Справа № 752/5620/19
Провадження № 1-кс/752/751/22
У Х В А Л А
09 лютого 2022 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м.Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва, розглянувши внесене в кримінальному провадженні № 12018100090014290 від 19.12.2018, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України, клопотання подане старшим слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції у м.Києві ОСОБА_3 погоджене прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, з їх вилученням, подане в порядку глави 15 Кримінального процесуального кодексу України, -
ВСТАНОВИВ:
до провадженняслідчого суддіГолосіївського районногосуду м.Києванадійшло клопотання подане старшим слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції у м.Києві ОСОБА_3 погоджене прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_4 в кримінальному провадженні № 12018100090014290 від 19.12.2018, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів, з їх вилученням.
Вобґрунтування заявленихвимог, ОСОБА_3 зазначив,що у провадженнівідділу розслідуваннязлочинів,скоєних протижиття таздоров`я особи,слідчого управлінняГУ НПв м.Києві,перебуває кримінальнепровадження № 12018100090014290 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України.
Органом досудового розслідування встановлено, що до зазанченого вище кримінального правопорушення причетний ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
З метою встановлення фінансових надходжень та руху грошових коштів, які ймовірно могли використовуватись для підготовки до вчинення даного злочину, виникла необхідність у перевірці руху грошових коштів по рахунках ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , який в користуванні має банківські рахунки в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », з яких могли здійснювались перекази значних грошових коштів та могли витрачатися на підготовку та вчинення даного злочину.
Звертаючись з зазначеним клопотанням слідчий просив розглянути його за відсутності володільця майна з метою унеможливлення останніми завчасного знищення або переховування документів, до яких просить надати тимчасовий доступ, що було прийнято до уваги, а тому судовий виклик останніх не здійснювався.
Старший слідчий слідчогоуправління Головногоуправління Національноїполіції ум.Києві ОСОБА_3 подав до суду клопотання про розгляд заявлених у клопотанні вимог за його відсутності, з викладених у ньому підстав, просив задовольнити.
За правилами ст. 107 КПК України, під час розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, фіксування технічними засобами судового засідання не здійснювалось у зв`язку з відсутністю у судовому засіданні осіб, які беруть участь у судовому провадженні.
Дослідивши матеріали клопотання та доданих до нього документів, слідчий суддя прийшов до висновку про часткове задоволення клопотання у зв`язку за наступних підстав.
Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити виїмку).
Правилами ч. 6 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихч. 5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а за правилами п. 7 ч. 1 ст. 162 цього Кодексу, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація , яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12018100090014290 від 19.12.2018, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 115 КК України.
При розслідуванні даного злочину в органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, а саме до рахунків ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , який в користуванні має банківські рахунки в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », з яких могли здійснювались перекази значних грошових коштів та могли витрачатися на підготовку та вчинення даного злочину.
Зазначає, що інформацію неможливо отримати в інший спосіб та неможливо довести обставини, які передбачається довести, за допомогою інформації, яка знаходиться в АТ КБ« ІНФОРМАЦІЯ_2 » .
Розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », дослідивши додані до клопотання документи, приходжу до висновку, що зазначене клопотання підлягає задоволенню, оскільки з наданих матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що надання доступу до інформації, яка перебуває у володінні АТ КБ« ІНФОРМАЦІЯ_2 » має суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні, а можливість довести їх іншими способом, крім тих про які йдеться в клопотанні, відсутня.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 108, 159-166, 309 КПК України слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у м.Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_4 подане в межах кримінального провадження № 12018100090014290 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів, з можлвістю вилучення належно завірених копій документів , задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СУ ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю (відомості, які становлять банківську таємницю) Акціонерного товариства комерційного банку « ІНФОРМАЦІЯ_2 », МФО НОМЕР_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливісю вилучення належно завірених копій документів (виписка) щодо руху коштів, а саме:
1. зарахування коштів на картку ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , номер НОМЕР_4 , яка мала місце 14.01.2019р. о 14:52:04, здійсненої за допомогою сервісу « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ID платежа НОМЕР_5 та отримати наступну інформацію про:
-особу платника, його повне прізвище, ім`я, по батькові, ідентифікаційний код;
-номер банківського рахунку чи картки з яких було здійснено платіж, банк платника, через який було здійснено платіж;
-телефонний номер, за допомогою якого було здійснено платіж через сервіс « ІНФОРМАЦІЯ_3 »;
-електронну пошту, яка зазначалась для надсилання квитанції про платіж в сервісі « ІНФОРМАЦІЯ_3 »;
-спосіб, яким було здійснено платіж (з картки, через термінал, інший спосіб);
-місце здійснення платежу платником;
-будь-яку іншу інформацію, яка б надала можливість ідентифікувати особу платника вказаних коштів.
2. зарахування коштів на картку ОСОБА_5 , номер НОМЕР_4 , які мали місце 14.01.2019р. в проміжку часу з 14:46 по 15:09 та отримати наступну інформацію про:
-особу платника, його повне прізвище, ім`я, по батькові, ідентифікаційний код чи назву і код юридичної особи, якщо платником була юридична особа
-номер банківського рахунку чи картки з яких було здійснено платежі,
-банк платника, через який було здійснено платежі
-спосіб, яким було здійснено платежі (з картки, через термінал, інший спосіб),
-якщо платник юридична особа, то всю інформацію про таку юридичну особу та рахунок, з якого було здійснено вказані платежі
-будь-яку іншу інформацію, яка б надала можливість ідентифікувати особу платника вказаних коштів.
Роз`яснити положення ч. 4 ст. 165 ч. 1 ст. 166 КПК України, відповідно до змісту яких: на вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів; у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Визначити строк дії ухвали тривалістю два місяця, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2022 |
Оприлюднено | 16.05.2024 |
Номер документу | 105160610 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Плахотнюк К. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні