Справа № 545/2346/21
Провадження № 2-п/545/16/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15.07.2022 року Полтавський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Стрюк Л.І.,
за участю секретаря: Артеменко А.О.,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні вприміщенні судув м.Полтаві заяву Виробничого сільськогосподарського кооперативу «Злагода» про поновлення строку для звернення до суду із заявою про перегляд заочного рішення та перегляд заочного рішення,
в с т а н о в и в :
ВСК «Злагода» звернувся до суду з заявою про поновлення процесуального строку для подачі заяви про перегляд заочного рішення та про перегляд заочного рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 14.12.2021 року, обґрунтовуючи тим,що представник відповідача з`являвся у судові засідання у зв`язку з тим, що не був своєчасно повідомлений про дати судового розгляду; рішення по суті не отримував, а про його існування рішення дізнався з Єдиного реєстру судових рішень. Просив поновити строк для подання заяви про перегляд заочного рішення, скасувати заочне рішення і призначити справу для розгляду в загальному порядку.
У судове засідання представник відповідача не з`явилася, про причини неявки не повідомила.
Позивач у судове засідання не з`явилася, попередньо надавши заяву, у якій просила розглянути заяви без її участі.
Згідно із ч.1 ст.287 ЦПК України неявка осіб, належним чином повідомлених про дату, час і місце засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Вивчивши матеріали цивільної справи та надані докази, суд вважає, що заява підлягає задоволенню частково з таких підстав.
Відповідно до ст. 284 ЦПК України заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Відповідно до ч.4 ст. 284 ЦПК України, строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Згідно із ч.1 ст.127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Відповідно до ч.3 ст.284 ЦПК України учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Як вбачається з матеріалів цивільної справи, копію заочного рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 14.12.2021 року відповідач отримав 25.01.2022 року(а.с.95), а заяву про перегляд заочного рішення подали 28.01.2022 року (а.с.78-81).
Відповідно до ст. 288 ЦПК України заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з`явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
З урахуванням наведеного, суд вважає, заява містить посилання на обставини, які є підставою для скасування заочного рішення суду.
У відповідності до п. 2 ч. 3 ст. 287 ЦПК України суд може своєю ухвалою за результатами розгляду заяви про перегляд заочного рішення скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду за правилами загального чи спрощеного позовного провадження.
Клопотання відповідача в частині призначення справи до розгляду за правилами загального позовного провадження не підлягає задоволенню, оскільки відповідачем не зазначені підстави розгляду справи у зазначеному порядку, а також обставини, що перешкоджають розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження.
Як встановлено положеннями ч.3 ст. 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
У даному випадку, зважаючи на вищенаведені вимоги цивільного процесуального законодавства України, а також враховуючи положення ст. 11 ЦПК України, суддя приходить до висновку, що цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Виробничого сільськогосподарського кооперативу «Злагода» про стягнення орендної плати та пені підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Керуючись ст. 287, 288 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Заяву задовольнити частково.
Поновити Виробничому сільськогосподарському кооперативу «Злагода» пропущений строк на подання заяви про перегляд заочного рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 14.12.2021 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до виробничого сільськогосподарського кооперативу «Злагода» про стягнення орендної плати та пені.
Заочне рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 14.12.2021 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до виробничого сільськогосподарського кооперативу «Злагода» про стягнення орендної плати та пені скасувати і призначити справу до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження на 10:15 год. 15.07.2022 року.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Л. І. Стрюк
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2022 |
Оприлюднено | 18.07.2022 |
Номер документу | 105256122 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші процесуальні питання |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Стрюк Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні