Справа № 620/1922/22
УХВАЛА
18 липня 2022 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Корой С.М., розглянувши в порядку письмового провадження питання про направлення судового доручення по адміністративній справі за позовом №620/1922/22 за позовом Головного управління ДПС у Чернігівській області відокремленого підрозділу Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю ';'МДФГРУП - ПЛЮС'' про стягнення податкового боргу,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Чернігівського окружного адміністративного суду перебуває справа №620/1922/22.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість по сплаті податків у розмірі 81461,12 грн.
11.02.2022 ухвалою суду відкрито провадження у справі, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 06.06.2022 року передано справу Головного управління ДПС у Чернігівській області відокремленого підрозділу Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю ';'МДФГРУП - ПЛЮС'' про стягнення податкового боргу, для розгляду до Одеського окружного адміністративного суду за належною територіальною підсудністю.
Згідно протоколу повторного автоматичного розподілу справ між суддями від 12.07.2022 року адміністративну справу за №620/1922/22 передано на розгляд судді Одеського окружного адміністративного суду Корой С.М.
Ухвалою від 05.07.2022 року прийнято до провадження справу №620/1922/22 за позовом Головного управління ДПС у Чернігівській області відокремленого підрозділу Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю ';'МДФГРУП - ПЛЮС'' про стягнення податкового боргу, вирішено розпочати розгляд справи №620/1922/22 спочатку..
Вказаною ухвалою судом вирішено проводити розгляд справи в порядку, визначеному ст.262 КАС України.
Відповідно до ч.4 ст.9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи
Згідно з ч.ч.1,2 ст.94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до ч.6 ст. 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Частиною 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ст.72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами:1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно з ч.1 та 2 ст.73 КАС України встановлено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч. 2 ст.77 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з ч.4 ст.77 КАС України суд не може витребовувати докази у позивача в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, окрім доказів на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів.
Частиною 1 статті 73 КАС України визначено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Відповідно до ч. 2 ст.73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до висновків, викладених у постанові Верховного суду по справі №826/3403/16 суди не повинні обмежуватись лише тими доказами, які були надані позивачем під час розгляду справи.
З метою поновного та всебічного з`ясування обставин у справі, суд вважає за необхідне доручити Головному управлінню ДПС у Чернігівській області надати до суду у п`ятнадцятиденний строк від дати отримання даної ухвали належним чином засвідчені копії доказів на підтвердження наявності у товариства з обмеженою відповідальністю ';'МДФГРУП - ПЛЮС'' заборгованості у розмірі 81461,12 станом на 02.02.2022 року та станом на дату надання відповіді на вказане доручення (ІКП, довідки, інш.).
Згідно із ч.4 ст.236 КАС України про зупинення провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена.
Зважаючи на направлення доручення про збирання доказів, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до надходження відповіді на доручення.
Керуючись ст.ст.73, 74, 77, 79, 80, 236, 248 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Доручити Головному управлінню ДПС у Чернігівській області надати до суду у п`ятнадцятиденний строк від дати отримання даної ухвали належним чином засвідчені копії доказів на підтвердження наявності у товариства з обмеженою відповідальністю ';'МДФГРУП - ПЛЮС'' заборгованості у розмірі 81461,12 грн станом на 02.02.2022 року та станом на дату надання відповіді на вказане доручення (ІКП, довідки, інш.).
Зупинити провадження по справі №620/1922/22 за позовом Головного управління ДПС у Чернігівській області відокремленого підрозділу Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю ';'МДФГРУП - ПЛЮС'' про стягнення податкового боргу до надходження відповіді на доручення.
Ухвала набирає законної сили негайно після її складання.
Ухвала може бути оскаржена до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
СуддяКорой С.М.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2022 |
Оприлюднено | 21.07.2022 |
Номер документу | 105309223 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Корой С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні