ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10 E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
14 липня 2022 року справа №903/599/21 Господарський суд Волинської області у складі судді Войціховського Віталія Антоновича, за участі секретаря судового засідання Ведмедюка Михайла Петровича
та за відсутності представників сторін/учасників справи у зв`язку з їх неявкою в судове засідання
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луцьку у приміщенні Господарського суду Волинської області
клопотання керуючого реалізацією Григор`єва Валерія Васильовича
про виключення майнових об`єктів із складу ліквідаційної маси
по справі за заявою фізичної особи ОСОБА_1 , м. Луцьк
про неплатоспроможність
встановив: постановою від 31.01.2022р. процедуру реструктуризації боргів ОСОБА_1 та повноваження арбітражного керуючого (керуючого реструктуризацією боргів боржника) Григор`єва В.В. було припинено, фізичну особу ОСОБА_1 визнано банкрутом та введено процедуру погашення боргів, керуючим реалізацією майна призначено арбітражного керуючого Григор`єва В.В., зобов`язано останнього вчинити ряд дій, передбачених для відповідної стадії банкрутства положеннями КУзПБ.
23 червня 2022 року відділом документального забезпечення та контролю Господарського суду Волинської області було зареєстровано клопотання керуючого реалізацією Григор`єва В.В. від 22.06.2022р. про виключення із складу ліквідаційної маси банкрута - фізичної особи ОСОБА_1 майнових об`єктів (корпоративні права, що складаються із часток банкрута в статутному капіталі ТОВ "Манолія" (код ЄДРПОУ 30088854) частка 49,99 %, ПП "Магнолія-Тревел" (код ЄДРПОУ 32964229) частка 100% та ПП "Ютокс Груп" (код ЄДРПОУ 35978852) частка 100%).
Ухвалою від 30.06.2022р. клопотання керуючого реалізацією Григор`єва В.В. було призначено до розгляду в судовому засіданні на 14.07.2022р., запропоновано кредиторам надати суду в строк до 13.07.2022р. включно письмові пояснення по суті викладених у клопотанні обставин, явку представників сторін/учасників судового процесу в судове засідання визначено на розсуд останніх.
13.07.2022р. судом було зареєстровано клопотання арбітражного керуючого Григор`єва В.В. від 13.07.2022р. про підтримання клопотання та здійснення судового розгляду справи за його відсутності.
У визначений судом день та час кредитори своїх представників в засідання суду не направили, пояснень стосовно клопотання ліквідатора не подали.
Розглянувши клопотання керуючого реалізацією Григор`єва В.В. про виключення із складу ліквідаційної маси банкрута - фізичної особи ОСОБА_1 майнових об`єктів, суд дійшов до висновку, що відповідна заява підлягає до задоволення, зокрема, виходячи з наступного:
Згідно ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, керуючий реалізацією - арбітражний керуючий, призначений господарським судом у справі про неплатоспроможність фізичної особи для здійснення реалізації майна банкрута та задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до ч.ч. 1-2 ст. 114 КУзПБ, арбітражний керуючий у справі про неплатоспроможність фізичної особи користується всіма правами арбітражного керуючого відповідно до законодавства, у тому числі має право: запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб за їхньою згодою щодо майна боржника - фізичної особи, у тому числі які містять конфіденційну інформацію та/або банківську таємницю; отримувати інформацію з державних реєстрів, у тому числі з бюро кредитних історій, у порядку, передбаченому законодавством; здійснювати огляд майна боржника; отримувати інформацію про рух коштів на рахунках боржника відповідно до Закону України "Про банки і банківську діяльність".
Арбітражний керуючий у справі про неплатоспроможність фізичної особи зобов`язаний: організувати виявлення та складання опису майна боржника (проведення інвентаризації), визначити його вартість; брати участь у розробленні плану реструктуризації боргів боржника, забезпечити його розгляд зборами кредиторів та подання на затвердження до господарського суду; відкрити спеціальний рахунок для розрахунків з кредиторами; погашати вимоги кредиторів згідно з черговістю у процедурі погашення боргів боржника, а якщо планом реструктуризації передбачено продаж майна боржника - відповідно до плану реструктуризації за рахунок коштів, отриманих від продажу такого майна; якщо планом реструктуризації передбачено продаж майна боржника, звітувати перед господарським судом та зборами кредиторів про результати продажу майна боржника протягом трьох робочих днів з дати такого продажу; виконувати функції з управління та розпорядження майном боржника; здійснювати інші повноваження відповідно до законодавства.
Судом встановлено, що керуючим реалізацією, арбітражним керуючим Григор`євим В.В. було ініційовано проведення засідання зборів кредиторів боржника - ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , час проведення зборів - 04 березня 2022 року з початком зборів кредиторів о 11 год. 00 хв., з наступним порядком денним: 1. Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат станом на 04.03.2022р. 2. Вирішення питання щодо продажу належних банкруту корпоративних прав або звернення до суду з клопотанням про їх виключення з ліквідаційної маси. 3. Інші питання в разі наявності.
Керуючим реалізацією, арбітражним керуючим Григор`євим В.В. було ініційовано проведення засідання зборів кредиторів боржника - ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , час проведення зборів - 19 квітня 2022 року з початком зборів кредиторів о 11 год. 00 хв., з наступним порядком денним: 1. Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат станом на 19.04.2022р. 2. Вирішення питання щодо продажу належних банкруту корпоративних прав або звернення до суду з клопотанням про їх виключення з ліквідаційної маси. 3. Інші питання в разі наявності.
Керуючим реалізацією, арбітражним керуючим Григор`євим В.В. було ініційовано проведення засідання зборів кредиторів боржника - ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , час проведення зборів - 31 травня 2022 року з початком зборів кредиторів о 11 год. 00 хв., з наступним порядком денним: 1. Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат станом на 19.04.2022р. 2. Вирішення питання щодо продажу належних банкруту корпоративних прав або звернення до суду з клопотанням про їх виключення з ліквідаційної маси. 3. Інші питання в разі наявності.
Керуючим реалізацією, арбітражним керуючим Григор`євим В.В. було ініційовано проведення засідання зборів кредиторів боржника - ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , час проведення зборів - 20 червня 2022 року з початком зборів кредиторів о 11 год. 00 хв., з наступним порядком денним: 1. Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат станом на 20.06.2022р. 2. Вирішення питання щодо продажу належних банкруту корпоративних прав або звернення до суду з клопотанням про їх виключення з ліквідаційної маси. 3. Інші питання в разі наявності.
Арбітражний керуючий Григор`єв В.В. в клопотанні від 20.06.2022р., засвідчив, що збори кредиторів, котрі були призначені на 04.03.2022р., 19.04.2022р., 31.05.2022р. та 20.06.2022р. не відбулись у зв`язку із відсутністю кредиторів.
Судом встановлено, що 17 лютого 2022 року було проведено інвентаризацію майна банкрута - фізичної особи ОСОБА_1 , за наслідком проведення якої складено акт інвентаризації наявності фінансових інвестицій №2 від 17.02.2022р. з якого вбачається, що у фізичної особи ОСОБА_1 наявні права власності на частки в статутному капіталі ТОВ "Манолія" (код ЄДРПОУ 30088854) частка 49,99% номінальною вартістю 17 187 грн., ПП "Магнолія-Тревел" (код ЄДРПОУ 32964229) частка 100% номінальною вартістю 500 грн. та ПП "Ютокс Груп" (код ЄДРПОУ 35978852) частка 100% номінальною вартістю 100 грн.
Згідно з висновками ПП "КАШТАН-ЛВ" про оцінку належних банкруту корпоративних прав (часток у статутному капіталі) їх сукупна вартість становить 6 102 грн., зокрема, ринкова вартість корпоративних прав у статутному капіталі ТОВ "Манолія" складає 1 грн., ПП "Магнолія-Тревел" складає 6 100 грн., ПП "Ютокс Груп" складає 1 грн.
Згідно зі ст. 131 КУзПБ, майно боржника, що підлягає реалізації у процедурі погашення боргів боржника, складає ліквідаційну масу. До складу ліквідаційної маси включається все майно боржника, що перебуває у його власності, а також те, що буде отримано боржником у власність після визнання його банкрутом і до завершення процедури погашення боргів боржника, крім майна, визначеного частинами шостою і сьомою цієї статті та статтею 132 цього Кодексу.
При цьому, статтею 132 КУзПБ також передбачено, що господарський суд має право за вмотивованим клопотанням боржника та інших учасників провадження у справі про неплатоспроможність виключити із складу ліквідаційної маси майно боржника, на яке згідно із законодавством може бути звернено стягнення, але воно є необхідним для задоволення нагальних потреб боржника або членів його сім`ї. Господарський суд має право виключити із складу ліквідаційної маси майнові об`єкти вартістю не більше 10 розмірів мінімальної заробітної плати, які є неліквідними чи дохід від реалізації яких істотно не вплине на задоволення вимог кредиторів. Загальна вартість майна боржника, що виключається із складу ліквідаційної маси відповідно до положень цієї статті, не може перевищувати 30 розмірів мінімальної заробітної плати. Перелік майна, що виключається із складу ліквідаційної маси згідно з положеннями цієї статті, затверджується господарським судом, про що постановляється ухвала, яка може бути оскаржена в апеляційному чи касаційному порядку.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" розмір мінімальної зарплати у 2022 році становить з 1 січня до 30 вересня у місячному розмірі 6 500 грн.
Станом на день постановлення ухвали мінімальна заробітна плата становить 6 500 грн.
Таким чином, вартість одного майнового об`єкта, що може бути виключений з ліквідаційної маси боржника складає 65 000 грн., а загальна вартість майна боржника, яке може бути виключене з ліквідаційної маси, не може перевищувати 195 000 грн.
Суд констатує, що загальна сума кредиторських вимог до боржника становить 3 403 919,44 грн., відповідно вартість корпоративних прав, які належать банкруту, у відсотковому співвідношенні до кредиторської заборгованості становить менше 0,18%.
Суд зазначає, що майновий актив боржника, зокрема, частки в статутних капіталах ТОВ "Манолія", ПП "Магнолія-Тревел" та ПП "Ютокс Груп" загальною ринковою вартістю 6 102 грн. є неліквідним, дохід від їх реалізації істотно не вплине на задоволення вимог кредиторів у розумінні статті 132 КУзПБ.
Враховуючи викладене, дослідивши вказане клопотання керуючої реалізацією, долучені висновки ПП "КАШТАН-ЛВ" про оцінку часток у статутних капіталах, які належать банкруту, суд дійшов висновку про задоволення клопотання керуючого реалізацією Григор`єва В.В. та виключення з ліквідаційної маси боржника частки в статутних капіталах ТОВ "Манолія", ПП "Магнолія-Тревел" та ПП "Ютокс Груп".
Відповідно до ч. 1 ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ч. 1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
У відповідності до ст. 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Зі змісту ст. 77 ГПК України вбачається, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.
Статтею 86 ГПК України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Частинами 1, 2, 3 ст. 13 ГПК України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п.87 Рішення Європейського суду з прав людини у справі "Салов проти України" від 06.09.2005р.).
У Рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Надточий проти України" від 15.05.2008р. зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.
Змагальність означає таку побудову судового процесу, яка дозволяє всім особам - учасникам певної справи відстоювати свої права та законні інтереси, свою позицію у справі.
Принцип змагальності є процесуальною гарантією всебічного, повного та об`єктивного з`ясування судом обставин справи, ухвалення законного, обґрунтованого і справедливого рішення у справі.
Відповідно до частини 1 статті 14 ГПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Керуючись ст.ст. 131, 132 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234-235 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання керуючого реалізацією - Григор`єва Валерія Васильовича від 22.06.2022р. про виключення майнових об`єктів із складу ліквідаційної маси задовольнити.
2. Виключити із складу ліквідаційної маси неліквідні активи банкрута - фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , серія та номер паспорта: НОМЕР_2 , виданий Ленінградським РУ ГУ УМВС України в місті Києві, 11.03.1999р., дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ), а саме:
- частку 49,99% в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Манолія" (код ЄДРПОУ 30088854) номінальною вартістю 17 187 грн. та ринковою вартістю 1 грн.;
- частку 100% в статутному капіталі Приватного підприємства "Магнолія-Тревел" (код ЄДРПОУ 32964229) номінальною вартістю 500 грн. та ринковою вартістю 6 100 грн.;
- частку 100% в статутному капіталі Приватного підприємства "Ютокс Груп" (код ЄДРПОУ 35978852) номінальною вартістю 100 грн. та ринковою вартістю 1 грн.
У відповідності до ч. 4 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства, ухвали, прийняті господарським судом у справі про банкрутство, набирають законної сили з моменту їх прийняття, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
З врахуванням положень ст.ст. 253-257 ГПК України, ухвала суду підлягає апеляційному оскарженню, апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повна ухвала складена 14.07.2022р.
Суддя В. А. Войціховський
Ухвалу суду направити:
- ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 );
- Головному управлінню ДПС України у Волинській області (vl.dfs@tax.gov.ua);
- Акціонерному товариству "УНІВЕРСАЛ БАНК" (contact@universalbank.com.ua);
- Арбітражному керуючому Григор`єву Валерію Васильовичу (ІНФОРМАЦІЯ_3; ІНФОРМАЦІЯ_4).
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2022 |
Оприлюднено | 18.07.2022 |
Номер документу | 105231932 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні