ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
"14" липня 2022 р. м. Житомир Справа № 906/488/22
Господарський суд Житомирської області у складі судді Прядко О.В.,
розглянувши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерджі Трейдінг Груп"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз-Граніт"
про стягнення 17835,23 грн,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерджі Трейдінг Груп" звернулось до Господарського суду Житомирської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз-Граніт" про стягнення 17835,23 грн заборгованості за договором про постачання електричної енергії споживачу №13-05-2/21 від 19.05.2021.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов договору про постачання електричної енергії споживачу №13-05-2/21 від 19.05.2021 в частині оплати вартості поставленої електричної енергії за період з 01.02.2022 по 30.04.2022.
Оглянувши зміст позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява відповідає вимогам, викладеним у ст.ст.162, 164, 172 ГПК України, а подані матеріали є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.
За змістом ч.1 ст.176 ГПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.176 ГПК України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій, зокрема, зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Частиною 3 ст.12 ГПК України передбачено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. (ч.5 ст.12 ГПК України).
За змістом ч.ч.1, 2 ст.247 ГПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Предметом спору у даній справі є стягнення з відповідача 17835,23 грн заборгованості. Враховуючи, що заявлена до стягнення сума не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, вказана справа відноситься до категорії малозначних справ.
За вказаних обставин, суд дійшов висновку про прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.5 ст.252 ГПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
За наведеного, суд вважає за доцільне здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Керуючись ст.ст. 12, 176, 234, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2.Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
3.Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на "11" серпня 2022 р. о 10:45. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Житомирської області за адресою: м.Житомир, майдан Путятинський,3/65 в залі судових засідань № 619.
4. Позивачу надати:
- рахунки-фактури №4 від 14.03.2022, №5 від 13.04.2022, №6 від 12.04.2022;
- документи, які підтверджують звернення до відповідача з вимогою про сплату заборгованості (листи, претензії з доказами їх надіслання відповідачу);
- для огляду в судовому засіданні оригінали документів, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
5. Відповідачу рекомендувати:
- відповідно до ст.251 ГПК України, протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали подати відзив на позовну заяву; одночасно копію відзиву та доданих до нього документів надіслати позивачу, докази такого направлення надати суду до початку засідання;
- разом з відзивом подати всі необхідні докази на його обґрунтування.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.9 ст.165 ГПК України).
6. Роз`яснити позивачу, що відповідно до ч.2 ст.251 ГПК України, він має право подати до суду відповідь на відзив до дня судового засідання.
7. Роз`яснити відповідачу, що:
- відповідно до ч.4 ст.250 ГПК України, він має право протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали подати до суду заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження;
- відповідно до ч.2 ст.251 ГПК України, він має право подати до суду заперечення на відповідь на відзив до дня судового засідання.
8. ЗВЕРНУТИ УВАГУ сторін на те, що копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (п.9 ст. 80 ГПК України).
9. Роз`яснити сторонам, що відповідно до ст.248 ГПК України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
10. Повідомити сторін про дату, час та місце судового засідання.
При направленні в судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі, відповідно до ст.60 ГПК України, документи, що підтверджують їх повноваження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Прядко О.В.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/
Друк:
1 - у справу;
2 - позивачу (рек) + info@entraidgroup.com.ua; 3343712924@mail.gov.ua;
3 - відповідачу (рек.) + goroshki@ukr.net.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2022 |
Оприлюднено | 15.07.2022 |
Номер документу | 105232102 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Прядко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні