КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №2-1923/10
Провадження № 2-п/552/15/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.08.2022 року Київський районний суд м.Полтави в складі:
Головуючого судді Турченко Т.В.
При секретарі Сороці Є.С.
За участю адвоката Кравець В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Полтаві заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Лебітех» про перегляд заочного рішення,-
В С Т А Н О В И В:
21.06.2022року доКиївського районногосуду м.Полтавина підставіпостанови ВерховногоСуду Україниу складіколегії суддівПершої судовоїпалати Касаційногоцивільного суду від 07.06.2022 року та розпорядження Верховного Суду від 08.03.2022 року №2/0/9-22 "Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану" відповідно до частини сьомої статті 147 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", враховуючи неможливість судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану, змінено територіальну підсудністьсудових справОрджонікідзевського районногосуду м.Харкована Київськийрайонний судм.Полтави.Надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Лебітех» про перегляд заочного рішення.
Суд, заслухавши представника ТОВ «Лебітех» адвоката Кравець ВМ., представника ПАТ АБ «Укргазбанк» в особі Харківської філії АБ «Укргазбанк» за дорученням Невечерова Д.В., вивчивши та дослідивши матеріали цивільної справи №2-1923/10, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.284ЦПК України заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Відповідно до ст. 289 ЦПК України, заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Відповідно до ст. 228 ЦПК України, положення якої регламентували порядок і строк подання заяви про перегляд заочного рішення на час ухвалення рішення, заява про перегляд заочного рішення мала була подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
З матеріалів цивільної справи слідує, що ухвалою суду від 10 грудня 2010 року постановленою за результатами розгляду заяви відповідача ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення по вказаній справі, поданої 17.11.2010 року, відмовлено в перегляді заочного рішення.
Ухвалою апеляційного суду Харківської області від 29 березня 2011 року заочне рішення Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 18 жовтня 2010 року залишено без змін.
На виконання заочного рішення Орджонікідзевського районного суду м.Харкова від 18 жовтня 2010 року, 13 вересня 2013 року було видано виконавчий лист про звернення стягнення на предмет іпотеки нежитлову будівлю літ. Р-4, загальною площею 1079,7 кв. м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , що належить ТОВ «Лабітех».
Відповідно до постанови приватного виконавця виконавчого округу Харківської області Бабенко Д.А. від 21 лютого 2020 року виконавче провадження закінчено, у зв`язку із реалізацією 14 лютого 2020 року предмету іпотеки, що належить боржнику ТОВ «Лабітех».
Одночасно з заявою про перегляд заочного рішення Товариства з обмеженою відповідальністю «Лебітех» звернулося з заявою про поновлення пропущеного строку на подання заяви про перегляд заочного рішення.
Відповідно до ч.3 ст. 287 ЦПК України у результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою може залишити заяву без задоволення, або скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду за правилами загального чи спрощеного позовного провадження.
Враховуючи те, що 08.08.2022 року заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Лебітех» про поновлення пропущеного строку на подання заяви про перегляд заочного рішення судом було залишено без розгляду, суд приходить до висновку, що заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Лебітех» про перегляд заочного рішення слід залишити без задоволення.
Частиною 4. Вищевказаної статті передбачено, що у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 287, 289 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Лебітех» про перегляд заочного рішення залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її проголошення безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.
Повний текст ували виготовлено 09.08.2022 року.
Головуючи суддя Т.В.Турченко
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2022 |
Оприлюднено | 10.08.2022 |
Номер документу | 105632444 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші процесуальні питання |
Цивільне
Київський районний суд м. Полтави
Турченко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні