Справа № 275/299/22
2/275/150/2022
УХВАЛА
про витребування доказів, оголошення перерви в підготовчому судовому засіданні та збільшення позовних вимог
14 липня 2022 року смт. Брусилів
Брусилівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Миколайчука П.В.,
із секретарем судового засідання Довгаленко О.І.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в смт. Брусилів клопотання представника позивача про витребування доказів та заяву про збільшення позовних вимог у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Брусилівської селищної ради Житомирського району Житомирської області про встановлення факту постійного проживання та визнання права власності на спадкове майно,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Брусилівської селищної ради Житомирського району Житомирської області про встановлення факту постійного проживання позивача із спадкодавцем ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та визнання права власності на спадковий житловий будинок, що розташований в АДРЕСА_1 , в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою Брусилівського районного суду Житомирської області від 27.06.2022 у справі відкрито загальне позовне провадження, призначено підготовче судове засідання.
06.07.2022 позивачем до суду подано позовна заява про збільшення позовних вимог, в якій також просили встановити факт, що має юридичне значення, а саме те що ОСОБА_2 , як зазначено в свідоцтві про смерть та ОСОБА_2 , як зазначено в свідоцтві про народження позивача є матір`ю позивача.
У підготовче судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явилася її інтереси представляє адвокат Києнко Д.О., 13.07.2022 до суду останній надав заяву про проведення судового засідання без його участі та просив витребувати матеріали спадкової справи.
В підготовче судове засідання відповідач не з`явилися, повідомлені належним чином, причини неявки суду невідомі.
Відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК Українифіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, розглянувши клопотання представника позивача про витребування доказів та позовну заяву про збільшення позовних вимог,приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.2ст.83 ЦПК України, позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви.
Частиною 1 ст.84 ЦПК Українипередбачено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно ч.2ст.84 ЦПК України, у клопотанні повинно бути зазначено, окрім іншого, вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Відповідно дост.12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.7ст. 197 ЦПК Україниу підготовчому засіданні суд з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше.
Оскільки самостійно позивач надати матеріали спадкової справи не може, так як вони містять нотаріальну таємницю, та враховуючи, що матеріали нотаріальної справи підлягають оцінці при вирішенні даного спору, клопотання позивача про витребування доказів суд визнає обгрунтованим.
З огляду на вищевказане, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника позивача та витребувати як докази у приватного нотаріуса Житомирського районного нотаріального округу Бородавка Б.Б. належним чином завірену копію спадкової справи заведеної після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 49 ЦПК Українипозивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 5ст. 49 ЦПК Україниу разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої та частинами третьою і четвертою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. На заяві про збільшення позовних вимог проставлена відмітка про отримання відповідачем позовної заяви про збільшення позовних вимог.
Судом встановлено, що заява про збільшення позовних вимог відповідає вимогам ст. 175- 177 ЦПК України, підстав для залишення її без руху чи повернення не встановлено, а тому заява підлягає прийняттю до розгляду судом.
Згідно ч. 5ст. 198 ЦПК Українисуд може оголосити перерву у підготовчому засіданні у разі необхідності, зокрема у випадку витребування нових (додаткових) доказів.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.12,83,84, 197, 198 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду заяву ОСОБА_1 про збільшення розміру позовних вимог у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Брусилівської селищної ради Житомирського району Житомирської області про встановлення юридичних фактів та визнання права власності на спадкове майно.
В подальшому розглядати справу з урахуванням збільшених позовних вимог.
Встановити відповідачу з дня отримання цієї ухвали п`ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позовну заяву (заява про зміну та збільшення позовних вимог), одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи.
Роз`яснити позивачу його право надати відповідь на відзив. Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, з підтвердженням направлення її копії з додатками учасникам справи.
Клопотання представника позивача про витребування доказів задовольнити.
Витребувати у приватного нотаріуса Житомирського районного нотаріального округу Бородавка Б.Б. (юридична адреса: 12601, смт. Брусилів, вул. Митрополита Іларіона, 34) належним чином завірену копію спадкової справи, яка була відкрита після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Витребувані докази надати суду до 28.07.2022, роз`яснивши можливість надавати письмові докази через систему «Електронний суд».
Оголосити перерву в підготовчому судовому засіданні до 10-00 год. 02 серпня 2022 року.
В підготовче судове засідання викликати учасників справи.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Роз`яснити, що відповідно до положеньст. 148 ЦПК Українисуд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу в сумі від 0,3 до 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя П. В. Миколайчук
Суд | Брусилівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2022 |
Оприлюднено | 18.07.2022 |
Номер документу | 105235965 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Брусилівський районний суд Житомирської області
Миколайчук П. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні