Справа № 589/5419/21
Провадження № 2/589/626/22
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
22 липня 2022 року Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі:
головуючого судді Лєвши С.Л.,
з участю: секретаря судового засідання Новик О.С.,
позивача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Шостка Сумської області за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунальної організації (установа, заклад) «Шосткинський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 дошкільний навчальний заклад ім. Героя Радянського Союзу Колодко М.О. Шосткинської міської ради Сумської області», Управління освіти Шосткинської міської ради, про стягнення компенсації за час затримки розрахунку при звільненні,-
ВСТАНОВИВ:
24 грудня 2021 року позивач ОСОБА_1 звернулася до Шосткинського міськрайонного суду Сумської області з позовом до Комунальної організації (установа, заклад) «Шосткинський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 дошкільний навчальний заклад ім. Героя Радянського Союзу Колодко М.О. Шосткинської міської ради Сумської області, Управління освіти Шосткинської міської ради, в якому просить стягнути з Комунальної організації (установа, заклад) «Шосткинський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 дошкільний навчальний заклад ім. Героя Радянського Союзу Колодко М.О. Шосткинської міської ради Сумської області за рахунок коштів Управління освіти Шосткинської міської ради Сумської області на її користь компенсацію за час затримки розрахунку при звільненні з 22.05.2021 по 24.12.2021 у розмірі 86220 грн 61 коп.
Ухвалою суду постановленою 06 січня 2021 року по справі відкрито спрощене позовне провадження.
07 липня 2022 року позивач ОСОБА_1 подала до суду заяву про збільшення позовних вимог, в якій просить стягнути з Комунальної організації (установа, заклад) «Шосткинський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 дошкільний навчальний заклад ім. Героя Радянського Союзу Колодко М.О. Шосткинської міської ради Сумської області за рахунок коштів Управління освіти Шосткинської міської ради Сумської області на її користь компенсацію за час затримки розрахунку при звільненні з 22.05.2021 по 07.07.2022 у розмірі 171646 грн 56 коп. Крім цього, в цій заяві позивач просить у відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року за №3674-VI (далі Закон №3674-VI) відстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за умов, що предметом захисту є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав відшкодування шкоди здоров`ю. (а.с. 37, 38)
В судовому засіданні суд встановив обставини, що перешкоджають прийняттю заяви про збільшення позовних вимог у вищезазначеній цивільній справі до розгляду, оскільки така заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні заяву про збільшення позовних вимог підтримала, просила її задовольнити.
Представники відповідачів Комунальної організації (установа, заклад) «Шосткинський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 дошкільний навчальний заклад ім. Героя Радянського Союзу Колодко М.О. Шосткинської міської ради Сумської області та Управління освіти Шосткинської міської ради в судове засідання не з`явилися, про час, дату та місце судового розгляду повідомленні, про поважність причини неявки суд не повідомили.
Суд заслухавши позивача, дослідивши заяву про збільшення позовних вимог та додані докази до неї додані прийшов до наступного.
Згідно із п. 2 ч. 2 ст. 49 ЦПК України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року за №3674-VI у разі якщо розмір позовних вимог збільшено або пред`явлено нові позовні вимоги, недоплачену суму судового збору необхідно сплатити до звернення до суду з відповідною заявою.
Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відстрочення сплати судового збору за клопотанням позивача в силу ст. 136 ЦПК України є правом суду, а не його обов`язком, тому відбувається на розсуд суду в кожному конкретному випадку на підставі поданих стороною доказів та наведених у клопотанні підстав.
Згідно із ч. 1 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, у порядку передбаченому законом, може своєю ухвалою відстрочити сплату судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або розстрочити.
Положення ст. 136 ЦПК України та Закону №3674-VI не містять вичерпного й чітко визначеного (чіткого) переліку документів, які можна вважати такими, що підтверджують майновий стан особи. У кожному конкретному випадку суд встановлює можливість особи сплатити судовий збір на підставі поданих нею доказів щодо її майнового стану за своїм внутрішнім переконанням.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України №3674-VI, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за наявності перелічених умов:
1) якщо розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача-фізичної особи за попередній календарний період;
2) якщо позивачами у справі є військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до 14 років або дитину-інваліда; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; особи, які діють в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визначені судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена;
3) якщо предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Як вбачається з матеріалів справи позивачем не надано жодного доказу на підтвердження скрутного фінансового становища, що унеможливлює сплату нею судового збору, про наявність таких доказів в клопотанні про збільшення позовних вимог також нічого не зазначено.
Таким чином клопотання про відстрочення сплати судового збору не підлягає задоволенню.
Отже, зазначена заява про збільшення позовних вимог підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно із ст. 9 Закону №3674- VI судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону №3674-VI судовий збір за подання позовної заяви майнового характеру, яка подається фізичною особою, становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (908 грн 00 коп.).
Як вбачається з клопотання про збільшення позовних вимог ціна позову зросла з 86220 грн 61 коп. до 171646 грн 56 коп., тобто на 85425 грн 95 коп. Крім того позивачем вже сплачено судовий збір в розмірі 908 грн 00 коп. за ціною позову 86220 грн 61 коп. Суд також враховує те, що судовий зір в розмірі 908 грн 00 коп. сплачується якщо ціна позову не перевищує 90800 грн 00 коп.
Таким чином, позивачу потрібно сплатити судовий збір за заявою про збільшення позовних вимог в розмірі 808 грн 47 коп. ((171646,56-90800)*1 відсоток) за наступними реквізитами: ГУК Сум.обл/Шосткинська МТГ/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37970404, банк отримувача Казначейство України (ел.адм. подат.), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA768999980313181206000018536, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу:*;101;(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом - ПІБ чи назва установи, організації позивача, Шосткинський міськрайонний суд Сумської області, пункт таблиці: 1.1.
Згідно із частиною першою статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У зв`язку із чим, враховуючи, що заява про збільшення позовних вимог подана без додержання наведених вище вимог її необхідно залишити без руху із зазначенням недоліків заяви, способу і строку їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Керуючись п. 2 ч. 2 ст. 49, ч. 2 ст. 133, ст. 136, 175-177, 185, 258-261 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про збільшення позовних вимог у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Комунальної організації (установа, заклад) «Шосткинський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 дошкільний навчальний заклад ім. Героя Радянського Союзу Колодко М.О. Шосткинської міської ради Сумської області», Управління освіти Шосткинської міської ради, про стягнення компенсації за час затримки розрахунку при звільненні - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що в разі якщо у вказаний строк недоліки заяви не будуть усунуті, заява про збільшення позовних вимог буде вважатися неподаною та повернеться позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області С.Л.Лєвша
Суд | Шосткинський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2022 |
Оприлюднено | 25.07.2022 |
Номер документу | 105365132 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Шосткинський міськрайонний суд Сумської області
Лєвша С. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні