Справа № 471/337/22
Провадження №1-кс/471/92/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" липня 2022 р.
Слідчий суддя Братського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ ВП № 1 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області про надання тимчасового доступу до речей та документів за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022152040000034 від 20.06.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України,
ВСТАНОВИВ:
До Братського районного суду Миколаївської області надійшло клопотання старшого слідчого СВ ВП № 1 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області про надання тимчасового доступу до документів за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022152040000034 від 20.06.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.
Клопотання мотивоване тим, що 17.12.2021 року між комунальною установою « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в особі директора ОСОБА_4 та товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в особі ОСОБА_5 укладено договір підряду № 306, відповідно до якого, підрядник зобов`язується у жовтні-грудні 2021 року, на власний ризик, своїми силами і засобами, але матеріальними ресурсами Замовника виконати роботи: Найменування робіт: поточний ремонт огорожі ІНФОРМАЦІЯ_3 і здати закінчені роботи в порядку і строк встановлений цим Договором, а Замовник зобов`язується прийняти закінчені роботи і оплатити їх. Ціна цього Договору становить 47 569 грн. 36 коп. (сорок сім тисяч п`ятсот шістдесят дев`ять гривень 13 коп.) без ПДВ. (п. 3.1. Договору підряду 306). Строк виконання робіт становить з дати підписання договору до 30.11.2021р.
Також встановлено, що 23.12.2021 КУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » здійснено розрахунок за виконану роботу по поточному ремонту огорожі ІНФОРМАЦІЯ_3 в сумі 47 569, 36 грн. Однак, на сьогоднішній день роботи по поточному ремонту огорожі ІНФОРМАЦІЯ_3 в повному обсязі не виконано, хоча розрахунок за виконану роботу виконано в повному обсязі.
Таким чином, в діях посадових осіб КУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.
В зв`язку з викладеним, у кримінальному провадженні виникла необхідність в тимчасово доступі та вилученні оригіналів наказів про преміювання працівників КУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за 2021 рік для проведення почеркознавчої експертизи.
Оскільки зазначені документи перебувають у володінні КУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » і містять охоронювану законом конфіденційну інформацію, отримати її в інший спосіб, ніж через дозвіл суду на тимчасовий доступ до неї, не можливо.
Під час судового засідання прокурор підтримала клопотання, додатково зазначила, що в зв`язку з необхідністю проведення почеркознавчої експертизи документів, 28.07.2022 року прокурором прийнята постанова про отримання експериментальних зразків підпису підозрюваної ОСОБА_4 . Окрім експериментальних зразків підпису, експерту необхідно що вільні та умовно-вільні зразки у кількості не менше 10-15 зразків. Підозрювана ОСОБА_4 обіймає посаду начальника комунальної установи, її обов`язками передбачено видання наказів про преміювання працівників установи. Отже, відповідно накази про преміювання містять її підпис, тому слідчий звернувся до суду з відповідним клопотання.
Дослідивши матеріали клопотання слідчого та додані до клопотання документи слідчий суддя вважає за можливе задовольнити клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів з огляду на таке.
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, що відповідає п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України.
Згідно з пунктом 1.1. глави 1 розділу 1 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерством юстиції України від 08.10.1998 № 53/5 основним завданням почеркознавчої експертизи є ідентифікація виконавця рукописного тексту, обмежених за обсягом рукописних записів (буквених та цифрових) і підпису. Цією експертизою вирішуються і деякі неідентифікаційні завдання (установлення факту виконання рукопису під впливом будь-яких (природних, штучних) збиваючих факторів; у незвичних умовах або в незвичайному стані виконавця, навмисно зміненим почерком, з наслідуванням почерку іншої особи; визначення статі виконавця, а також належності його до певної групи за віком тощо).
Для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.
Також на підставі пунктом 1.3. глави 1 розділу 1 вищевказаної Інструкції для проведення досліджень орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) надати експерту вільні, умовно-вільні та експериментальні зразки почерку (цифрових записів, підпису) особи, яка підлягає ідентифікації.
Вільними зразками є рукописні тексти, рукописні записи (буквені та цифрові), підписи, достовірно виконані певною особою до відкриття кримінального провадження, провадження в справах про адміністративні правопорушення, цивільних, адміністративних чи господарських справах і не пов`язані з їх обставинами; умовно-вільними є зразки почерку, виконані певною особою до відкриття провадження у справі, але пов`язані з обставинами цієї справи, або виконані після відкриття провадження у справі, але не в зв`язку з її обставинами; експериментальні зразки почерку - це такі, що виконані за завданням органу (особи), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), у зв`язку з призначенням даної експертизи.
Ч. 5 ст. 132 КПК України встановлено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Виходячи зі змісту вимог ч. 2 п. 5 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним з таких заходів забезпечення є тимчасовий доступ до речей і документів.
Частиною 1 ст. 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомлюватися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до приписів ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні певної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Вивчивши матеріали клопотання, вважаю доведеним наявність достатніх підстав вважати, що для встановлення об`єктивної істини в справі є необхідність отримання тимчасового доступу до оригінали документів, що перебувають у володінні службових осіб Комунальної установи « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Братської селищної ради Вознесенського району Миколаївської області, а саме наказів про преміювання працівників КУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за 2021 рік.
Вищезазначені обставини є підставою для задоволення клопотання.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-165 КПК України, слідчий суддя
ухвалив:
Клопотання старшого слідчого СВ ВП № 1 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області про надання тимчасового доступу до речей та документів - задовольнити.
Надати у кримінальному провадженні №42022152040000034 від 20.06.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України старшому слідчому СВ ВП № 1 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_6 , старшому слідчому СВ ВП № 1 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_7 , слідчому СВ ВП № 1 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_8 , заступнику начальника СВ ВП № 1 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_9 , начальнику СВ ВП № 1 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_10 тимчасовий доступ та можливість вилучити оригінали документів, що перебувають у володінні службових осіб Комунальної установи « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Братської селищної ради Вознесенського району Миколаївської області, розташованого по АДРЕСА_1 , а саме:
- накази про преміювання працівників КУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за 2021 рік.
Такий дозвіл слід надати строком на один місяць з дня винесення ухвали.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали проголошено 29.07.2022 року о 10:45 год.
Слідчий суддя ОСОБА_1 ,
Суд | Братський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 28.07.2022 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 105479778 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Братський районний суд Миколаївської області
Гукова І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні