КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
1[1]
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 липня 2022 року місто Київ
Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду ОСОБА_1 , вирішуючи питання про можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою представника ОСОБА_2 , який діє в інтересах власника майна ОСОБА_3 , на ухвалу слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 30 травня 2022 року,
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 30 травня 2022 року відмовлено у задоволенні клопотання представника ОСОБА_2 , який діє в інтересах власника майна ОСОБА_3 , про скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 16 травня 2022 року у кримінальному провадженні №42021112030000320 від 08 грудня 2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 361 КК України.
Не погоджуючись з таким рішенням слідчого судді, представник ОСОБА_2 подав в інтересах ОСОБА_3 апеляційну скаргу, в якій, вважаючи ухвалу слідчого судді незаконною та необґрунтованою, просить її скасувати і постановити нову ухвалу, якою задовольнити його клопотання про скасування арешту майна, вилученого 11 травня 2022 року за місцем проживання ОСОБА_4 , яка є донькою ОСОБА_3 .
Перевіривши зміст апеляційної скарги і вивчивши матеріали провадження за клопотанням представника ОСОБА_2 , який діє в інтересах ОСОБА_3 , про скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 16 травня 2022 року, вважаю, що у відкритті провадження за апеляційною скаргою представника ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 необхідно відмовити, виходячи з наступного.
Порядок та перелік судових рішень, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку, чітко визначено та регламентовано Главою 31 Кримінального процесуального кодексу України. Так, згідно з ч. 3 ст. 392 КПК України, в апеляційному порядку можуть бути оскаржені ухвали слідчого судді у випадках, передбачених цим Кодексом.
В ст. 309 КПК України наведено перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку під час досудового розслідування, та визначено, що скарги на інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді. До таких інших ухвал слідчого судді відносяться і ухвали, якими в порядку ст. 174 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання про скасування арешту майна або відмовляє у його задоволенні.
Отже, ухвала слідчого судді, якою в порядку ст. 174 КПК України відмовлено у задоволенні клопотання представника ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 про скасування арешту майна, не підлягає апеляційному оскарженню.
До того ж, у суду апеляційної інстанції відсутні повноваження скасовувати арешт майна або відмовляти у його скасуванні, а це право, згідно зі ст. 174 КПК України, має виключно слідчий суддя суду першої інстанції під час досудового розслідування або суд під час судового провадження.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 399 КПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.
Так як ухвала слідчого судді слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 30 травня 2022 року стосується безпосередньо відмови у задоволенні клопотання представника ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 про скасування арешту майна, то така ухвала слідчого судді апеляційному оскарженню не підлягає.
При цьому слід вказати, що в оскаржуваній ухвалі слідчого судді помилково зазначено, що його ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, оскільки можливість апеляційного оскарження ухвали слідчого судді про скасування арешту майна або про відмову у його скасуванні кримінально-процесуальним законодавством України не визначена.
Таким чином, у відкритті провадження за апеляційною скаргою представника ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 на зазначену ухвалу слідчого судді необхідно відмовити.
Керуючись ст. ст. 309, 392, 399 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою представника ОСОБА_2 , який діє в інтересах власника майна ОСОБА_3 , на ухвалу слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 30 травня 2022 року, якою відмовлено у задоволенні клопотання представника ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 про скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 16 травня 2022 року у кримінальному провадженні № 42021112030000320 від 08 грудня 2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.361 КК України.
Копію ухвали про відмову у відкритті апеляційного провадження невідкладно надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу, тобто представнику ОСОБА_2 , разом з його апеляційною скаргою та доданими до неї матеріалами.
Ця ухвала апеляційного суду може бути оскаржена в касаційному порядку.
Суддя Київського апеляційного суду: ОСОБА_1
Справа № 11-cc/824/2426/2022 Слідчий суддя в 1-й інстанції: ОСОБА_5
Категорія: ст. 174 КПК Доповідач: ОСОБА_1
Єдиний унікальний номер справи: 357/3144/22
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 105314874 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж і мереж електрозв'язку |
Кримінальне
Київський апеляційний суд
Лашевич Валерій Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні