УХВАЛА
про залишення позовної заявибез руху
Справа №346/766/22
Провадження № 2/348/714/22
12 липня 2022 року м. Надвірна
Суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області Бурдун Т.А., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до відділу з питань Державного архітектурного-будівельного контролю Коломийської міської ради про визнання права власності на майно, -
встановив:
Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , інтереси яких представляє ОСОБА_5 звернулися до Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області з позовною заявою до відповідача- відділу з питань Державного архітектурного-будівельного контролю Коломийської міської ради про визнання права власності на майно.
Відповідно до ухвали Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 19 травня 2022 року справу передано на розгляд за підсудністю Надвірнянському районному суду Івано-Франківської області.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.07.2022 року цивільна справа передана у провадження судді Бурдун Т.А.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суддя приходить до висновку, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статей 175,177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2ст. 175 ЦПК Українипозовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Статтею 131-1КонституціїУкраїни визначено, що виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.
Статтею 15 ЦПК України передбачено, що учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
Параграф 2глави 4 розділу І Цивільного процесуального кодексу Українимістить норми права, які регламентують інститут представництва в цивільному процесі.
Частиною 2 ст. 58 ЦПК України передбачено, що особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника.
Відповідно до ч.1ст. 60 ЦПК Українипредставником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до частини другоїстатті 19 ЦПК Україницивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку:
1) наказного провадження;
2) позовного провадження (загального або спрощеного);
3) окремого провадження.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (ч. 4ст. 19 ЦПК).
В даному випадку предметом позову є вимога про визнання права власності на самочинно збудоване майно після спадкодавців, що виключає розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження, тому він підлягає розгляду у порядку загального позовного провадження.
Згідно частини першоїстатті 60 ЦПК Українипредставником у суді вказаної категорії справ може бути адвокат або законний представник.
В частині 1статті 62 ЦПК Україниперелічено перелік документів, що підтверджують повноваження представників, до яких відносяться: довіреність фізичної або юридичної особи; свідоцтво про народження дитини або рішення про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.
Згідно ч.4ст.62 ЦПК Україниповноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
Представником позивачів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у позовній заяві зазначена ОСОБА_5 , також позовна заява підписана ОСОБА_5 , однак в матеріалах, доданих до позовної заяви не містяться документи, що підтверджують повноваження вказаного представника відповідно до ч. 1, ч. 4ст. 62 ЦПК України.
Таке оформлення позовної заяви не відповідає положенням вищевказаних нормЦПК України, оскільки ними не передбачено участі у справі представника без документів, що надають йому відповідні повноваження.
Відповідно до частин 11-13статті 187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях175, 177 цьогоКодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали. Якщо позивачу сунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дняз дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Судом при винесенні ухвали враховується прецедентна практика Європейського суду з прав людини, яка виходить з того, що реалізуючи п.1ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 року та «Круз проти Польщі» від 19 червня 2001 року. У вказаних Рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
У зв`язку з наведеним, вказані вимоги суду не є порушенням права на справедливий судовий захист, залишення позовної заяви без руху жодним чином не перешкоджає позивачу у доступі до правосуддя після усунення недоліків позову.
Керуючись ст.ст. 258-260 ЦПКУкраїни,суд,-
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до відділу з питань Державного архітектурного-будівельного контролю Коломийської міської ради про визнання права власності на майно - залишити без руху.
Надати позивачам строк для усунення недоліківп`ять днів з дня отримання копії цієї ухвали, роз`яснивши, що в разі їх не усунення в цей строк позовна заява залишається без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Т.А.Бурдун
Суд | Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2022 |
Оприлюднено | 15.07.2022 |
Номер документу | 105221293 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Бурдун Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні