Справа № 548/1269/18
Провадження №6/548/20/22
У Х В А Л А
І МЕ НЕ М У КР АЇ НИ
15.07.2022 року м. Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - суддіМиркушіної Н.С.,
за участю секретаря судового засідання - Калініченко А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хорол подання старшого державного виконавця Хорольського ВДВС у Лубенському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) Сальнік ОксаниВолодимирівни протимчасове обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України боржника без вилучення паспортного документа,
В С Т А Н О В И В :
Старший державнийвиконавець ХорольськогоВДВС уЛубенському районіПолтавської областіПівнічно-Східногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції(м.Суми)Сальнік ОксанаВолодимирівна звернулася досуду зподанням про тимчасове обмеження ОСОБА_1 у правівиїзду замежі Україниборжника безвилучення паспортногодокумента, вобґрунтування якоговказала,що напримусовому виконанні відділу перебуває виконавче провадження 65127132 з виконання виконавчого листа № 548/1269/18 виданого 15.07.2020 Хорольським районним судом про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ "Ажур Сталь Україна" судового збору в сумі 3908,10грн та суми боргу по орендній платі згідно договору оренди обладнання № 6/10/2017 від 06.10.2017 в розмірі 260611,78грн, яка складається з наступного: - 247220,78грн - основний борг; - 13391,00грн - пеня. Всього - 264519,88грн.
Боржником добровільно рішення суду не виконуються, кошти не сплачуються.
В судове засідання представник Хорольського ВДВС у Лубенському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) не з"явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Відповідно до ч.2ст.247 ЦПК України уразі неявки у судове засідання всіх учасників справи, чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подання, проаналізувавши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що подання слід задоволити з наступних підстав.
На виконанні Хорольського відділудержавної виконавчоїслужби уЛубенському районіПолтавської областіПівнічно-Східногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції(м.Суми) виконавче провадження 65127132 з виконання виконавчого листа № 548/1269/18 виданого 15.07.2020 Хорольським районним судом про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ "Ажур Сталь Україна" судового збору в сумі 3908,10грн та суми боргу по орендній платі згідно договору оренди обладнання № 6/10/2017 від 06.10.2017 в розмірі 260611,78грн, яка складається з наступного: - 247220,78грн - основний борг; - 13391,00грн - пеня. Всього - 264519,88грн.
За вказаним виконавчим документом боржником є ОСОБА_1 , дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Відповідно до статей 3, 4, 24, 25, 26 Закону України Про виконавче провадження (далі - Закон), виконавцем 14.04.2021 винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, якою боржника зобов`язано подати декларацію про доходи та майно та попереджено боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей. Копію постанови направлено сторонам виконавчого провадження.
Копію постанови та виклик державного виконавця боржнику направлялися рекомендованим листом 14.04.2021 року, який було вручено рід підпис 15.04.2022 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Рішення на сьогоднішній день боржником не виконано, будь яких самостійних дій спрямованих на його виконання боржником не здійснюється, що суперечить вимогам частини п`ятої статті 19 Закону України "Про виконавче провадження".
14.04.2021 року державним виконавцем винесено постанову про арешт майна боржника та зареєстровано обтяження в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Державному реєстрі обтяжень рухомого майна.
21.04.2021 року державним виконавцем винесено постанову про арешт коштів боржника, але згідно повідомлення банку кошти на рахунку відсутні.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно на ім`я ОСОБА_1 зареєстровано ј частину квартири за адресою АДРЕСА_1 . Згідно відповідей ДПС та ПФУ інформація щодо отримання боржником доходів чи наявності відкритих рахунків в податковій службі та пенсійному фонді відсутня. Згідно відповіді МВС на електронний запит транспортні засоби на ім`я боржника не зареєстровані.
Згідно пояснення боржника від 25.06.2021 року він не сплачує борг у зв`язку з відсутністю постійного доходу.
Згідно відповіді на запит УДМС України в Полтавській області ОСОБА_1 документувався паспортом громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 від 05.09.2018 року.
У даному випадку тимчасове обмеження у праві виїзду боржника за межі України є останнім заходом примусу, який може забезпечити виконання рішення.
Відповідно дост. 441 ЦПК Українитимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосовано судом як захід забезпечення виконання судового рішення. Суд можепостановити ухвалупро тимчасовеобмеження управі виїздуза межіУкраїни фізичноїособи,яка єборжником заневиконаним неюсудовим рішеннямабо рішеннямінших органів(посадовихосіб),якщо такаособа ухиляєтьсявід виконаннязобов`язань,покладених нанеї відповіднимрішенням,на строкдо виконаннязобов`язань зарішенням,що виконуєтьсяу виконавчомупровадженні.
Статтею 18 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що виконавець у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду, який видав виконавчий документ, за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника фізичної особи чи керівника боржника юридичної особи за межі України до виконання зобов`язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.
Сукупність наведених доказів свідчить про те, що на момент звернення до суду з поданням, факт ухилення боржника від виконання зобов`язання згідно відповідних постанов компетентного органу, вже відбувся, він об`єктивно наявний та вбачається з досліджених матеріалів виконавчого провадження.
При цьому суд враховує, що під поняттям «ухилення від виконання зобов`язань, покладених на боржника рішенням» розуміються будь-які свідомі діяння (дії або бездіяльність) боржника, спрямовані на невиконання відповідного обов`язку у виконавчому провадженні, коли виконати цей обов`язок у нього є всі реальні можливості і цьому не заважають будь-які незалежні від нього об`єктивні обставини.
У відповідності дост. 124 Конституції Українисудові рішення ухвалюються судами України і є обов`язковими для виконання по всій території України.
Стаття 6 Закону України Про порядок виїзду з України та в`їзду в Україну громадян України встановлено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема у випадках, якщо діють невиконані зобов`язання, покладені на нього судовим рішенням, до виконання останніх.
Оскільки боржником ігноруються вимоги державного виконавця щодо сплати боргу і сума боргу не погашена, наявність в особи невиконаних зобов`язань, покладених на неї є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України.
Згідно п. 8ст.19Закону України «Продержавну прикордоннуслужбу України» встановлено, що запобігання та недопущення в`їзду з України осіб, яким згідно із законодавством не дозволяється в`їзд в Україну або яких тимчасово обмежено у праві виїзду з України покладено на Державну прикордонну службу України.
Пункт 2 Указу Президента України "Про додаткові заходи щодо підвищення ефективності виконання рішень судів" від 24 березня 2008 р. № 261/2008, щодо врегулювання порядку виїзду за кордон осіб, які мають невиконані зобов`язання було видано спільноголиста Міністерства юстиції України та Адміністрації Державної прикордонної служби України від 27 травня 2008 р. № 25-32/463№ 25-5347, в якому зазначено, що наявність в особи невиконаних зобов`язань, покладених на неї судовим рішенням, є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України, до того ж питання такого обмеження вирішується судом.
Виходячи з вищенаведеного, враховуючи значну суму заборгованості, а також те, що боржника зобов`язано сплатити заборгованості, що останній тривалий час не робить, суд вважає, що бездіяльність боржника дійсно свідчить про його ухилення від виконання своїх зобов`язань, тому подання слід задовольнити і тимчасово обмежити боржника у виїзді за кордон.
Враховуючи викладене та керуючись статтями ст. 441 Цивільно-процесуального кодексу України, 5, 18 Закону України "Про виконавче провадження", пунктом 5статті 6Закону України "Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України", пунктом 2Указу Президента України "Про додаткові заходи щодо підвищення ефективності виконання рішень судів" від 24.03.2008 р. № 261/2008,суд,
ПОСТАНОВИВ:
Подання старшого державного виконавця Хорольського ВДВС у Лубенському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) Сальнік ОксаниВолодимирівни протимчасове обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України боржника без вилучення паспортного документа, -задовольнити.
Тимчасово обмежити у праві виїзду за кордон без вилучення паспорта громадянина України для виїзду за кордон ОСОБА_1 , дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянинаУкраїни, зареєстрованого в АДРЕСА_2 до виконання зобов`язань, покладених на нього виконавчим листом № 548/1269/18 виданим 15.07.2020 року Хорольським районним судом про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ "Ажур Сталь Україна" судового збору в сумі 3 908, 10грн та суми боргу по орендній платі згідно договору оренди обладнання № 6/10/2017 від 06.10.2017 року в розмірі 260 611, 78грн, яка складається з наступного: 247 220, 78грн - основний борг; - 13 391, 00грн - пеня. Всього 264 519, 88грн.
Копію ухвали для виконання направити Державній прикордонній службі України для виконання та до Хорольського районного відділу державної виконавчої служби Північно- Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Суми) для відому.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Полтавського апеляційногосуду протягом 15 днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому повного судового рішення.
Відповідно до пп.15.5 п.15розділу ХІІІ «Перехідні положення»ЦПК України,до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Хорольський районний суд Полтавської області.
Суддя: Н.С.Миркушіна
Суд | Хорольський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2022 |
Оприлюднено | 18.07.2022 |
Номер документу | 105256134 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Хорольський районний суд Полтавської області
Миркушіна Н. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні