Справа № 350/546/22
Номер провадження 1-кс/350/170/2022
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про тимчасовий доступ до речей і документів
12 липня 2022 року селище Рожнятів
Слідчий суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого начальника СВ відділення поліції №2 (с-ще Рожнятів) Калуського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області майора поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 12022091220000053 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 286 Кримінального кодексу України (далі за текстом КК України), -
в с т а н о в и в:
Зазначене клопотання відповідає вимогам ст. 160 Кримінального процесуального кодексу України (далі за текстом КПК України).
У клопотанні слідчий просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Рожнятівської селищної ради,щорозташована заадресою: АДРЕСА_1 а саме догоспітальнийпротокол відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка зверталась улікувальний заклад28.05.2022тапровести їх вилучення для проведення слідчих дій.
Клопотання мотивовано тим, що в ході досудового розслідування було встановлено, що 28.05.2022 року біля 2000 год. ОСОБА_5 рухаючись на велосипеді по правому березі ріки Чечва в межах населеного пункту с. Сваричів, Рожнятівської селищної ради, Калуського району, неподалік пішохідного підвісного моста побачив двох малолітніх дівчат ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , які гуляли біля ріки.
Перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння у ОСОБА_5 виник злочинний умисел спрямований на вчинення дій сексуального характеру(зґвалтування), щодо малолітніх ОСОБА_4 та ОСОБА_6 . Реалізуючи свій злочинний умисел на зґвалтування, ОСОБА_5 почав переслідувати малолітніх ОСОБА_4 та ОСОБА_6 . Побачивши, що ОСОБА_5 переслідує їх, ОСОБА_4 та ОСОБА_6 почали втікати в напрямку с. Сваричів. Залишивши, велосипед на березі річки Чечва, ОСОБА_5 на полі наздогнав малолітню ОСОБА_4 та штовхнувши, звалив останню на землю, а малолітня ОСОБА_6 втекла в напрямку села.
Маючи намір вступити з малолітньою ОСОБА_4 у статевий зв`язок, та усвідомлюючи, що остання є малолітньою особою і не дасть добровільної згоди, ОСОБА_5 вирішив згвалтувати її. Реалізуючи свій умисел на вчинення дій сексуального характеру (зґвалтування), усвідомлюючи протиправність своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки щодо здоров`я потерпілої та бажаючи їх настання, застосував до ОСОБА_4 фізичне насильство, з метою подолання опору потерпілої, зняв одяг та білизну з нижньої частини тіла та почав руками торкатись статевих органів малолітньої ОСОБА_4 , однак не довів свій умисел на вчинення дій сексуального характеру (зґвалтування)до кінця, з причин що не залежало від його волі, так як його дії були зупинені місцевими жителями, які прибули на місце події.
У кримінальному провадженні призначено судово-медичну експертизу потерпілої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Для проведеннясудово-медичноїекспертизи,в розпорядженняексперта необхіднонадати матеріалимедичної документаціїпотерпілої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка зверталась у лікувальний заклад КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Рожнятівської селищної ради 28.05.2022, що неможливе без їх вилучення.
Виходячи з того, що на даний час в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Рожнятівської селищної ради (юридична та фактична адреса: АДРЕСА_1 ) знаходяться медичні документи ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , однак, вилучення даних документів в особи, у якої вони перебувають є за своєю сутністю обмеженням права власності, котре за вимогами ст. 16 КПК України не може бути здійснено без судового рішення.
У зв`язку з вищевикладеним є необхідність здійснити їх вилучення на підставі ч. 1 ст. 159 КПК України, забезпечивши таким чином виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування.
У судове засідання слідчий не прибув, однак у поданому клопотанні просив здійснити розгляд клопотання без його участі.
У судове засідання представник особи, у володінні якої знаходяться відповідні документи, не прибув, направив на адресу суду клопотання, в якому просив здійснювати розгляд даного клопотання без участі їхнього представника.
Зважаючи на те, що сторони даного кримінального провадження у судове засідання для розгляду даного клопотання не прибули, суд вважає за можливе розглянути подане клопотання у порядку визначеному ч.4 ст.107 КПК України - без фіксування судового провадження за допомогою технічних засобів.
Перевіривши наведені в клопотанні доводи та дослідивши подані матеріали, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя прийшов до наступних висновків.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 1 ст.160 КПК України, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися до слідчого судді із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Частина 5 статті 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Як вбачається із відомостей, зазначених у самому клопотанні та матеріалів, поданих на його обгрунтування, існують достатні підстави вважати, що документи, до яких слідчий просить надати доступ з можливістю їхнього вилучення перебувають у володінні юридичної особи, зазначеної у клопотанні.
Судом встановлено, що документи, до яких слідчий просить надати доступ з можливістю їхнього вилучення самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення, для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні, а також організації проведення судово-медичної експертизи.
Окрім цього, судом встановлено, що документи, до яких слідчий просить надати доступ з можливістю їхнього вилучення не становлять собою або не включають документів, які містять охоронювану законом таємницю, а також не є документами, доступ до яких заборонено у розумінні ст.161 КПК України.
Згідно зі ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Слідчий суддя, беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що зазначені документи, до яких слідчий просить надати доступ мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні № 12022091220000053 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 286 КК України, для організації проведення судово-медичної експертизи, а також для забезпечення виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідчий суддя вважає клопотання підставним та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 107, 132, 159-165 КПК України, слідчий суддя -
п о с т а н о в и в:
клопотання слідчого начальника СВ відділення поліції №2 (с-ще Рожнятів) Калуського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області майора поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12022091220000053 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 286 Кримінального кодексу України - задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Рожнятівської селищної ради,щорозташована заадресою: АДРЕСА_1 а саме догоспітальнийпротокол відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка зверталась улікувальний заклад28.05.2022тапровести їх вилучення для проведення слідчих дій.
Дозвіл на вилучення інформації на підставі вказаної ухвали про тимчасовий доступ надати слідчому-заступнику начальника СВ відділення поліції № 2 (с-ще Рожнятів) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області майору поліції ОСОБА_7 , слідчому-начальнику СВ відділення поліції № 2 (с-ще Рожнятів) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області майору поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому СВ відділення поліції № 2 (с-ще Рожнятів) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області капітану поліції ОСОБА_8 .
Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення.
Особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію.
Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і оригіналів або копій документів, зобов`язана залишити володільцю речей і оригіналів або копій документів опис речей і оригіналів або копій документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду.
На ухвалу протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2022 |
Оприлюднено | 16.05.2024 |
Номер документу | 105183468 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області
Бейко А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні