Виходячи з наведеного, керуючись, ст.ст.141, 246, 259, 263-268 ЦПК України, суд,
ухвалив:
У задоволенніпозову ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Чорнухи комунгосп» про порушення прав споживачів неправомірними діями працівників Комунального підприємства «Чорнухи комунгосп» та стягнення майнової і моральної шкоди відмовити.
Призначити судове засідання для вирішення питання про судові витрати на 10 год 00 хв 06.07.2022 у приміщенні Чорнухинського районного суду Полтавської області, роз`яснивши представникам відповідача, що відповідні докази про розмір вказаних витрат вони повинні подати протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду.
Рішення суду може бути оскаржене до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Дата складання повного судового рішення 07.07.2022.
Суддя С.І.Крєпкий
Суд | Чорнухинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2022 |
Оприлюднено | 11.07.2022 |
Номер документу | 105140438 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні