ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
27.07.2022Справа № 910/6409/22
Суддя Літвінова М.Є., розглянувши
позовну заяву Керівника Бердичівської окружної прокуратури Житомирської області в інтересах держави в особі
1. Бердичівської спеціальної школи Житомирської обласної ради
2. Житомирської обласної ради
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Газпромпостач"
про стягнення 179 555,36 грн
ВСТАНОВИВ:
Керівник Бердичівської окружної прокуратури Житомирської області в інтересах держави в особі 1. Бердичівської спеціальної школи Житомирської обласної ради та 2. Житомирської обласної ради до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Газпромпостач" про стягнення 179 555,36 грн.
Дослідивши подані матеріали, суд дійшов до висновку, що вказаний позов підлягає залишенню без руху, оскільки позовну заяву подано без додержання вимог п. 1 ч. 1 ст. 164 , ч.2 ст. 164 та ч. 5 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Частиною 5 статті 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви, підписаною представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Відповідно до вимог частини 2 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадови особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 3 статті 3 Господарського процесуального кодексу України судочиноство у господарських справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Так, 15 липня 2015 року набрав чинності Закон України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 2 Закону № 1697-VII на прокуратуру покладається функція щодо представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених цим Законом.
За змістом частин 1 та 2 статті 12 Закону № 1697-VII у системі прокуратури України діють окружні прокуратури, перелік та територіальна юрисдикція яких визначається наказом Генерального прокурора. Утворення, реорганізація та ліквідація окружних прокуратур, визначення їхньої компетенції, структури і штатного розпису здійснюються Генеральним прокурором. Окружну прокуратуру очолює керівник окружної прокуратури, який має першого заступника та не більше двох заступників.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 13 Закону № 1697-VII керівник окружної прокуратури представляє окружну прокуратуру у зносинах з органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, особами, підприємствами, установами та організаціями.
Як вбачається з поданих матеріалів, позовну заяву підписано Шпак Віталієм, як керівником Бердичівської окружної прокуратури, однак, жодних документів на підтвердження повноважень Шпак Віталія як керівника Бердичівської окружної прокуратури, що в силу приписів Закону України "Про прокуратуру" надає право на представництво інтересів окружної прокуратури в суді, матеріали позовної заяви не містять.
Крім того, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 статті 172 ГПК України встановлено, що позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Абзацом 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року № 270 (далі - Правила) передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Згідно з пунктами 59, 61 Правил внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Так, до матеріалів позовної заяви долучено тільки описи вкладення у цінні листи від 20.07.2022 без розрахункового документу, виданого поштовим відділенням, на підтвердження отримання послуг зв`язку.
Крім того, у наданих Прокурором описах вкладення в цінний лист не зазначено номерів поштових відправлень, а тому надані Прокурором накладні від 20.07.2022 не підтверджують направлення на адресу позивачів та відповідача позовної заяви з додатками, не є належними доказами.
Отже, суд дійшов висновку, що всупереч наведеним вище вимогам, до позовної заяви не додано всіх необхідних доказів на підтвердження надіслання на адресу позивачів та відповідача копії позовної заяви з доданими до неї документами листом з описом вкладення.
За змістом ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного та керуючись ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви:
- надання до суду оригіналів описів вкладення у цінний лист з номером поштового відправлення та оригіналу розрахункових документів, виданих поштовим відділенням на підтвердження отримання послуг зв`язку, в якості доказу надіслання на адресу позивачів та відповідача копії позовної заяви №50-90-1887 від 18.07.2022 та всіх доданих до позовної заяви документів;
- надання до суду документу (документів), що підтверджують повноваження Віталія Шпак як керівника Бердичівської окружної прокуратури Житомирської області.
3. Встановити строк для усунення недоліків протягом 10 (десяти) днів з дня вручення даної ухвали.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
СуддяМ.Є. Літвінова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2022 |
Оприлюднено | 05.08.2022 |
Номер документу | 105571066 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Літвінова М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні