БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 361/8490/20 провадження № 2/361/490/22
13.07.2022
У Х В А Л А
«13»липня 2022року м.Бровари Київської області
Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого - судді Василишина В.О.,
за участю секретаря судових засідань Гафінчук Т.В.,
під час розгляду у відкритому судовому засіданні заяви представника відповідача ОСОБА_1 ОСОБА_2 про відкладення судового засідання у справі № 361/8490/20 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України» до ОСОБА_1 про зобов`язання до вчинення певних дій,
в с т а н о в и в:
У провадженні суду перебуває наголошена вище цивільна справа.
10 березня 2022 року у зв`язку із введення воєнного стану та запровадженням особливого режиму роботи суду, дана справа знята з розгляду, судове засідання призначено на 07 червня 2022 року, яке у подальшому за заявою сторони відповідача перенесене на 13 липня 2022 року.
12 липня 2022 року представник відповідача ОСОБА_1 ОСОБА_2 подав заяву про відкладення розгляду справи до закінчення строку дії воєнного стану.
У судовому засіданні 13 липня 2022 року представник позивача ОСОБА_3 відніс вирішення питання про відкладення розгляду справи на розсуд суду.
Суд, вислухавши позицію представника позивача, розглянувши заяву про відкладення розгляду справи, вважає за належне задовольнити її частково з огляду на наступне.
Указом Президента України від 24 лютого 2022 року за №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», що затверджений Законом України від 24 лютого 2022 року «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України в Україні із 05 години 30 хвилин
24 лютого 2022 року строком на 30 діб введено воєнний стан.
Указами Президента України від 14 березня 2022 року за №133/2022, від 18 квітня
2022 року за №259/2022 та від 17 травня 2022 року №341/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», продовжено строк дії воєнного стану в Україні, в тому числі, з
05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.
Таким чином, Указами Президента України воєнний стан введено на всій території України.
Статтею 1Закону України«Про правовийрежим воєнногостану» встановлено, що воєнний стан це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Відповідно до частини першої статті 10Закону України«Про правовийрежим воєнногостану» у період воєнного стану не можуть бути припинені повноваження Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також судів, органів прокуратури України, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, та органів, підрозділи яких здійснюють контррозвідувальну діяльність.
В умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України. Повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені (стаття 12-2 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»).
Частинами першою-третьою статті 26Закону України«Про правовийрежим воєнногостану» передбачено, що правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, здійснюється лише судами. На цій території діють суди, створені відповідно до Конституції України. Скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється. У разі неможливості здійснювати правосуддя судами, які діють на території, на якій введено воєнний стан, законами України може бути змінена територіальна підсудність судових справ, що розглядаються в цих судах, або в установленому законом порядку змінено місцезнаходження судів.
Рада суддів України в пункті 1 Рішення №9 від 24 лютого 2022 року звернула увагу усіх судів України на те, що навіть в умовах воєнного або надзвичайного стану робота судів не може бути припинена, тобто не може бути обмежено конституційне право людини на судовий захист.
Суд також враховує, що заява представника відповідача про відкладення розгляду справи до завершення воєнного стану обумовлена лише введенням в Україні воєнного стану та не пов`язана з перешкодами в одержанні чи наданні доказів, які мають значення для справи. Заява про відкладення розгляду справи подана до суду особисто представником. Навіть в умовах воєнного стану конституційне право людини на судовий захист не може бути обмежено, оскільки відповідно до статей 10 та 26Закону України«Про правовийрежим воєнногостану» у період воєнного стану повноваження судів не можуть бути припинені.
Відкладення розгляду справи є правом суду, основною передумовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні (стаття 240 ЦПК України).
Водночас, участь учасників справи у судовому засіданні не є обов`язковою згідно із законом, не визнавалася вона такою й судом відповідно до ухвал, які наявні в матеріалах справи. При цьому, надаючи до суду заяву про відкладення судового засідання, представник відповідача не навів достатнього обґрунтування неможливості участі у судовому засіданні (якщо він вважає таку участь необхідною).
На даний час у Броварському міськрайонному суді Київської області працює система «Електронний суд» за допомогою якої учасники судового процесу можуть реалізувати права, визначені статтею 43 ЦПК України та подавати в електронному форматі до суду процесуальні документи, пов`язані із розглядом справи у суді, а також приймати участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції (стаття 212 ЦПК України).
З огляду на наведене, зважаючи на належне повідомлення сторін про дату, час та місце розгляду справи, вимоги розумності строку судового розгляду, суд сприяючи у реалізації учасниками справи прав (сторона відповідача), дійшов висновку про часткове задоволення заяви та відкладення розгляду справи до 27 вересня 2022 року. У межах строку відкладення розгляду справи сторона відповідача може реалізувати свої права, передбачені ЦПК України у тому числі і щодо участі у судовому засіданні в один із передбачених процесуальним законодавством способів.
Керуючись статтями 43, 240, 260 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Заяву задовольнити частково.
Відкласти судове засідання у справі № 361/8490/20 на 14 год. 15 хв. 27 вересня 2022 року.
У порядку статті 12 ЦПК України роз`яснити представнику відповідача процесуальні права щодо участі у судовому засіданні у режимі відеоконференції, а також подачі заяви про розгляд справи у відсутність сторони відповідача за наявними у справі доказами.
В іншійчастині заяви відмовити.
Ухвала за змістом статті 353 ЦПК України оскарженню в апеляційному порядку не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В.О.Василишин
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2022 |
Оприлюднено | 18.07.2022 |
Номер документу | 105255173 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Василишин В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні