Ухвала
від 20.07.2022 по справі 463/2408/22
ЛИЧАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа №463/2408/22

Провадження №1-кс/463/3783/22

У Х В А Л А

про арешт майна

20 липня 2022 року слідчий суддя Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання заступник начальника другого відділу процесуального керівництва першого управління організації і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях органів Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про арешт майна, -

встановив:

прокурор у зв`язку з проведенням досудового розслідування у кримінальному провадженні №62022000000000160 від 04.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст. 110-2, ч. 3 ст. 436-2, ч.3 ст.209 КК України, звернувся до слідчого судді Личаківського районного суду м.Львова з клопотанням про накладення арешту на належне ОСОБА_4 нерухоме майно: 1. Нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 ; 2. Нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 ; 3. Нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 ; 4. Нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 ; 5. Нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 ; 6. Нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 ; 7. Нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 ; 8. Майновий комплекс « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_2 ; заборонити державним реєстраторам, приватним нотаріусам, торгівельним та аукціонним майданчикам, аукціонам, біржам, службовим особам Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного банку України вчиняти будь-які дії, пов`язані із відчуження, поділом, зміною власника та користувача майна, передачею майна в користування (в тому числі безоплатно), передачею його на баланс, внесення до статутного капіталу, третіх осіб; заборонити реєстраторам, державним та приватним нотаріусам, торгівельним та аукціонним майданчикам, аукціонам, біржам, службовим особам Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного банку України вчиняти будь-які дії, пов`язані із відчуження, поділом, зміною власника та користувача майна, передачею майна в користування (в тому числі безоплатно), передачею його на баланс, внесення до статутного капіталу, третіх осіб, перетину державного кордону на вказаному транспортному засобі або його транспортування за межі України, без дозволу прокурора у кримінальному провадженні, з числа прокурорів групи прокурорів.

Клопотання обґрунтовує тим, що слідчими другого відділу слідчого управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62022000000000160 від 04.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 110-2, ч. 3 ст. 436-2, ч.3 ст.209 КК України.

Відповідно до наказу Державного бюро розслідувань № 121-ДСК від 04.03.2022 другий відділ Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань дислокується за адресою: вул. М. Кривоноса, 6, м. Львів, що знаходиться під юрисдикцією Личаківського районного суду міста Львова.

Верховною Радою України, з урахуванням Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, прийнято Закон України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об`єктів права власності Російської Федерації та її резидентів» (далі Закон), який визначає правові засади примусового вилучення з мотивів суспільної необхідності (включаючи випадки, за яких це настійно вимагається військовою необхідністю) об`єктів права власності Російської Федерації як держави, яка почала повномасштабну війну проти України, та її резидентів.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону Російська Федерація - держава, яка рішенням Верховної Ради України відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 3314 «Визначення агресії» від 14 грудня 1974 року визнана державою-агресором і здійснює збройну агресію проти України; резиденти - юридичні особи (їх філії, представництва), що здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства України на території України, засновником (учасником, акціонером) або бенефіціаром яких прямо або опосередковано є Російська Федерація та/або у яких Російська Федерація прямо або опосередковано чи юридичні особи, засновником (учасником, акціонером) або бенефіціаром яких є Російська Федерація та/або у яких Російська Федерація прямо або опосередковано має частку у статутному (складеному) капіталі, акції, паї, інше членство (участь у будь-якій формі) у юридичній особі.

В ході здійснення досудового розслідування встановлено, що на території України здійснюють господарську діяльність юридичні особи, кінцевими бенефіціарами яких прямо або опосередковано є Російська Федерація та/або громадяни Російської Федерації, а також особи, які не є громадянами Російської Федерації, але мають найбільш тісний зв`язок з Російською Федерацією, які шляхом отримання прибутку від діяльності вказаних підприємств здійснюють фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, що призвели до інших тяжких наслідків.

В ході досудового розслідування встановлено групу осіб причетних до незаконної діяльності пов`язаної з фінансуванням не визнаної «Донецької народної республіки», виводу грошових коштів до Російської Федерації з території України, а також ведення бізнесу на території окупованого Криму, зокрема громадянином ОСОБА_4 та особами, пов`язаних із ним родинними та довіреними відносинами.

Встановлено, що ОСОБА_4 , з метою укриття своїх доходів, отриманих від діяльності юридичних осіб на тимчасово окупованій території АР Крим та Донецької області, а також сплати податків до державного бюджету Російської Федерації та представникам т.з. «ДНР» з метою уникнення відповідальності згідно із діючим законодавством України, зареєстрував на членів своєї родини та довірених осіб юридичні особи які здійснюють діяльність на тимчасово окупованій території АР Крим, а також на тимчасово окупованій території Донецької області, а саме: ООО «Гарант-СН» ОГРН 1149102092700, ООО «Уран» ОГРН 1159102023827, ООО «Крым-Балтика» ОГРН 1159102028524, ТОВ «Горлівська паперова фабрика» код 33527526.

Крім того, ОСОБА_4 має тісні зв`язки із Головою тимчасово окупованої АР Крим ОСОБА_5 , із яким мають спільний проект та здійснюють здачу в оренду приміщень в бізнес-центрі «Berg» який розташований в м. Сімферополь.

У підтвердження зв`язку ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , свідчить і те, що згідно державного реєстру довіреностей ОСОБА_6 пн НОМЕР_1 (дружина ОСОБА_5 ), 14.05.2007 надавала довіреність на право користування транспортним засобом ОСОБА_4 .

Також встановлено зв`язок ОСОБА_4 з діяльністю ТОВ «Горлівська паперова фабрика» код 33527526 та ТОВ «Благодійний Союз(БС)», яка здійснює діяльність на окупованій території України та сплачує податки до бюджету невизнаної «Донецької Народної республіки», чим фактично фінансує незаконні збройні терористичні угрупування. На даний час директор вказаного товариства ОСОБА_7 , засновник ТОВ «Феліндако ЛТД», яке згідно реєстру довіреностей видало довіреності громадянину ОСОБА_4 на представництво інтересів останньої, що свідчить про контроль ОСОБА_4 над ТОВ «Горлівська паперова фабрика».

Одночасно встановлено, що підпорядковані ОСОБА_4 особи (керівники підприємств, засновниками у яких є ОСОБА_4 та члени його родини), а також засновники підприємств, підконтрольних ОСОБА_4 неодноразово перетинали кордон в напрямку АР Крим, в деяких випадках одночасно з юристом ОСОБА_4 ОСОБА_8 ,ретинаючи кордон всього на декілька годин, що може свідчити про робочі поїзки останніх до Ар Крим, де ОСОБА_4 веде бізнес.

З метою прикриття своєї злочинної діяльності, ОСОБА_4 веде свою господарську діяльність через підприємства, які зареєстровані на території Російської Федерації, в тому числі на тимчасово окупованій території АР Крим, які зареєстровані на сина ОСОБА_4 - ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

На території України в ОСОБА_4 діє ряд підприємств, які належать або керуються підконтрольними останньому особами, зокрема: ТОВ «Схід-Агротрейд», ТОВ «Благодійний Союз (БС)», ТОВ «Квагі», ТОВ «Агро-Цвіт-2012», ТОВ «Агроекспертсервіс», ТОВ «Інвестбудагро», Асоціація «Сільськогосподарських виробників «Чудин», ТОВ «Центр розвитку тваринництва», Партія захисників вітчизни, Кримська республіканська організація всеукраїнської ГО «Союз споживачів України», ТОВ «Горлівська паперова фабрика»; ТОВ «ФАРСІКОН».

Таким чином, зважаючи на вищевикладені обставини, на теперішній час вбачаються достатні підстави дійти висновку про вчинення злочину, передбаченого ч. 4 ст. 110-2, ч. 3 ст. 436-2 КК України, а також вчинення ОСОБА_4 злочину, передбаченого ч. 3 ст. 209 КК України в частині легалізації доходів, отриманих на тимчасово окупованих територіях України та надання цим коштам законного вигляду нібито від здійснення господарської діяльності на території України.

Під час досудового розслідування встановлено, що для проведення незаконної діяльності ОСОБА_4 використовуються вказані у клопотанні об`єкти нерухомого майна.

В ході проведених обшуків вищевказаного нерухомого майна у кримінальному провадженні віднайдено предмети, речі і документи, що свідчать про оперативне управління ОСОБА_4 підприємствами, розташованими на території АР Крим та Донецької області, а також здачу в оренду нерухомості в АР Крим із сплатою податків і зборів окупаційній владі.

Метою накладення арешту є необхідність збереження речових доказів, оскільки за відсутності відповідного обтяження зазначені об`єкти можуть бути вільно відчужені власником чи будь-яким його представником, в той час як такі постановою прокурора від 14.07.2022 визнані речовими доказами та за відсутності арешту можуть бути безперешкодно знищені або перетворені, що знівелює їх доказове значення як приміщень, в яких безпосередньо велася незаконна діяльність, тому просить клопотання задовольнити.

Прокурор в судове засідання не з`явився, разом з тим подав заяву про розгляд клопотання без його участі та просив таке задовольнити.

Відповідно до ч.1, 2 ст.172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання. Клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Згідно з ч.4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши представлені матеріали клопотання, слідчий суддя встановив наступне.

Офісом Генерального прокурора здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 62022000000000160 від 04.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 110-2, ч. 3 ст. 436-2, ч.3 ст.209 КК України, що перебуває у проваджені слідчих другого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань, місцем здійснення досудового розслідування кримінальних проваджень якими з 01.03.2022 на період воєнного стану в Україні до окремого наказу Державного бюро розслідувань визначено Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Львові.

Відповідно до ч.1-3, 10 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Відповідно до ч.1 ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Враховуючи вищенаведене, оскільки прокурором наведено обставини, які дають достатні підстави вважати, що вказане у клопотанні майно, яке постановою прокурора від 14.07.2022 визнано речовими доказами, відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України, так як може бути використане як доказ факту і обставин вчинення кримінального правопорушення, а тому слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити

Керуючись вимогами ст.ст.170-173, 309, 395 КПК України, -

постановив:

клопотання задовольнити.

Накласти арешт на належне ОСОБА_4 нерухоме майно:

1. Нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 ;

2. Нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 ;

3. Нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 ;

4. Нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 ;

5. Нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 ;

6. Нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 ;

7. Нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 ;

8. Майновий комплекс « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_2 .

Заборонити державним реєстраторам, приватним нотаріусам, торгівельним та аукціонним майданчикам, аукціонам, біржам, службовим особам Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного банку України вчиняти будь-які дії, пов`язані із відчуження, поділом, зміною власника та користувача майна, передачею майна в користування (в тому числі безоплатно), передачею його на баланс, внесення до статутного капіталу, третіх осіб.

Заборонити реєстраторам, державним та приватним нотаріусам, торгівельним та аукціонним майданчикам, аукціонам, біржам, службовим особам Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного банку України вчиняти будь-які дії, пов`язані із відчуження, поділом, зміною власника та користувача майна, передачею майна в користування (в тому числі безоплатно), передачею його на баланс, внесення до статутного капіталу, третіх осіб.

Ухвала про арешт майна виконується негайно прокурором або слідчим з письмовим повідомленням заінтересованих осіб.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудЛичаківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення20.07.2022
Оприлюднено15.05.2024
Номер документу105538319
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —463/2408/22

Ухвала від 02.07.2024

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Романюк М. Ф.

Ухвала від 02.07.2024

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Романюк М. Ф.

Ухвала від 27.03.2024

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Гончарук Л. Я.

Ухвала від 13.03.2024

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Головатий Р. Я.

Ухвала від 07.03.2024

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Головатий Р. Я.

Ухвала від 26.02.2024

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Головатий Р. Я.

Ухвала від 02.02.2024

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Головатий Р. Я.

Ухвала від 02.01.2024

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Головатий Р. Я.

Ухвала від 26.09.2023

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Головатий Р. Я.

Ухвала від 26.09.2023

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Головатий Р. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні