ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
"05" серпня 2022 р. м. Житомир Справа № 906/560/22
Господарський суд Житомирської області у складі судді Прядко О.В.,
розглянувши матеріали позовної заяви
Житомирського обласного центру зайнятості в особі Коростишівської районної філії Житомирського обласного центру зайнятості
до Житомирської обласної прокуратури
про стягнення 53506,34 грн,
ВСТАНОВИВ:
Житомирський обласний центр зайнятості в особі Коростишівської районної філії Житомирського обласного центру зайнятості звернувся до Господарського суду Житомирської області з позовом до Житомирської обласної прокуратури про стягнення коштів, виплачених як допомога по безробіттю, у розмірі 53506,34 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що наказом Житомирської обласної прокуратури від 07.04.2022 №54к поновлено на посаді прокурора Коростишівської місцевої прокуратури Житомирської області за рішенням Житомирського окружного адміністративного суду у справі №240/35874/21 від 05.04.2022 Сенька В.О., якому було виплачено матеріальне забезпечення на випадок безробіття.
Оглянувши зміст позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява відповідає вимогам, викладеним у ст.ст.162, 164, 172 ГПК України, а подані матеріали є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.
За змістом ч.1 ст.176 ГПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
За таких обставин, суд дійшов висновку про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.176 ГПК України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій, зокрема, зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Частиною 3 ст.12 ГПК України передбачено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. (ч.5 ст.12 ГПК України).
За змістом ч.ч.1, 2 ст.247 ГПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
За змістом позовної заяви, предметом спору є стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 53506,34 грн, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а характер спірних правовідносин і предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи. Сторони не позбавлені можливості викласти всі свої заперечення письмово та долучити докази до матеріалів справи з дотриманням визначених судом строків.
Відповідно до ч.5 ст.252 ГПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням сторін.
Враховуючи викладене, суд вважає за доцільне здійснювати розгляд цієї справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Керуючись ст.ст. 12, 176, 234, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2.Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
3. Роз`яснити відповідачу право для подачі відзиву на позовну заяву протягом 15 днів з дня вручення цієї ухвали (ч.1 ст.251 ГПК України).
У разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами, відповідно до ч.9 ст.165, ч.2 ст.178 ГПК України.
4. Встановити позивачу строк для подачі відповіді на відзив з доданими до неї документами - три дні з дня отримання відзиву.
5. Встановити відповідачу строк для подачі заперечень на відповідь на відзив з доданими до них документами - три дні з дня отримання відповіді на відзив.
6. Роз`яснити учасникам, що відзив, відповідь на відзив, заперечення, пояснення третьої особи мають відповідати вимогам ст.ст.165 - 168 ГПК України.
Звернути увагу, що копії письмових заяв та доказів слід завчасно надіслати іншим учасникам справи, докази такого надіслання надати суду.
7. Роз`яснити сторонам, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч.7 ст.252 ГПК України).
8. Роз`яснити учасникам справи, що процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі (ч.3 ст.252 ГПК України).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Прядко О.В.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/
Друк:
1 - у справу;
2 - позивачу (рек) + zhitom@ocz.ic.zt.ua; ІНФОРМАЦІЯ_1;
3 - відповідачу (рек) + ІНФОРМАЦІЯ_2
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2022 |
Оприлюднено | 08.08.2022 |
Номер документу | 105592759 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Прядко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні