Справа №293/910/22
Провадження № 2/293/400/2022
УХВАЛА
12 липня 2022 рокусмт Черняхів
Черняхівський районний суд Житомирської області у складі судді Лось Л.В., розглядаючи позовну заяву
Керівника Коростишівської окружної прокуратури Житомирської області (адреса: вул Шевченка, 5, м. Коростишів, Коростишівський район, Житомирська обл., ЄДРПОУ 02909950)
в інтересах держави в особі позивача: Черняхівської селищної ради Житомирського району Житомирської області (майдан Рад, 2. Смт Черняхів, Житомирський район, Житомирська обл., ЄДРПОУ 04344156)
до ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 )
про витребовування земельної ділянки
УСТАНОВИВ:
Керівник Коростишівської окружної прокуратури Житомирської області в інтересах держави в особі позивача: Черняхівської селищної ради Житомирського району Житомирської області звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , за змістом якого просить:
- витребувати у ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Черняхівської об`єднаної територіальної громади в особі Черняхівської селищної ради Житомирської області земельну ділянку загальною площею 1,3300 га (кадастровий номер 1825684800:12:000:0001) для ведення особистого селянського господарства, що була передана рішенням Клітищенської сільської ради Черняхівського району Житомирської області тридцять сьомої сесії, VII скликання від 02.10.2020, у власність ОСОБА_1 .
30.06.2022 суд у порядку ч.6 ст. 187 ЦПК України звернувся до виконавчого органу Черняхівської селищної ради Житомирського району Житомирської області з метою отримання інформації щодо зареєстрованого місця проживання ОСОБА_1 .
08.07.2022 на адресу суду від Черняхівської селищної ради Житомирського району Житомирської області надійшов лист, згідно якого гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Оглянувши позовні матеріали на предмет відповідності їх нормам Цивільного процесуального кодексу України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху з наступних підстав.
Згідно ч. 5 ст.177ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом (ч. 2 ст. 95 ЦПК України).
Згідно ч. 4ст.95ЦПКУкраїни копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Відповідно до ч. ч. 2, 5 ст.95ЦПКУкраїни письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях,посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Таким чином, копії будь-яких документів мають засвідчувати їх дійсність, оскільки мають бути виготовлені виключно з оригіналів цих документів.
За таких підстав, суд зазначає, що копії документів подаються до суду належно завіреними.
Правила засвідчення копій документі визначені Національним стандартом ДСТУ 4163:2020 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів», затверджені наказом ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 01.07.2020 № 144 та набрали чинності з 1 вересня 2021 року а також Правилами організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженінаказом Міністерства юстиції України від 18 червня 2015 року N 1000/5, інструкції з діловодства в окремих органах державної влади (місцевого самоврядування) та інші нормативно-правові акти.
Так, подані позивачем документи, мають відповідати порядку засвідчення копій документів,визначеному у Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації Вимоги до оформлювання документів .
За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.
Відповідно до пункту 8 розділу 10 зазначених Правил копія набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення в установленому порядку.
Оскільки під засвідченням копії документа слід розуміти саме засвідчення відповідності копії оригіналу відповідного документу, відсутність на копії напису про її засвідчення "Згідно з оригіналом" чи в іншому словесному виразі дає підстави вважати її такою, що не посвідчена в установленому порядку.
Однак, позивач до матеріалів позовної заяви додав документи, які не засвідчені у визначеному Законом порядку, що вказує на те, що позовна заява подана без дотримання нормЦПК України.
Крім того відповідно до ч.7 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача
Так, позовну заяву №53-80-1238 вих 22 від 29.06.2022 підписано виконуючим обов"язки керівникаКоростишівської окружної прокуратури Юрієм Янчуком, однак суду не надано жодних доказів на підтвердження тієї обставини, що ОСОБА_2 займає відповідну посаду у Коростишівській окружній прокуратурі (наказ про призначення в.о. керівника тощо)
Таким чином прокурором до позовної заяви не додано документів, передбачених ст.177 ЦПК України
Згідно з ч. 1 ст. 185ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175-177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи навикладені вище обставини, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви керівника Коростишівської окружної прокуратури Житомирської області в інтересах держави в особі позивача: Черняхівської селищної ради Житомирського району Житомирської області без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних в ухвалі недоліків, зокрема шляхом подання до суду належним чином завірених копій документів доданих до позовної заяви та дозаків на підтвердження повноважень в.о. керівника Коростишівської окружної прокуратури, що підписав позовну заяву.
Між тим, суд зауважує, що додержання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов`язкових вимог національного законодавства, що забезпечує право на звернення до суду та порушення судом провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 81,83,136,175,177 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовну заяву керівника Коростишівськоїокружної прокуратуриЖитомирської області вінтересах державив особіпозивача:Черняхівської селищноїради Житомирськогорайону Житомирськоїобласті до ОСОБА_1 про витребування земельної ділянки - залишити без руху.
2. Надати позивачу 7-денний строк з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків заяви, вказаних у мотивувальній частині ухвали, зокрема, шляхом подання до суду доказів сплати судового збору у розмірі та порядку, встановленому законом, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, а також шляхом приведення позовної заяви у відповідність до норм п.4 ч.3ст. 175 ЦПК Українита ч.6ст. 177 ЦПК України.
3.Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде вважатись неподаною і повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвала складена та підписана: 12.07.2022
Суддя Людмила ЛОСЬ
Суд | Черняхівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2022 |
Оприлюднено | 13.07.2022 |
Номер документу | 105186526 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо припинення права користування земельною ділянкою, з них |
Цивільне
Черняхівський районний суд Житомирської області
Лось Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні