ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"10" серпня 2022 р. м. Одеса № 916/1868/22Господарський суд Одеської області у складі судді Лічмана Л.В.,
отримавши зареєстровану 05.08.2022 р. за вх. № 1934/22
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ,,ВІТАЛ ГАРАНТ" (04074, м. Київ, вул. Бережанська, буд. 4)
до відповідача: Херсонського обласного центру зайнятості (73027, м. Херсон, вул. Стрітенська, 7А)
про стягнення 414082,42 грн,
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю ,,ВІТАЛ ГАРАНТ" звернулось до Господарського суду Одеської області з позовною заявою про стягнення з Херсонського обласного центру зайнятості 414082,42 грн, з яких 401301,00 грн основного боргу, 11346,20 грн пені, 1435,22 грн 3% річних.
В обґрунтування позовних вимог Товариство з обмеженою відповідальністю ,,ВІТАЛ ГАРАНТ" посилається на невиконання відповідачем умов договору про охорону працівниками охоронних служб від 30.12.2021 р. № 2100/13/172 в частині оплати вартості наданих позивачем в квітні - червні 2022 р. послуг.
Пунктами 8, 10 ч.3 ст.162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити: …зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позивачем не надано суду письмових зазначень щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, та підтверджень, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно вимог ч.1 ст.172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Як вбачається з п.2 переліку додатків до позовної заяви (шостий аркуш позову), доказом направлення позовної заяви Херсонському обласному центру зайнятості позивач називає оригінал поштової квитанції, яка в додатка до позову відсутня, що підтверджується актом канцелярії суду.
Крім того, Товариством з обмеженою відповідальністю ,,ВІТАЛ ГАРАНТ" додано до позову скріншот зі сторінки електронної пошти, згідно якого на електронну адресу hoz_dogovor@kheocz.gov.ua надіслано позовну заяву, договір та акти наданих послуг.
Між тим, згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, офіційною електронною адресою Херсонського обласного центру зайнятості є ІНФОРМАЦІЯ_2.
Відтак, позивачем не надано до Господарського суду Одеської області доказів надсилання відповідачу позовної заяви з додатками.
Приписами п.2 ч.1 ст.164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Порядок сплати судового збору та його розмір передбачені Законом України „Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (із змінами).
Згідно ч.1 ст.4 Закону України „Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп.1 п.2 ч.2 ст.4 Закону України „Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ст.7 Закону України ,,Про Державний бюджет України на 2020 рік" …прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2022 року складає 2481,00 грн…
Як встановлено судом, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю ,,ВІТАЛ ГАРАНТ" містить вимогу майнового характеру, у зв`язку з чим сума судового збору, яка підлягає сплаті за подання такої позовної заяви, становить 6211,24 грн.
При цьому Товариство з обмеженою відповідальністю ,,ВІТАЛ ГАРАНТ" в доданій до позову письмовій заяві просить відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення по справі № 916/1868/22, посилаючись на скрутне матеріальне становище.
Відповідно до ст.8 Закону України „Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (із змінами) враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Враховуючи викладене, те, що поданий Товариством з обмеженою відповідальністю ,,ВІТАЛ ГАРАНТ" позов не підпадає під перелік, наведений в ч.1 ст.8 Закону України „Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (із змінами), а також те, що відстрочення сплати судового збору законодавець дозволяє тільки за умов, названих в цьому переліку, господарський суд відмовляє позивачу в задоволенні заяви про відстрочення сплати судового збору.
У відповідності до приписів ч.ч.1,2,3 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, суд залишає позов без руху за правилами ст.174 ГПК України, оскільки позивачем не надано: доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; підтвердження про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав; доказу відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів, яким, з урахуванням знаходження відповідача в м. Херсоні, на теперішній час може бути доказ направлення кореспонденції на офіційну електронну адресу - ІНФОРМАЦІЯ_2.
Керуючись ст.ст.162,164,172,174,234,235 ГПК України, ст.ст.4,8 Закону України „Про судовий збір", суд постановив:
1. В задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю ,,ВІТАЛ ГАРАНТ" про відстрочення сплати судового збору відмовити.
2. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ,,ВІТАЛ ГАРАНТ" (зареєстрована 05.08.2022 р. за вх. № 1934/22) залишити без руху.
3. Товариству з обмеженою відповідальністю ,,ВІТАЛ ГАРАНТ" надати суду:
- докази сплати судового збору в розмірі 6211,24 грн та направлення відповідачу доказів сплати судового збору;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- підтвердження про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- докази надсилання відповідачу копії позовної заяви з усіма додатками на електронну пошту ІНФОРМАЦІЯ_2.
4. Встановити позивачу строк для усунення названих недоліків позовної заяви до 05.09.2022 р.
5. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю ,,ВІТАЛ ГАРАНТ", що за змістом ч.4 ст.174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набрала законної сили 10.08.2022 р. та оскарженню не підлягає.
Копію ухвали надіслати Товариству з обмеженою відповідальністю ,,ВІТАЛ ГАРАНТ" на електронну пошту: ІНФОРМАЦІЯ_1.
Про зміст цієї ухвали повідомити позивача телефонограмою.
Суддя Л.В. Лічман
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2022 |
Оприлюднено | 12.08.2022 |
Номер документу | 105667140 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Лічман Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні