ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ С УД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" червня 2010 р. Справа № 2a-1316/10/09 70
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окруж ний адміністративний суд в с кладі:
головуючого судді Тимощу ка О.Л.,
при секретарі Дущак С.М.,
за участю:
представника позивача: В оришко М.В.
представник відповідача: Савка Р.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщ енні суду справу
за позовом Державної под аткової інспекції в Тисмениц ькому районі
до Товариства з обмежен ою відповідальністю фірми "М акс"
про стягнення земельно го податку за рахунок активі в боржника в сумі 4153,95 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інсп екція в Тисменицькому районі (надалі - позивач) звернулас ь в суд з адміністративним по зовом до товариства з обмеже ною відповідальністю фірми " Макс" (надалі - відповідач) пр о стягнення земельного подат ку за рахунок активів боржни ка в сумі 4153,95 грн.
Позовні вимоги мотивовані наявністю у відповідача заб оргованості по сплаті суми з емельного податку з розрахун ку по 1955,36 грн. щомісячно, що в за гальному розмірі становить 3 838,59 грн. та нарахованої пені в с умі 315,36 грн. станом на 24.03.2010р.
Представник позивача в суд овому засіданні позовні вимо ги підтримала в повному обся зі з підстав, викладених в поз овній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні проти по зову заперечив та пояснив, що вважає позовні вимоги безпі дставними та такими, що не під лягають до задоволення з нас тупних підстав. Земельний по даток нараховувався на земел ьну ділянку площею 0,6292 га, яка н алежала відповідачу на праві власності відповідно до акт у на право власності на земел ьну ділянку серії ЯД № 865285 від 24. 01.2007р. Відповідно до договору к упівлі-продажу вказаної земе льної ділянки від 01.09.2009р. відпов ідач продав земельну ділянку ТзОВ «Приймальний пункт скл о посуду № 4», про що була зробл ена відмітка приватним нотар іусом на державному акті про право власності на земельну ділянку серія ЯД № 865285 від 24.01.2007р. та 07.10.2009р. було повідомлено поз ивача листом про зняття з под аткового обліку у зв' язку і з продажем земельної ділянки .
Представник відповідача т акож повідомив, що сума забор гованості за несплату земель ного податку з юридичних осі б в розмірі 16243,53 грн., відповідно до другої податкової вимоги від 06.10.2009р. № 2/202, була погашена в п овному обсязі про, що свідчит ь платіжне доручення № 164 від 12. 10.2009р., яке додано до матеріалів справи. Просив в задоволенні позову відмовити.
Розглянувши матеріали спр ави, заслухавши представникі в сторін, дослідивши письмов і докази, суд приходить до вис новку, що в задоволенні позов у слід, відмовити виходячи із наступних підстав.
Товариство з обмеженою від повідальністю фірма "Макс" за реєстроване виконавчим комі тетом Івано-Франківської міс ької ради 24.07.1996р., взяте на облік ДПІ в м. Івано-Франківську 30.07.199 6р., за № 3395 та отримало статус пл атника податку.
Згідно ст. 2 Закону Україн и «Про плату за землю», із змін ами та доповненнями, передба чено, що використання землі в Україні є платним. Плата за зе млю справляється у вигляді з емельного податку або орендн ої плати, що визначається зал ежно від грошової оцінки зем ель. Розміри податку за земел ьні ділянки, грошову оцінку я ких не встановлено, визначаю ться до її встановлення в пор ядку, визначеному цим Законо м.
Згідно ст. 14 Закону України «Про плату за землю»платник и земельного податку, а також орендної плати за земельні д ілянки державної або комунал ьної власності (крім громадя н) самостійно обчислюють сум у земельного податку та орен дної плати щороку за станом н а 1 січня і до 1 лютого поточног о року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік з а формою, встановленою центр альним податковим органом, з розбивкою річної суми рівни ми частками за місяцями. Пода ння такої декларації звільня є від обов'язку подання щоміс ячних декларацій.
Відповідно до п. а) ч.2 ст.126 Зе мельного кодексу України пра во власності на земельну діл янку, набуту у власність із зе мель приватної власності без зміни її меж, цільового призн ачення, посвідчується цивіль но-правовою угодою щодо відч уження земельної ділянки.
Статтею 125 Земельного кодек су України передбачено, що пр аво власності на земельну ді лянку, а також право постійно го користування та право оре нди земельної ділянки виника ють з моменту державної реєс трації цих прав.
Як зазначено в абзаці 2, 3 ч.6 ст .126 Земельного кодексу України на державному акті про право власності на земельну ділян ку нотаріус, який посвідчує (в идає) документ, та орган, який здійснює державну реєстраці ю прав на нерухоме майно та їх обмежень, роблять відмітку п ро відчуження земельної діля нки із зазначенням документа , на підставі якого відбулося відчуження. Орган, який здійс нює реєстрацію прав на нерух оме майно та їх обмежень, роби ть відмітку про реєстрацію п рав на земельну ділянку на пі дставі документа про її відч уження, складеного та посвід ченого в порядку, встановлен ому законом, протягом 14 календ арних днів з дня подання до ць ого органу зазначеного докум ента. Забороняється вимагати для здійснення відмітки та д ержавної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обмежен ь документи, не передбачені ц ією статтею.
Так, відповідно до п.12 дого вору купівлі-продажу земельн ої ділянки від 01.09.2009р., зареєстр ованим в реєстрі за №2383, право в ласності на земельну ділянку виникло у Покупця 14.09.09р. з момен ту державної реєстрації цьог о права. Дана обставина підтв ерджується відміткою на держ авному акті, яка здійснена уп равлінням Держкомзему в Тисм еницькому районі 14.09.2009р. за №312010350 008001.
В статті 15 Закону України „П ро плату за землю” від 03.07.1992р. №253 5-ХІІ, із змінами і доповненням и передбачено, що власники зе млі та землекористувачі спла чують земельний податок, а та кож орендну плату за земельн і ділянки державної та комун альної власності з дня виник нення права власності або пр ава користування земельною д ілянкою. У разі припинення пр ава власності або права кори стування земельною ділянкою податок, а також орендна плат а за земельні ділянки держав ної та комунальної власності сплачується за фактичний пе ріод перебування землі у вла сності або користуванні у по точному році.
Відповідно до п.8 договору к упівлі-продажу земельної діл янки від 01.09.2009р. Покупець зобов' язаний, з моменту набуття пра ва власності на земельну діл янку за цим договором сплачу вати земельний податок в роз мірах і порядку, передбачени х чинним законодавством Укра їни про плату за землю.
Із вищенаведеного вбачаєт ься, що станом на 14.09.2009року відп овідач був звільнений від об ов' язку сплачувати плату за землю, про що 07.10.09р. повідомив п озивача, подавши декларацію з уточнюючим розрахунком, зм еншивши свої податкові зобов ' язання, визначені з розрах унку на 2009 рік.
Відповідно до ст.17 Закону Ук раїни «Про плату за землю»по даткове зобов' язання по зем ельному податку, а також по ор ендній платі за землі держав ної та комунальної власності , визначене у податковій декл арації на поточний рік, сплач ується рівними частками влас никами та землекористувачам и земельних ділянок за місце знаходженням земельної діля нки за базовий податковий (зв ітний) період, який дорівнює к алендарному місяцю, щомісячн о протягом 30 календарних днів , наступних за останнім кален дарним днем звітного (податк ового) місяця.
Згідно із п.п. 6.2.1 п. 6.2 Закону України «Про порядок погашен ня зобов' язань платників по датків перед бюджетами та де ржавними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2000року (надалі Закон) у разі коли платник податків н е сплачує узгоджену суму под аткового зобов' язання в уст ановлені строки, податковий орган надсилає такому платни ку податків податкові вимоги . Податкові вимоги також надс илаються платникам податків , які самостійно подали подат кові декларації, але не погас или суму податкових зобов' я зань у встановлені законом с троки, без попереднього напр авлення (вручення) податково го повідомлення (абз. 2 п.п.6.2.2).
Як свідчать обставини спр ави, відповідач погасив пода тковий борг із земельного по датку, визначений станом на 06. 10.2009р. в другій податковій вимо зі від 06.10.2009р. №2/202 в розмірі 16243,53грн ., що підтверджується платіжн им дорученням №164 від 12.10.2009р., ная вним в матеріалах справи.
Відповідно до п.п. 5.3.1 ст. 5 За кону платник податків зобов' язаний самостійно сплатити с уму податкового зобов' язан ня зазначену у поданій ним по датковій декларації, протяго м десяти календарних днів, на ступних за останнім днем від повідного граничного строку , передбаченого підпунктом 4.1. 4. пункту 4.1. статті 4 цього Закон у для подання податкової дек ларації.
Твердження позивача, що в ідповідач самостійно узгоди в суму податкового зобов' яз ання подавши уточнюючу декла рацію від 07.10.2009р. суд вважає без підставними, з огляду на те, що визначений позивачем, стано м на 06.10.2009 року податковий борг відповідачем був погашений в повному обсязі 12.10.2009року, а под ані 07.10.2009 року уточнюючі показн ики, пов' язані з припинення м права власності на земельн у ділянку, призвели виключно до зменшення податкових зоб ов' язань.
Узгоджена сума податково го зобов' язання, не сплачен а платником податків у строк и, визначені статтею 5 Закону, визнається сумою податковог о боргу платника податків (п.п .5.4.1. п.5.4.ст.5 Закону).
Прийняття позивачем пода ткових повідомлень-рішень на підставі складених актів не виїзних камеральних перевір ок в період з жовтня 2009 року по лютий 2010 року, які не надсилали сь відповідачу, не можуть вва жатись належним доказом наяв ності в останнього податково го боргу, оскільки не пройшли належну процедуру узгодженн я сум податкових зобов' язан ь, передбачену статтею 5 Закон у (№2181), що підтверджується мате ріалами справи.
За наведених обставин і п равових норм, суд не вбачає пі дстав для задоволення позовн их вимог.
На підставі ст. 12 4 Конституції України, керуюч ись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адмініс тративного судочинства Укра їни, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позов у відмовити.
Постанова може бути оска ржена в апеляційному порядку . Відповідно до статті 186 Кодек су адміністративного судочи нства України про апеляційн е оскарження постанови подає ться заява протягом 10 днів з д ня складення постанови в пов ному обсязі. Апеляційна скар га на постанову суду першої і нстанції подається протягом 20 днів після подання заяви пр о апеляційне оскарження. Якщ о постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк пода ння заяви про апеляційне оск арження обчислюється з дня о тримання нею копії постанови . Заява про апеляційне оскарж ення та апеляційна скарга по даються до Львівського апеля ційного адміністративного с уду через Івано-Франківський окружний адміністративний с уд.
Відповідно до статті 254 Коде ксу адміністративного судоч инства України постанова су ду набирає законної сили піс ля закінчення 10-денного строк у подання заяви про апеляцій не оскарження, якщо таку заяв у не було подано. Якщо було под ано заяву про апеляційне оск арження, але апеляційна скар га не була подана у 20-денний ст рок, постанова набирає закон ної сили після закінчення ць ого строку. У разі подання апе ляційної скарги постанова, я кщо її не скасовано, набирає з аконної сили після закінченн я апеляційного розгляду спра ви.
Суддя (підпис) Тимощук О.Л.
Постанова складена в повн ому обсязі 23.06.2010 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2010 |
Оприлюднено | 03.08.2010 |
Номер документу | 10538379 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Тимощук О.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні