Справа № 145/1722/21
Провадження № 2-о/145/52/2022
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" липня 2022 р. смт. Тиврів
Тиврівський районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Вальчука В. В. ,
при секретарі Крикливій М.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи Тиврівська селищна рада Вінницького району Вінницької області, ОСОБА_2 про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини,
В С Т А Н О В И В :
Заявниця вказує на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її бабуся ОСОБА_3 .
Після її смерті відкрилася спадщина, до складу якої входить земельна ділянка, кадастровий номер 0524583400:01:001:0190, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Краснянківської сільської ради Тиврівського району Вінницької області, житловий будинок 1960 року забудови та присадибна земельна ділянка 0,60 га, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .
29.09.2021 року вона звернулася до приватного нотаріуса Вінницького районного нотаріального округу Вінницької області Смоляк Людмили Станіславівни з заявою про отримання свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_3 , однак нотаріус відмовила їй у вчиненні такої нотаріальної дії, про що винесла постанову. Дана постанова мотивована тим, що вона в строк до шести місяців не звернулася до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, проте повинна була це зробити, оскільки реєстрація її проживання не була у будинку бабусі. Також, в постанові нотаріусом було роз`яснено їй право звернення з заявою до суду про встановлення факту постійного проживання з померлою на день смерті.
Також, у вище вказаній постанові зазначено, що спадкова справа щодо майна померлої ОСОБА_3 не заводилася. Отже, вона, ОСОБА_1 , є спадкоємцем померлої.
Сестра заявниці ОСОБА_2 як інший спадкоємець після смерті ОСОБА_3 визнає вимоги ОСОБА_1 та не заперечує проти їх задоволення.
Відтак, заявниця просить встановити факт постійного проживання ОСОБА_1 разом зі спадкодавцем ОСОБА_3 в будинку АДРЕСА_2 .
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена в установленому законом порядку, подала суду заяву, в якій просить справу розглянути у її відсутності.
Представник заінтересованої особи Тиврівської селищної ради в судове засідання не з`явився, згідно заяви просить справу слухати у її відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.
Заінтересована особа ОСОБА_2 в судове засідання не з`явилась, подала суду заяву, в якій вказує, що вона є рідною сестрою заявниці, ІНФОРМАЦІЯ_2 помер їх батько ОСОБА_4 , в зв`язку з цією обставиною, їх бабуся ОСОБА_3 злягла, вона потребувала допомоги, оскільки не могла принести в будинок води та приготувати собі їжу. Тому вона підтверджує те, що сестра ОСОБА_5 її доглядала до настання смерті. Заявлені вимоги визнає та не заперечує щодо їх задоволення.
Згідно ч.3ст.211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Частиною 1ст.223 ЦПК Українивстановлено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, суд вважає, що справу можливо розглянути без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Вивчивши та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 , що стверджується її свідоцтвом про смерть (а.с. 5).
Після її смерті відкрилася спадщина, до складу якої входить земельна ділянка, кадастровий номер 0524583400:01:001:0190 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с. 6-9), що розташована на території Краснянківської сільської ради Тиврівського району Вінницької області, житловий будинок 1960 року забудови та присадибна земельна ділянка 0,60 га, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .
Позивачка звернулася до приватного нотаріуса Вінницького районного нотаріального округу Вінницької області Смоляк Людмили Станіславівни з заявою про отримання свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_3 , однак нотаріус відмовила їй у вчиненні такої нотаріальної дії, про що 29.09.2021 року винесла постанову № 312/02-31 (а.с. 15).
Дана постанова мотивована тим, що вона в строк до шести місяців не звернулася до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, проте повинна була це зробити, оскільки реєстрація її проживання не була у будинку бабусі. Також, в постанові нотаріусом було роз`яснено їй право звернення з заявою до суду про встановлення факту постійного проживання з померлою на день смерті.
Також, у вище вказаній постанові зазначено, що спадкова справа щодо майна померлої ОСОБА_3 не заводилася.
Факт, що ОСОБА_1 проживала разом зі спадкодавцем ОСОБА_3 стверджується довідкою Хижинецької сільської ради Сокиринської об`єднаної громади Вінницького району Вінницької області № 1497 від 01.09.2017 року (а.с. 13).
Згідно ч.3 ст 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо в установлений ст. 1270 ЦК України строк не відмовився від її прийняття. Отже вважається такою, що прийняла спадщину після смерті ОСОБА_3 , так як на час відкриття спадщини проживала разом з спадкодавцем і вона від спадщини не відмовилася.
Спадкоємиця, яка б мала право на обов"язкову частку у спадщині після смерті ОСОБА_3 - зацікавлена особа ОСОБА_2 заявлені вимоги визнає та не заперечує проти їх задволення.
У відповідності з ч.2 ст.315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Враховуючи вищенаведене суд приходить до висновку, що факт, який просить встановити заявниця знайшов своє підтвердження в ході розгляду справи, а тому заявлені вимоги задовольняє в повному об`ємі.
Керуючись ст.ст. ст.ст. 76-80, 89, 211, 223, 247, 263 - 265, 271 - 273, 315, 319, 354, 355 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 задоволити повністю.
Встановити факт постійного проживання ОСОБА_1 разом зі спадкодавцем ОСОБА_3 в будинку АДРЕСА_2 до дня її смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 .
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апелНа рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч.2 ст.358 ЦПК України.
Суддя Вальчук В. В.
Суд | Тиврівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.07.2022 |
Оприлюднено | 29.07.2022 |
Номер документу | 105459247 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Тиврівський районний суд Вінницької області
Вальчук В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні