ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
20.07.2022 р. Справа № 914/1563/22
Суддя Петрашко М.М., розглянувши матеріали
за позовом Фізичної особи-підприємця Сташківа Віктора Ігоровича
до відповідача Комунального підприємства "Школяр"
про стягнення 843536,61 грн.
ВСТАНОВИВ
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява за позовом Фізичної особи-підприємця Сташківа Віктора Ігоровича до відповідача Комунального підприємства "Школяр" про стягнення 843536,61 грн.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд дійшов висновку про необхідність залишення її без руху з огляду на таке.
Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Як вбачається із поданих матеріалів, позивач до позовної заяви долучено копію першої сторінки позовної заяви з відміткою (вх.№18 від 14.07.2022р.) про її отримання зі всіма розрахунками.
Однак, як вказано в абзаці 8 пункту 3.5. постанови Пленуму Вищого Господарського Суду України від 26.12.2011р. №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", не може вважатися належним доказом надіслання відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів проставлена на позовній заяві відмітка іншої сторони, якщо у цій відмітці не зазначено, ким саме прийнято копію позовної заяви.
Отже, враховуючи те, що на долученій позивачем копії першої сторінки позовної заяви відсутня відмітка про те, ким саме (посада, прізвище та ініціали) прийнято копію позовної заяви, тому вказаний документ не може вважатися належним доказом надання відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Крім того суд звертає увагу позивача на те, що додатками до позовної заяви, зокрема, є:
- копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
- копії паспорта та ідентифікаційного номера;
- копії претензій ФОП Сташків В.І. до КП "Школяр" по досудовому врегулюванню спору;
- копія акту звірки взаєморозрахунків між ФОП Статків В.І. та КП "Школяр" станом на 12.07.2022р.;
- розрахунок штрафних санкцій за період з 28.11.2019р. по 30.06.2022р.;
- копії всіх видаткових за період з 28.11.2019р. по 30.06.2022р.;
- копія договору поставки №79/А від 01.09.2016р.
Однак, як вбачається із поданої копії першої сторінки позовної, на ній міститься відмітка про її отримання лише зі всіма розрахунками, а не зі всіма доданими до неї документами, що є порушенням вимог пункту 1 частини 1 статті 164 та частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частини 2, 4 та частини 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до пункту 5.26. Національного стандарту України "Державна уніфікована система документації, Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації, вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2020)", який прийнято та якому надано чинності Наказом Державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" від 01 липня 2020р. №144, відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Як вбачається із поданих матеріалів, позивачем до позовної долучено копії документів, які не засвідчені належним чином. Зокрема, як вбачається із поданих матеріалів, копії документів не містять таких обов`язкових відміток:
- копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань і копії паспорта та ідентифікаційного номера не містять такої обов`язкової відмітки як дата засвідчення копії;
- копії претензій, копія акту звірки взаєморозрахунків, копії видаткових накладних та копія договору поставки не містять таких обов`язкових відміток як дата засвідчення копії та відмітки "Згідно з оригіналом".
Частиною 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Таким чином, враховуючи наведене, позивачем порушено вимоги частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, оскільки долучені до позовної заяви копії документів, не можуть вважатися доказами, оскільки ці документи не є ні оригіналами, ні належним чином засвідченими копіями.
Відповідно до пункту 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
При цьому слід звернути увагу позивача на те, що в силу статті 91 Господарського процесуального кодексу України у суду при розгляді справи може виникнути необхідність оглянути оригінали документів, копії яких долучено до позовної заяви.
Як встановлено судом, у додатках до позовної заяви містяться копії документів, однак при цьому позивачем не зазначено про наявність у нього або іншої особи оригіналів документів, копії яких додано до позовної заяви, що є порушенням пункту 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
Частиною 1 та частиною 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку залишити позовну заяву без руху та встановити позивачу десятиденний строк для виправлення допущених недоліків.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк для виправлення допущених недоліків, які зазначені в даній ухвалі суду. Зокрема для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно:
- подати докази надіслання (з описом вкладення) на адресу відповідача копії позовної заяви разом із доданими до неї документами або подати докази отримання відповідачем копії позовної заяви разом із доданими до неї документами з відміткою "посада" і "прізвище та ініціали" особи, яка їх отримала;
- подати копії додкументів, що долучені до позовної заяви з такими обов`язковими відмітками: "Згідно з оригіналом" та "дата засвідчення копії";
- зазначити про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 235 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Петрашко М.М.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2022 |
Оприлюднено | 22.07.2022 |
Номер документу | 105347000 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Петрашко М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні