Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Справа № 357/3095/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18.07.2022 cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Бондаренко О. В., розглянувши клопотання представника відповідача, про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, Головного управління Державної податкової служби у Київській області, третя особа: Відділ ДВС у м. Біла Церква Білоцерківського району Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про звільнення нерухомого майна з-під арешту, -
В С Т А Н О В И В:
27.04.2022 позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з даним позовом, в якому в судовому порядку просить звільнити з-під арешту 2/15 частин будинку за адресою: АДРЕСА_1 , яка належить ОСОБА_2 який накладений постановою від 25.07.2014 у виконавчому провадженні №41375044, запис про обтяження нерухомого майна №6662525 від 13.08.2014 в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна (державний виконавець Гаєва М.І.) та звільнити з-під арешту усе майно належне ОСОБА_2 який накладений постановою від 24.01.2019 у виконавчому провадженні №57811843, запис про обтяження нерухомого майна №33337158 від 23.09.2019 в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна (державний виконавець Власенко О.А.).
29.04.2022 судом прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі у порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
30.06.2022 судом закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті на 19.07.2022 о 14 год. 00 хв..
15.07.2022 на електронну адресу суду надійшло клопотання представника відповідача Головного управління Державної податкової служби у Київській області, за довіреністю Ткачук Яни Олександрівни, про участь у судовому засіданні 19.07.2022 о 14 год 00 хв. в режимі відеоконференції, за допомогою системи відеоконференцзв`язку «EasyCon», у зв`язку із запровадженням воєнного стану в Україні, територіальною віддаленістю суду та неможливістю представника ГУ ДПС у Київській області особисто бути присутнім в залі судового засідання.
При вирішенні клопотання суд виходить з наступного.
Згідно із ч. 1 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості.
Відповідно до ч. 4 ст. 212 ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.
23.04.2020 наказом Державної судової адміністрації № 196 «Про внесення змін до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участю сторін поза межами приміщення суду» затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання.
Розділом ІІІ Порядку передбачено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. У заяві учасник справи обов`язково зазначає: назву суду, номер судової справи, дату та час судового засідання, своє прізвище, ім`я та по батькові, свій статус у судовій справі, електронну адресу, яка використовується ним для реєстрації у Системі, назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцзв`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua), номер телефону для зв`язку із судом, відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
Отже, для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів встановлено певні умови, дотримання яких направлене на забезпечення технічної та організаційної можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Встановлено, що заява учасника справи, про участь в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EasyCon», відповідає вимогам вказаного Порядку, представник відповідача Головного управління Державної податкової служби у Київській області, за довіреністю Ткачук Яна Олександрівна, зареєструвалася в системі з використанням електронного підпису та повідомила електронну адресу, яка використовується нею для реєстрації у Системі.
Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи, суд приходить до висновку про задоволення клопотання представника відповідача та проведення судового засідання в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EasyCon», з урахуванням технічних можливостей у суді.
Керуючись ст. 212, 260, 261, 353 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання представника відповідача задовольнити.
Забезпечити участь у судовому засіданні 19.07.2022 о 14 год. 00 хв. в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EasyCon» учасника справи: представника відповідача Головного управління Державної податкової служби у Київській області, за довіреністю Ткачук Яни Олександрівни.
Повідомити учасника справи про дату та час проведення судового засідання в режимі відеоконференції за вказаними ними засобами зв`язку.
Попередити, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду учасникам справи необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Попередити, про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.
Ухвала окремо від рішення оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяО. В. Бондаренко
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2022 |
Оприлюднено | 19.07.2022 |
Номер документу | 105273654 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Бондаренко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні