Справа № 375/46/21
Провадження № 2/375/155/22
У Х В А Л А
про закриття підготовчого провадження та
призначення справи до судового розгляду
01 серпня 2022 року смт Рокитне
Рокитнянський районний суд Київської області у складі:
головуючої судді Чорненької О.І.,
при секретарі судового засідання Киричок В.В.,
за участі представника відповідача Іллінського О.В.
розглянувши у підготовчому засіданні в порядку загального позовного провадження в залі суду в смт Рокитне, матеріали цивільної справи ОСОБА_1 до Товариства з додатковою відповідальністю «Синявське» про розірвання договору оренди землі та стягнення заборгованості з орендної плати,-
В С Т А Н О В И В:
До Рокитнянського районного суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ТДВ «Синявське» про розірвання договору оренди земельної ділянки №123-б від 02.04.2010 року, укладеного з ВАТ «Синявське» та стягнути з відповідача плати за землю, відповідно до умов договору, за період з 2010 року по 2019 рік, з урахуванням індексу інфляції в розмірі 18 417 гривень 61 коп.
Ухвалою Рокитнянського районного суду Київської області від 21.01.2021 зазначена позовна заява прийнята до розгляду, відкрито провадження у справі та ухвалено проводити розгляд справи за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого судового засідання на 09 годину 15.02.2021.
Підготовчі судові засідання призначені на 15.02.2021 - відкладено для отримання відзиву стороною позивача, 11.03.2021 - відкладено через неявку сторони позивача, 28.04.2021, 09.07.2021 - відкладено за клопотаннями представника позивача, 07.09.2021, 27.10.2021, 02.12.2021, 21.01.2022 - справу знято з розгялду у зв`язку з перебуванням судді на лікарняному, 01.04.2022, 25.05.2022 - відкладено через неявку у засідання осіб, які беруть участь у справі та призначено до розгляду на 10 годину 01.08.2022.
У підготовче засідання 01.08.2022 сторона позивача не прибула. Натомість, через канцелярію суду, надійшло клопотання представника позивача ОСОБА_2 про залучення її до участі у справі як представника позивача та про відкладення підготовчого судового засідання для ознайомлення з матеріалами справи.
У засідання прибув представник відповідача - адвокат Іллінський О.В.
З`ясувавши думку осіб, які з`явилися у засідання, суд ухвалив, проводити підготовчий розгляд справи у відсутності сторони позивача та її представника, оскільки позивач будучи належним чином повідомленою про місце, дату та час проведення підготовчого судового засідання, у судове засідання не з`явилася в черговий раз. Останнє підготовче судове засідання було призначене на 25.05.2022, яке було відкладене у зв`язку з неявкою сторін у справі. 27.05.2022 позивачці було доставлено СМС повідомлення про наступну дату підготовчого судового засідання, яке було призначене на 10 годину 01.08.2022. Для підготовки до розгляду справи в підготовчому судовому засіданні позивач мала два місяці, в тому числі і для укладення договору з новим представником ОСОБА_2, натомість договір з представником уклала лише 26.07.2022, що не дало можливості представнику ознайомитися з матеріалами справи.
Відповідно до статті 43 ЦПК України учасники справи зобов`язані:
1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу;
2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи;
3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою;
4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази;
5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні;
6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки;
У випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Статтею 44 ЦПК України передбачено, що учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається. Залежно від конкретних обставин суд може визнати зловживанням процесуальними правами дії, що суперечать завданню цивільного судочинства, зокрема: 1) вчинення інших дій, що спрямовані на безпідставне затягування чи перешкоджання розгляду справи.
Статтею 121 ЦПК України визначено, що суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню цивільного судочинства.
Згідно до статті 189 ЦПК України завданнями підготовчого провадження є:
1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу;
2) з`ясування заперечень проти позовних вимог;
3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів;
4) вирішення відводів;
5) визначення порядку розгляду справи;
6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Ухвалою Рокитнянського районного суду Київської області від 21.01.2021 зазначена позовна заява прийнята до розгляду, відкрито провадження у справі та ухвалено проводити розгляд справи за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого судового засідання. З огляду на виомоги ч.3 ст. 189 ЦПК України підготовче судове засідання мало бути проведеним протягом шістдесяти днів, але у всякому випадку в розумні строки. В зв`язку із затягуванням розгляду справи зі сторони позивача, суд не має можливості провести підготовче судове засідання протягом півтора року.
Враховуючи викладене, суд визнає зловживання процесуальними правами стороною позивача та попереджує про недопущення подальшого зловживання процесуальними правами.
Відповідно до вимог частини 1 статті 196 ЦПК України метою проведення підготовчого засідання є виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження.
В підготовчому провадженні суд встановлює порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, про що зазначається в протоколі судового засідання.
В ході підготовчого засідання, судом визначено наступний порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, шляхом надання пояснень по справі сторонами провадження та дослідження письмових доказів, що містяться у матеріалах справи.
Відповідно до частини 3 статті 200 ЦПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду, закриття провадження у справі, закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Підстав для залишення заяви без розгляду чи закриття провадження у справі немає. Сторонами мирової угоди не укладено, інших клопотань не заявлено.
Окрім того, з урахуванням положень статтею 197 ЦПК України в підготовчому провадженні: остаточно визначено предмет спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; визначено обставини справи, які підлягають встановленню; відводів не заявлено; визначено порядок розгляду справи; вчинено дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно з пунктом 15 частини 2 статті 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.
Відповідно до частини 2 статті 200 ЦПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що у підготовчому засіданні вирішено питання про всі процесуальні дії, які необхідно вчинити до закриття підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті, тому підготовче засідання підлягає закриттю, а справа призначенню до судового розгляду по суті.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.76, 91, 179, 197-200, 261, 353 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Закрити підготовче провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з додатковою відповідальністю «Синявське» про розірвання договору оренди землі та стягнення заборгованості з орендної плати.
Визначити наступний порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, шляхом надання пояснень по справі сторонами провадження та дослідження письмових доказів, що містяться у матеріалах справи.
Призначити цивільну справу до судового розгляду у відкритому судовому засіданні на 13 годину 00 хвилин 26 жовтня 2022 року у залі судових засідань №2 Рокитнянського районного суду Київської області за адресою: вул. Заводська, 11, смт Рокитне, Білоцерківського району, Київської області.
Попередити позивача ОСОБА_1 про недопущення зловживанни процесуальними правами.
Про час, дату та місце судового засідання повідомити сторін у справі.
Отримати інформацію щодо справи, яка розглядається, учасники справи мають можливість на офіційному веб-порталі судової влади України у мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: https://rk.ko.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення суддею та оскарженню не підлягає.
Повне найменування сторін
позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ;
представник позивача:
адвокат Поліщук Сергій Миколайович, свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №4230/10 від 22.07.2010, ордер серії КС № 580395 від 27.04.2021, договір про надання правової допомоги від 27.04.2021, адреса здійснення діяльності: АДРЕСА_2 , електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
ОСОБА_2, що діє на підставі довіреності від 26.07.2022 зареєстрована в реєстрі за № 1059, фактичне місце проживання за адресою: АДРЕСА_3 ;
відповідач: Товариство з додатковою відповідальністю «Синявське», код ЄРДПОУ 00385856, юридична адреса: 09602, Київська область, Білоцерківський район, смт. Рокитне, вул. Зарічна, 2;
представник відповідача: адвокат Іллінський Олександр Васильович, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю серії КС № 903/10 від 19.12.2016, ордер серії КС № 689584 від 12.02.2021, довіреність від 11.02.2021 № 69, місце здійснення діяльності: АДРЕСА_4 , електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_3
Головуюча суддя Олена ЧОРНЕНЬКА
Суд | Рокитнянський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2022 |
Оприлюднено | 11.08.2022 |
Номер документу | 105650605 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо припинення права оренди |
Цивільне
Рокитнянський районний суд Київської області
Чорненька О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні